Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

to na rozmowie wyjdzie co wpisalas ...co bylo wazne.

bo jest taki pkt o to co sie chce wykonywac w USA.

No niestety, wyjdzie na rozmowie.. Nie ma co panikowac - co ma byc to bedzie.. Szkoda tylko zachodu i nerwow, jezeli okaze sie, ze zrobilam byka w wypisywaniu tych glupich papierow..

No i wszystko jasne :). Z tym, że i tak znajda się takie osoby, które nie będą się kwalifikowały, a i tak wyślą zgłoszenie do loterii, bo skończyły szkołę średnią (chociaż nie zdały matury), bo wykonują jakiś zawód, ale nawet nie raczą sprawdzić czy ten zawód ich kwalifikuje do loterii. Samo życie ;) . Mimo wszystko fajnie, że chciało ci się zadzwonić. Na pewno ktoś skorzysta z tych informacji.

Niestety prawda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam napisane na świadectwie ze mam ukonczona szkole srednia. Nie mam dyplomu czyli swiadectwa dojzalosci a to nie oznacza ze nie mam sredniego. To tak jak ktos skonczy studia i nie napisze pracy np.magisterskiej.Moge miec zawodowke i spełniac wymogi co do zawodu obecnie wykonywanego.Ja tak zrozumialam instrukcje do DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości: art. 11a Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty

Art. 11a.

1. Wykształcenie podstawowe posiada osoba, która ukończyła szkołę podstawową lub ukończyła podstawowe studium zawodowe.

2. Wykształcenie gimnazjalne posiada osoba, która ukończyła gimnazjum.

3. Wykształcenie zasadnicze zawodowe posiada osoba, która:

1) ukończyła zasadniczą szkołę zawodową, szkołę zasadniczą lub inną szkołę równorzędną, albo

2) ukończyła zasadniczą szkołę zawodową, o której mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. a, albo

3) zdała egzamin, o którym mowa w art. 10 ust. 3 pkt 2 lit. a, oraz:

a) ukończyła kwalifikacyjne kursy zawodowe w zakresie wszystkich kwa-lifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, lub

uzyskała dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

4. Wykształcenie średnie posiada osoba, która:

1) ukończyła szkołę ponadpodstawową, z wyjątkiem szkół wymienionych w ust. 3 pkt 1, lub

2) ukończyła szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem szkoły wymienionej w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. a i e.

Dodam, że te wyjątki to: zasadnicza szkoła zawodowa i trzyletnia szkoła specjalna przysposabiająca do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...