Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na poczatku chcialam pogratulowac wszystkim wylosowanym!

Przeszlam przez kilkanascie stron, ale przeczytanie 27 zajmuje troche czasu...

Moi rodzice a w zasadzie tata wylosowal GC.Pod tate podlacza sie oczywiscie mama i brat, ktory ma 20 lat. Maja zaproszenie na rozmowe 10go stycznia, dzisiaj przesli badania lekarskie...Bylabym wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki..

Z tego co czytalam wczesniej - to czysta formalnosc? Obawiam sie tylko o to, ze moga wyjsc jakies problemy z tylu, ze tata nie ma wyzszego wyksztalcenia, ale spelnia wymogi: dyplom szkoly sredniej i min 10 lat w zawodzie (ma swoja bardzo mala dzialalosc gospodarcza). Mama ma 2 dyplomy, ale nie pracowala w zawodzie ptzez kilka lat przez redukcje etatow, a brat ciagle studiuje... Dodam, ze tylko brat mowi po ang. Czy moga byc z tego powodu jakies problemy? Mam afdavit support i osobe, na ktory SSN moze byc wyslane. Osobiscie mieszkam w USA, jestem na F1 i robie tu MBA.

Mysle, ze mielismy szcescie, bo brat konczy 21, 7go kwietnia.

Widzialam wiele pytan odnosnie co i kiedy.. Wiec dla osob, ktore ciagle czekaja:

wszystkie papiery wypelnilam za rodzine sama, i wyslalam je do KCC 15go czerwca fedex'em z CT, w one night delivery. Moj tata milam numer 95.. Nie dostalam zadnego maila (nie wiem czemu), ale przypadkiem 3 tyg temu weszlam, zeby sprawdzic status jeszcze raz i okazalo sie, ze maja termin spotkania 10go. Pochodzimy z podlaskiego, jezli ma to jakies znaczenie.

Batrdzo prosze o cenne wskazowki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie dostal maila czy tez e-maila bo to jest duzaaa roznica

moze to poszlo do spamu i Twoja tata to wyzucil martita

Nie dlugo bedzie troche wolnego i niech brat poczyta troche ,zapozna sie z tym co jest napisane ..

wazne jest to jak Twoj tata wypadnie,moze nie miec wyzszego wyksztalcenia a moze miec srednie i tak samo dostanie wize..a reszta rodziny przy nim.

Tak wiec na tym sie skup ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wróciłam właśnie z ambasady. Wszystko ok :) , ale szło to baaardzo wolno. Powodzenia wszystkim oczekującym na rozmowę, ja zaczynam przygotowania do wyjazdu.

Ja też się podpisuję pod prośbą Justi_87. Daj więcej szczegółów odnośnie o co pytali itd.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostal maila czy tez e-maila bo to jest duzaaa roznica

moze to poszlo do spamu i Twoja tata to wyzucil martita

Nie dlugo bedzie troche wolnego i niech brat poczyta troche ,zapozna sie z tym co jest napisane ..

wazne jest to jak Twoj tata wypadnie,moze nie miec wyzszego wyksztalcenia a moze miec srednie i tak samo dostanie wize..a reszta rodziny przy nim.

Tak wiec na tym sie skup ..

NIe tata, nie dostal emaila, sorry za missspelling.. Jestem pewna, bo sama zalozylam mu konto i tylko ja mialam do niego hasla.. Dokumenty, ktore wyslalam do KCC wypisalam recznie, moze ktos tam pomylil sie w wypisywaniu... To chyba nie jest wazne? Czy wysylalja na emaila jakies dodatkowe inf?

O co zazwyczaj pytaja sie w ambasadzie? Moze byc problemem fakt ze tylko brat mowi po ang?

Dzieki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglo tak byc z e-mial ze ktos cos nie tak wpisal,:)

wazne

Rozmowa bedzie z Twoim tata a nie bratem,On jest glownym aplikantem a ze nie umie jezyka to powinien wiedziec po co leci,do kogo,co chce tam robic itd

czym wiecej realnych odpowiedzi tym lepiej :)

mozna rozmawiac po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglo tak byc z e-mial ze ktos cos nie tak wpisal, :)

wazne

Rozmowa bedzie z Twoim tata a nie bratem,On jest glownym aplikantem a ze nie umie jezyka to powinien wiedziec po co leci,do kogo,co chce tam robic itd

czym wiecej realnych odpowiedzi tym lepiej :)

mozna rozmawiac po polsku.

Dziekuje. Musze tate nauczyc:) Sama stalam przed okienkami w ambasadzie juz chyba z 7 razy, wiec generlanie wiem, jak to wyglada.. Nigdy nie stalam po GC, ale mysle, ze sama rozmowa wyglada podobnie.

Mam jeszcze kilka pytan, ktore moga wydac sie banalne.. Ale, kto pyta, nie bladzi :)

1) Czy tata powinien powiedziec, ze leci do mnie? (jestem na F1).

Jest tu jeszcze babcia (taty mama), ktora jest legalnie od 25 lat (tzn na GC, bo nie zdala obywatelstwa), przeprowadzila sie X lat temu z dziadkiem, ktory nam zmarl w zeszlym roku i wrocila do PL na ok rok, po czym przykeciala spowrotem do mnie w maju. W wakacje byl u mnie brat na turystycznej, ale wrocil do PL przed wygasnieciem wizy.

2) Udalo mi sie zalatwic osoby, ktore potwierdzily, ze zatrudnia tate i mame po przylocie, jak rowniez afdavit support (mieszkam w CT, afdavit support od dobrej znajomej rodziny, ale z FL). Tata ma w PL maly biznes budowlany i w tym samym zawodzie bedzie tu pracowal. Dalsze plany ma na otwarcie wlasnego biznesu, ale na poczatek bedzie ciezka praca. Wiec czy ma o tym wspomniec?

3) Podalismy inny adres na wyslanie SSN, niz moj. Jestem studentem i nawet tutaj zyje po studencku, a wiec dosc czesto sie przeprowadzam, wiec stwierdzilam, ze podam adres, pod ktorym wiem, ze na 100% bede w stanie odebrac poczte (znow - znajomi rodziny, ale Ci mieszkaja juz w CT).

4) Jakie informacje wysylane sa na emaila? Czy cos wiecej ponad terminem spotkania?

Dzieki bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej osoby mozna pozazdroscic jaka Ty jestes i nie chodzi ze jestes Corka ..jak widzisz wszystko da sie zalatwic :)

poszukac,popytac a czasami jest to ciezkie aby taka osobe znalesc a do tego co odpowie..

Te wszystkie dokumenty sa wazne i mozna powiedziec pomagaj pod warunkiem jak osoba dobrze sie przygotuje

Byl tutaj post ze mlodzi ludzie mieli duzoo papierow i Konsul im nie uwierzyl ze to realne ale przy rodzicach to moze inaczej wygladac i tak czasami jest :)bo za duzo tak samo moze byc podejrzane ;)

dobrze ze brat byl wrocil na czas,to dosc istotne przy GC

Tak wiec powiedz Tacie ze ma odpowiadac na pytania i tylko tyle,ma byc usmiechniety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...