Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz po tym wszystkim to troche zaluje tego calego GC bo nie wiem albo ja jestem osoba nie rozumna albo to sa ich jakies tam takie glupie nie glupie wymogi co dla mnie jest to bez sensu nie dosc ze droga ta cała impreza jak nie wiem no mi taka suma wyszła 2400zl 2xwarszawa badania i rozmowa a paliwo nie jest tanie zdjecia zaswiadczenie o niekaralnosci zupełny akt urodzenia no i oplata za rozmowe i to wszysto by usłyszeć nie mogli od razu po wyslaniu papierów do kentuchki napisac ze mnie nie zaprosza na rozmowe bo nie spelniam jakisik tam wymogów a nie zaprosili by jechac 300km by usłyszec nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dlaczego głupie wymówki?

1. Nie masz minimalnego wykształcenia, więc na tej podstawie nie kwalifikujesz się na wizę.

2. Czy Twój zawód jest na liście zawodów, które podpadają pod kwalifikowanie się na wizę na podstawie dwuletniego doświadczenia w określonych zawodach? Jeśli nie, to nie kwalifikujesz się na wizę.

Naprawdę nic innego nie mogli zrobić. Teoretycznie mogli odrzucić Twoją aplikację już kiedy odesłałeś im papiery i w ogóle jej nie procedować.

Wygląda więc na to, że mamy kolejne potwierdzenie, że na etapie KCC nie następuje jednak żadna weryfikacja.

Co nie zmienia faktu, że na stronie z instrukcjami jest wyraźnie napisane, że nie należy zawracać sobie głowy z dalszym aplikowaniem, po wylosowaniu, jeśli się nie spełnia wymogu zawodowego.

How To Find the Qualifying Occupations on the Department of Labor Website: Qualifying DV Occupations are shown on the Department of Labor O*Net Online Database. Follow these steps, when you are in O*Net Online to find out if your occupation qualifies:

  • Under "Find Occupations" select "Job Family" from the pull down;
  • Then Browse by “Job Family”. (For example, select Architecture and Engineering) and click "GO";
  • Then click on the link for your specific occupation. (As an example, select Aerospace Engineers. At the bottom of this Summary Report for Aerospace Engineers, under the Job Zone section, you will find the designated Job Zone 4, SVP Range, 7.0 to < 8.0. This means using this example, Aerospace Engineering is a qualifying occupation.)

If you do not have either the required education or qualifying work experience, you are not eligible to be issued a diversity visa. Only you, as the principal applicant, must meet this requirement. Your spouse and children do not have to meet this requirement. Do not continue with this application if you do not meet the qualifying education or work experience requirements explained above.

http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszytko jasne ..krulik mozesz isc po wize turystyczna i jutro ale pokazesz ze teraz lecisz do USA turystycznie?idz i zobacz

dziekuje Ci za ten post,,,tak KCC niczego nie weryfikuje a od dawania wizy jest Konsul a nie KCC

niech to kazda osoba zrozumi zanim wysle papiery,zgloszenie ,,samo wylosowanie oraz wyslanie papierow i zaproszenie niczego nie pokazuje ..To jedynie poczatek do rozmowy z Konsulem ktory to daje wize czy tez nie...Ile to osob zostalo wylosowanych,zaproszonych a wizy nie bylo...i szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie mogę spodziewać się informacji o terminie rozmowy i zmiany w statusie na dvlottery.state.gov? Mam CN 127XX, więc rozmowa powinna być w lutym.

Krulik nie martw się. Próbuj szczęścia w kolejnych losowaniach, ale wcześniej zrób maturę, dzisiaj jest wiele możliwości zdobycia tego papierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście szkoda krulika1 - uszy do góry. Ale cóż zrobić takie życie - widać nie spełnił widać wymogów, szkoda:). Może w Europie się gdzieś zakręć.

Osobiście nie mogę się zgodzić co do gadki typu - jak ktoś ma konkretny zawód to sobie da radę (gdziekolwiek) a jak studia to już nie. Znam osoby po zawodówce, które pracowały, potem koniunktura się skończyła i się znowu przekwalifikowywały i im jest dobrze. Znam wielu ludzi po studiach humanistycznych, którzy robili dodatkowe kursy, praktyki, staże, dodatkowe kierunki uczyli się języków i też się ustawili. I teraz kto będzie lepszym pracownikiem, ktoś kto ledwo zrobił zawodówkę czy studia, cze też ten kto skończył (bezużyteczne wg niektórych) studia humanistyczne ścisłe lub ma konkretny fach w ręku. To jest takie gadanie w stylu komentatorów z onet, że studia to be, a zawód to super. A jest natomiast tak, że każdy ma życie w swoich rękach, ma różne możliwości. Jeden jest mobilny a drugi będzie płakać, bo po filozofii czy po zawodówce roboty nie znajdzie. A rozsądni ludzie się rozwijają.

