Skocz do zawartości

Wiza - Mówić Prawdę?


Rekomendowane odpowiedzi

ale jak oni to sprawdzą? wyjechałam dobrowolnie, bez żadnego nakazu, bez deportacji

jak odnotowują wyjazdy skoro nie oddałam kartki itp

możesz mi to ciut szerzej wyjaśnić?

Kartka w tej chwili to tylko drugorzedna sprawa - praktycznie nieistotna. Odnotowuja na podstawie skanowania paszportu przy check inie oraz list pasazerow. Nawet na stronach ambasady pisza ze kartke - jezeli bys zapomniala oddac - to mozesz odeslac, ale nie musisz bo jest praktycznie nieistotna...

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html

Jeżeli opuścili Państwo terytorium Stanów Zjednoczonych podróżując samolotem lub statkiem należącym do przewoźników komercyjnych odsyłanie formularza I-94 nie jest konieczne, ponieważ istnieje możliwość zweryfikowania i odnotowania wyjazdu z USA. Zalecamy jednak zachowanie wszystkich dokumentów świadczących o opuszczeniu terytorium USA (na przykład karty pokładowej), aby usprawnić wjazd do Stanów Zjednoczonych w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kartka w tej chwili to tylko drugorzedna sprawa - praktycznie nieistotna. Odnotowuja na podstawie skanowania paszportu przy check inie oraz list pasazerow. Nawet na stronach ambasady pisza ze kartke - jezeli bys zapomniala oddac - to mozesz odeslac, ale nie musisz bo jest praktycznie nieistotna...

http://polish.poland...e-do-kraju.html

Jeżeli opuścili Państwo terytorium Stanów Zjednoczonych podróżując samolotem lub statkiem należącym do przewoźników komercyjnych odsyłanie formularza I-94 nie jest konieczne, ponieważ istnieje możliwość zweryfikowania i odnotowania wyjazdu z USA. Zalecamy jednak zachowanie wszystkich dokumentów świadczących o opuszczeniu terytorium USA (na przykład karty pokładowej), aby usprawnić wjazd do Stanów Zjednoczonych w przyszłości.

dziekuję za informacje. pytanie ostatnie - wiem, to moja odpowiedzialność ale czy w tej sytuacji lepiej składać wniosek o nową wizę i się tłumaczyć konsulowi czy warto zaryzykować i polecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polecisz to masz dosc powazne szanse ze Cie odesla spowrotem nastepnym samolotem. Skladajac nowy wniosek bedziesz musiala sie przyznac czy kiedykolwiek przekroczylas dozwolony czas pobytu. Jezeli sklamiesz i Cie zlapia na tym to dostaniesz dozywotniego bana za material misrepresntation. Jezeli sie przyznasz to wizy oczywiscie nie dostaniesz. Wybor jest Twoj - raczej zapomnialbym o lotach do US przez jakis czas.

Aha - i wizy juz nie masz. W momencie jak przekroczylas czas pobytu stala sie ona niewazna. Masz jedynie naklejke w paszporcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie jak sądzicie:

mój przyjaciel 2 lata temu przegrał sprawę w sądzie(kuriozum polskie) i otrzymał wyrok w sprawie wykroczenia drogowego jakaś kolizja bez skutku uszczerbku na zdrowiu kogokolwiek, samochód lekko zarysowany( nie pamiętam paragrafu). Z obawy, że przez ten incydent zaszkodzi mu w dostaniu wizy zwlekał. Ale ubiegając się o pracę w samorządzie, złożył do sądu wniosek o niekaralności w rejestrze sądowym i okazało się, że nie ma wpisu. W końcu to jest tylko i aż wykroczenie. Czy w związku z tym musi pisać o tym wyroku w aplikacji na wizę turystyczną? Czy należy to zostawić? Wyrok wygaśnie za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy otrzymał wyrok skazujący? Jeżeli tak, to jest skazany i nie powinien tego faktu ukrywać. Jeżeli było to tylko wykroczenie drogowe, to myślę, że konsul specjalnie się nie będzie interesował. Ale na papierze musisz mieć. Z tego co pamiętam, na formularzu DS-160 jest pytanie, czy osoba była kiedykolwiek skazana. Zatarcie nie ma tu żadnego znaczenia i na to pytanie do końca życia będzie musiał odpowiedzieć "TAK".

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została zasądzona tylko grzywna 300 zł i jakieś znikome koszty sądowe. Po 3 latach to już będzie nieaktualne, podobnie jak punkty karne po roku. Tak więc nie zgadzam się z Twoim zdaniem, że do końca życia będzie musiał pisać wspominać odpowiadać, że ma taki wyrok.

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...