Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No z zawodu jestem kucharzem wszystkie wymogi byly ok bo inaczej nawet bym nie aplikował o GC bo cała instrukcje czytałem doświadczenie tez mam bo były to 2 lata praktyk w szkole które licza mi sie do emerytury i praca w zawodzie ale ona ciagle powtarzała zeby ubiegac sie o taki rodzaj wizy trzeba miec srednie no ja nie mam bo to było technikum ale matury nie pisałem bo nie chciałem ale w instrukcji pisze taka notka Obowiązujące prawo i przepisy imigracyjne wymagają, aby każdy uczestnik loterii miał co najmniej średnie wykształcenie lub jego odpowiednik, albo dwa lata stażu pracy w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne jest dwuletnie szkolenie lub doświadczenie praktyczne. „Wykształcenie średnie lub jego odpowiednik” definiowane jest jako pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauki w szkole podstawowej i średniej w USA lub pomyślne ukończenie w innym kraju formalnego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej porównywalnego z wykształceniem średnim w USA. Tylko formalny program nauki spełnia ten warunek; kształcenie korespondencyjne lub równoważne świadectwa (takie jak amerykańskie świadectwo G.E.D ukończenia ogólnokształcącej szkoły średniej online) nie są uznawane. Dokumenty potwierdzające zdobyte wykształcenie lub doświadczenie zawodowe muszą być przedłożone konsulowi w czasie rozmowy wizowej. wiec nie wiem co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji DV2013:

"Uczestnik programu DV musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych: Osoba ubiegająca się o wizę DV musi posiadać pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat, w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego, jakie musi spełniać główny uczestnik loterii DV zawiera odpowiedź na pytanie #13 Często Zadawanych Pytań Frequently Asked Question #13.

Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełnia się żadnego z podanych wymagań."

Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie posiadasz pełnego wykształcenia średniego. A jeżeli chodzi o zawód to znowu cytat:

"Aby kwalifikować się do uzyskania wizy DV na podstawie doświadczenia zawodowego, uczestnik loterii musi wykazać, że w ciągu ostatnich pięciu lat zdobył dwuletnie doświadczenie w zawodzie, który opisany jest w strefie zawodowej 4 lub 5 oraz uzyskał wskaźnik 7 lub wyższy w klasyfikacji Szczególnego Przygotowania Zawodowego (SVP)."

Niestety Twój zawód nie spełnia tych wymogów i pewnie dlatego nie dostałeś wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krulik odmowili Ci GC a wiec maja Cie w systemie a jak moze byc z wiza

jak moga odmowic za samo zgloszenie to co sie stanie jak masz odmowe

oczywiscie jak nie bedziesz po wize turystyczna to tego sie nie dowiesz ale nie masz latwo,lekko z tym..

Masz to szczescie ze nie masz odmowy za klamstwo,zakaz wjazdu na teren USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krulik odmowili Ci GC a wiec maja Cie w systemie a jak moze byc z wiza

jak moga odmowic za samo zgloszenie to co sie stanie jak masz odmowe

oczywiscie jak nie bedziesz po wize turystyczna to tego sie nie dowiesz ale nie masz latwo,lekko z tym..

Masz to szczescie ze nie masz odmowy za klamstwo,zakaz wjazdu na teren USA

No wiem wlasnie trzeba spróbowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji DV2013:

"Uczestnik programu DV musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych: Osoba ubiegająca się o wizę DV musi posiadać pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat, w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego, jakie musi spełniać główny uczestnik loterii DV zawiera odpowiedź na pytanie #13 Często Zadawanych Pytań Frequently Asked Question #13.

Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełnia się żadnego z podanych wymagań."

Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie posiadasz pełnego wykształcenia średniego. A jeżeli chodzi o zawód to znowu cytat:

"Aby kwalifikować się do uzyskania wizy DV na podstawie doświadczenia zawodowego, uczestnik loterii musi wykazać, że w ciągu ostatnich pięciu lat zdobył dwuletnie doświadczenie w zawodzie, który opisany jest w strefie zawodowej 4 lub 5 oraz uzyskał wskaźnik 7 lub wyższy w klasyfikacji Szczególnego Przygotowania Zawodowego (SVP)."

Niestety Twój zawód nie spełnia tych wymogów i pewnie dlatego nie dostałeś wizy.

Tylko tak szkole skonczyłem w 2008r. i czas trwania szkoly był 2006-2008r. i w tych dwóch latach byly praktyki które przygotowywały do zawodu i na koncu był egzamin w którym uzyskałem dyplom o zawodzie wiec te dwa lata licza sie ze zdobyłem doswiadczenie w zawodzie tak samo jak te dwa lata praktyk licza mi sie do emerytury i te doswiadczenie uzyskałem w ostatnich pieciu latach plus praca po skonczonej szkole w wzawodzie wiec to sie nie liczy to troche dziwne maja te wymagania w sumie ja nie sprawdzałem tej strony z tymi zawodami i moze to mój błąd nie wiem

No wiem wlasnie trzeba spróbowac

No akurat rodzice mnnie dobrze wychowali i dlaczego miał bym klamac i zasrac sobie papiery do konca zycia wyszystko mieli tak jaka jest prawda moze i spróbuje na ta wize turystyczna i zobacze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak szkole skonczyłem w 2008r. i czas trwania szkoly był 2006-2008r. i w tych dwóch latach byly praktyki które przygotowywały do zawodu i na koncu był egzamin w którym uzyskałem dyplom o zawodzie wiec te dwa lata licza sie ze zdobyłem doswiadczenie w zawodzie tak samo jak te dwa lata praktyk licza mi sie do emerytury i te doswiadczenie uzyskałem w ostatnich pieciu latach plus praca po skonczonej szkole w wzawodzie wiec to sie nie liczy to troche dziwne maja te wymagania w sumie ja nie sprawdzałem tej strony z tymi zawodami i moze to mój błąd nie wiem

No właśnie, bo problem polega, że nie każdy zawód się łapie (nawet jeśli wymagał dwóch lat praktyki, a potem dwóch lat doświadczenia w ciągu ostatnich pięciu lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuję, straszny niefart, powinni to jakos doprecyzowac lun podawac jakies przykłady, skoro pisza lub odpowiednik, może tak generalnie nie podpasowałes i sie tego akurat czepili....z drugiej strony to uważam że sobie byś w USA polecił znacznie lepiej niże bezrobotny absolwent filozofii, politologii itd...

głupi przepis bo w czym od królika jest lepszy absolwent np ekonomii co od dwóch lat pracuje jako kelner ? królik przynajmniej ugotować żurek umie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo problem polega, że nie każdy zawód się łapie (nawet jeśli wymagał dwóch lat praktyki, a potem dwóch lat doświadczenia w ciągu ostatnich pięciu lat).

Wlasnie tego tez sie obawiam.. Bo pamietam, ze bylam 'confused' jak wypelnialam papiery za tate, i nie wiem, czy wybralam dobry zawod.. Cholera! teraz sama sie boje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuję, straszny niefart, powinni to jakos doprecyzowac lun podawac jakies przykłady, skoro pisza lub odpowiednik,

Tylko z tego co napisał krulik1, to nie ma pełnego wykształcenia średniego, nie miał 12 lat edukacji i przede wszystkim nie przeczytał dokładnie informacji dotyczących tego czy się kwalifikuje ze względu na zawód czy nie. Moim zdaniem to nie jest "niefart". Gdyby przeczytał, wiedziałby wcześniej, że jego zawód się nie kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...