Prawdą jest taka, że zawodówka czy technikum jest mało popularne ze względu na fakt, że prą tam generalnie mniej przykładający się do nauki ludzie. I to jest tak naprawdę szkoda dla polskiej edukacji i gospodarki, że zawodówka/technikum z reguły nie uczy/nie trzyma poziomu, natomiast robią to praktyki i dalsze życie zawodowe. Wiele uczelni ma też podobny problem. Ja naprzykład po ogólniaku (w lepszych czasach czyli 5 lat temu) poszdłem do pracy, a potem na studia zaoczne. A dobrym przykładem na głupotę tych jazgotów naszej opinii publicznej jest przykład Hiszpanii. Tam przekrój wykształcenia wśród młodych jest podobny to "forsowanego" (czyli praktycznego) u nas ostatnio przez różnych mądrali. I co jest. Ponad 50% bezrobocia wśród młodzieży. A u nas ostatnio "wypłynął" problem budowlanki. Także to jest tylko gadka szmatka, bo więcej ścisłowców (inżynierów,informatyków) czy ludzi z zawodem obniży zarobki w tych branżach. Nie rozwiąże to natomiast problemu bezrobocia. Z drugiej strony oferta szkół zawodowych techników musi być lepsza aby to nie była taka najniższa linia oporu, bo to da więcej fachowców. Przecież ile zdolnych osób przenigdy nie pójdzie do zawodówki/techników bo napatrzyła się na karków tam uczęszczających, choć ma zdolności i zainteresowania w tych tematach? A Dzisiaj liczy się mobilność czyli podnoszenie kwalifikacji, przekwalifikowanie się ale i mobilizacja rozumiana w sensie geograficznym (migracja wewnątrz kraju czy emigracja do innych). Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udział w loterii może także uniemożliwić w przyszłości uzyskanie jakiejkolwiek nieimigracyjnej wizy uprawniającej do wjazdu do USA, np. wizy turystycznej czy studenckiej. Z założenia bowiem,tego rodzaju wizy wydawane są osobom, które przekonają amerykańskich konsulów, że do Stanów Zjednoczonych wybierają się na krótki czas i nie maja zamiaru osiedlić się za oceanem na dłużej. Samo zgłoszenie do udziału w loterii jest jednak jednoznaczne z chęcią zamieszkania w USA na stałe. Informacja o złożeniu takiej aplikacji pozostaje w systemie Departamentu Stanu, a konsul rozpatrujący podanie wizowe ma do niej dostęp. Dla amerykańskich dyplomatów to sygnał, że aplikant chce po prostu wjechać do USA i pozostać tam na dłużej. W praktyce może to oznacza odmowę otrzymania jakiejkolwiek wizy.Zanim więc zdecydujemy się na wypełnienie aplikacji warto zastanowić się nad konsekwencjami tego kroku.

Ciekaw jestem jak ich teraz przekonać ze nie mam zamiaru tam siedzieć nielegalnie chyba ze jakimś cudem zniosą wizy dla Polaków ale to chyba nigdy nie nastąpi takie coś znalazłem ale ile w tym prawdy może i 100% czyli w moim przypadku oznacza to ze jestem pozamiatany przez ta loterie no cóż peszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz królik to nie aplikuj po tą wize bo moim zdaniem dostaniesz odmowe, ale za jakis czas sprobuj po prostu, za rok czy w wakacje czy cos takiego...

Teraz dali by ci odmowe bo mogli by pomyslec, zrobi nam na złośc i zostanie...Jezeli poważnie myslisz o emigracji i kolejnych loteriach, to tak jak kolega napisał staraj sie zrobic gdzies np mature czy cos w jakies zaocznej szkole wieczorowej czy cos podobnego, teraz jest masa takich mozliwości jakiś, zawsze bedziesz miał papaierek i szkołę.

Co do zawodu, kucharza mój kolega jest kucharzem gdzies w Irlandii, nie pamietam miastaw, jest już tam dobrych pare lat chwali sobie bardzo, nie ma ani zamiaru wracać ani emigrowac gdzie indziej, podobno bardzo go cenia i szanują także pomysl o tym...

co do udziału to masz rację zostaje gdzies informacja że chciałes wyemigrowac...i będzie to przy rozmowie o wize brane pod uwagę, czy zaważy o czyms czy nie to pewnie zalezy od 100 róznych innych czynników, jak konsul będzie miał mieszane uczucia wobec danej osoby to taka informacja może ze sporym prawdopodobieństwem zaważyć na niekorzyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krulik a szkoda ze nie czytasz co my tuytaj piszemy o wizach

Nie chce mi sie znow pisac tego samego wiec znajdz moje posty o loterii i wizach turystycznych

Ty masz to zle ze byles na rozmowie i Ci odmowili ,,reszta osob z tego forum wyslala zgloszenie,nie zostali zaproszeni-nie zostali wylosowani a dostali wizy turystyczne bez problemu..I tak to nalezy widziec a ze nikt nie dostanie wizy.

rozumiesz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...