Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

mam pytanie odnośnie zaświadczenia o niekaralności...

otóż organizuję wszystkie dokumenty na rozmowę w styczniu i jeśli chodzi o zaświadczenie nie mam pewności skąd je pobrać.

Na stronie ambasady jest informacja o konieczności wysyłki zapytania do Warszawy, natomiast na stronie Ministerstwa informacja o pobieraniu zaświadczenia osobiście, pocztowo lub w Punktach Informacyjnych przy poszczególnych sądach.

Prawdę mówiąc pobrałem już zaświadczenie z Punktu Informacyjnego ale teraz czytając posty zastanawiam się czy aby na pewno to zaświadczenie nie musi zostać pobrane według instrukcji ambasady (czyli bezpośrednio z Warszawy)???

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich

mam pytanie odnośnie zaświadczenia o niekaralności...

otóż organizuję wszystkie dokumenty na rozmowę w styczniu i jeśli chodzi o zaświadczenie nie mam pewności skąd je pobrać.

Na stronie ambasady jest informacja o konieczności wysyłki zapytania do Warszawy, natomiast na stronie Ministerstwa informacja o pobieraniu zaświadczenia osobiście, pocztowo lub w Punktach Informacyjnych przy poszczególnych sądach.

Prawdę mówiąc pobrałem już zaświadczenie z Punktu Informacyjnego ale teraz czytając posty zastanawiam się czy aby na pewno to zaświadczenie nie musi zostać pobrane według instrukcji ambasady (czyli bezpośrednio z Warszawy)???

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Zaświadczenie nie musi być z Warszawy - ja miałem z Krakowa i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się sugerowałam instrukcją dla wylosowanych z travel.state.gov

If the Applicant is in Poland

Application should be made directly to the National Criminal Register (Krajowy Rejestr Karny), ul. Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa. Applicant should furnish full name, any previously used (i.e. maiden) name, date and place of birth, nationality, personal identification number (PESEL) if applicable, full names of parents, and applicant's current address. It usually takes up to two weeks for the Ministry of Justice to process good conduct certificate requests, although an applicant who appears personally at the Ministry can often obtain a certificate the same day.

widocznie kraków też wchodzi w grę, bo jest tam siedziba KRK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że informacje pochodzą z centralnego rejestru karnego bez względu na miejsce, w którym się sklada wniosek o takie zaświadczenie? Przecież Krajowy Rejestr Karny, jak sama nazwa wskazuje, nie jest rejestrem poszczególnych miast, tylko całego kraju. Na stronie ministerstwa wyraźnie jest napisane, że nie trzeba się fatygować do Warszawy, a wystarczy złożyć wniosek w punkcie informacyjnym KRK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechać musicie oboje... Chociaż na jeden dzień. Bo to żona, jako zwycięzca niejako "aktywuje" Wasze zielone karty poprzez wyjazd. Czyli jeśli tylko Ty chcesz dostać zieloną kartę, to żona i tak będzie musiała wlecieć do Stanów. Żona może nawet wrócić na drugi dzień do Polski. A jak już dostaniecie zielone karty, to każdy zrobi ze swoją to, co uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechać musicie oboje... Chociaż na jeden dzień. Bo to żona, jako zwycięzca niejako "aktywuje" Wasze zielone karty poprzez wyjazd. Czyli jeśli tylko Ty chcesz dostać zieloną kartę, to żona i tak będzie musiała wlecieć do Stanów. Żona może nawet wrócić na drugi dzień do Polski. A jak już dostaniecie zielone karty, to każdy zrobi ze swoją to, co uważa.

Rozumiem

Dziękuję za szybką odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...