Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to ja czegoś tu nie rozumiem. kolega napisał, że chodził do technikum w latach 2006-2008 tak? to są dwa lata. technikum z reguły jest 4letnie, tak? nie wiem ile krulik1 ma lat ale zakladając, że szedł trybem 6 at podstawówki, 3 gimnazjum + 2 lata technikum to jest razem 11 lat nauki. chodziłeś do jakiejś zaocznej szkoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak nie chce mi sie w to wgryzać ale jest tam tez napisane LUB odpowiednik...

Zreszta królik ty dostałes odmowe za brak wykształcenia średniego czy jak tam pisałes za to że sobie nie poradzisz ?

bo juz nie wiem na pocztaku jest informacja ze za zbyt niskie kwalifikacje a pozniej ze mowila ci ze nie masz sredniego wyksztalcenia..

Tak jak pisał supertraveller, srednie wyksztalcenie to jest technikum i matury nie musi byc...

Jak kucharz ma sobie nie poradzić to przepraszam kto ??

Królik od razu dostałby prace na kuchni a taki ktoś kto tu pracuje sobie w biurze jak tam nic takiego nie znajdzie to na kuchnie nie pójdzie bo gotować nie umie :)

Ja nic takiego nie pisałem ze sobie nie poradzę tylko napisałem ze dostałem odmowę i tu cytuje cały paragraf z tego co dostałem PARAGRAF 212(a) (5) (A) - ODMOWA ZE WZGLĘDU NA BRAK WYMAGANEGO DOŚWIADCZENIA LUB KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH, LUB NIE ZGODNOŚĆ DANYCH OSOBISTYCH. i z tyłu na tym papierze jest wszystko napisane ale po angielsku i przy tym jest podkreślone to co tu na czerwonym a jak jest napisane po polsku to już nie podkreślała, doświadczenie mam 4 letnie a o jakie kwalifikacje zawodowe chodzi to tym bardziej nie wiem co dla mnie jest to trochę dziwne czemu niby to zaznaczyła

Pierwsze co mi mówiła to ze żeby ubiegać się o taki rodzaj wizy trzeba mieć średnie, później zapytała się kto to jest ta osoba co wystawiła mi sponsorowanie więc jej powiedziałem że jest to moja ciotka no i ślepa chyba nie była ze było tam napisane że ona posiada GC od kiedy i na tym skończyła pytania i zaczęła mówić mi że jej przykro ale na dzień dzisiejszy nie otrzymam wizy i wtedy wręczyła mi ten dokument odmowy i powiedziała dziękuję to tyle do widzenia. PROSTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz powiedzieć ile masz lat? bo jeśli jest tak, jak pisałam powyżej to nie kwalifikujesz się na podstawie wykształcenia, bo masz 11 lat szkoły (6 podstawowka + 3 gimnazjum + 2 technikum) lub 10 (8 lat podstawowki + 2 technikum).

na podstawie doswiadczenia też się nie kwalifikujesz bo - tu cytat z instrukcji do dv :

"Kwalifikacja do uzyskania wizy na podstawie doświadczenia zawodowego będzie wynikała z definicji zawartych w bazie danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Baza danych O*Net OnLine grupuje doświadczenie zawodowe według pięciu „stref zawodowych”. Z listy wielu zawodów wymienionych na stronie Internetowej Departamentu Pracy tylko niektóre określone zawody kwalifikują do uzyskania wizy w ramach programu DV. Aby kwalifikować się do uzyskania wizy DV na podstawie doświadczenia zawodowego, uczestnik loterii musi wykazać, że w ciągu ostatnich pięciu lat zdobył dwuletnie doświadczenie w zawodzie, który opisany jest w strefie zawodowej 4 lub 5 oraz uzyskał wskaźnik 7 lub wyższy w klasyfikacji Szczególnego Przygotowania Zawodowego (SVP)."

jeśli zerkniesz na strefy zawodowe na wspomnianej wyżej stronie to twojego zawodu nie ma w żadnej z nich. (zakładając, że dobrze rozumuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ułóżmy to wszystko po kolei... Pierwszą rzeczą kwalifikującą jest wykształcenie.

Jeśli tego nie ma (a wygląda na to, że u Ciebie nie było... Nie wiem, miałeś 12 lat nauki, ale bez matury? Czy mniej lat nauki?), to patrzy się na zawód i 2-letnie doświadczenie. Ale zawód musi być na liście kwalifikującej; nie może być to jakikolwiek zawód.

Gdybyś mógł jeszcze napisać, czy rzeczywiście miałeś skończone 12 lat kształcenia (tylko bez matury), to by wyjaśniło sprawę pozostałym aplikującym.

Bo to by oznaczało, że aby aplikować w loterii na podstawie wykształcenia, to trzeba mieć skończone 12 lat nauki z maturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mam 11 lat nauki bo 6 podstawówka 3 gimnazjum i 2 technikum no i mam 23 lata a co do technikum no to było takie dwu letnie i cztero letnie nawet była zawodówka 2 letnia ale teraz chyba nie ma w tej szkole już tego 2 letniego tylko 4 bo coś im to nie wypaliło ale ja zem sie zalapal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królik przykro mi jedynie że tak się stało, chyba też napędziłeś stracha innym i teraz liczą jak to jest u nich, jestem ciekaw co bedzie jak przyjdzie do nich osoba np po studiach ale co ma jakąs górnianą za przeproszeniem prace albo w ogóle co jej wtedy powiedza...czy patrzą na sztywne przepisy i zawody czy subiektywnie oceniają zawód kryzys i to czy ktos sobie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam już wcześniej, to nie widzi mi się Pani Konsul tylko, krulik1 nie kwalifikował się do loterii. Szkoda, że nie doczytał wszystkiego przed wysłaniem zgłoszenia, nie straciłby niepotrzebnie pieniędzy. No chyba, że się łudził, że jakoś to przejdzie ;), tak czy siak, jeśli ktoś się mimo wszystko decyduje na rozmowę, to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...