Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

I tak wszystko wyjdzie w praniu 00.01.

Oczywiście powiem gościowi prawdę, no bo raczej nie widzę jakiegoś wytłumaczenia, którym mógłbym przekonać, że nie pracowałem tam na czarno, a do tego jeszcze "zrobiłem" sobie 2 dzieciaków i to wszystko bez grosza przy duszy albo, że mnie ciocia sponsorowała, hehehehe :).

Zastanawiam się tylko (oczywyście bez urazy do nikogo) czy wszyscy, którzy piszą "Z tego co wiem..." to skąd wiedzą to co piszą. Czy "z tego co wiem..." oznacza, że np.: tak słyszałem?

No bo np. Ja również "tak słyszałem" (za nim wziąłem udział w DV), że losujesz zieloną kartę, a tak właściwie to oni losują Ciebie, żebyś mógł dalej się starać i wylosowanie wcale nie oznacza, że już ma GC w 100%.

ja jak piszę z tego co wiem to opieram sie na innych opiniach i informacjach z forum, nie na oficjalnych informacjach ze strony rządowej...

mogłem jakis głupot napisac także dobrze by było gdyby ktos bardziej zorientowany to potwierdził lub obalił...

co do tej pracy to wszscy wiemy że pracowałes na czarno natomiast z tą otwartościa mówienia o tym przed konsulem to ty poczekaj zebys sobie nie zawalił...

dowiedz sie co i jak najlepiej powiedzieć...kłamac nie mozesz bo jak kłamstwo wyjdzie to klops...z drugiej strony jak powiesz ze cie ciocia utrzymywała nikt ci nie udowodni ze tak nie bylo 14 lat temu i ze klamiesz...chyba ze beda mieli jakies dowody twojej pracy tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No bo np. Ja również "tak słyszałem" (za nim wziąłem udział w DV), że losujesz zieloną kartę, a tak właściwie to oni losują Ciebie, żebyś mógł dalej się starać i wylosowanie wcale nie oznacza, że już ma GC w 100%.

Bo to jest prawda. czyli dobrze słyszałeś.

A co do tego, co wiem np. ja... Czytam strony rządowe, forum visa journey, to forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie informacje sprawdza KCC dokładnie, ale na pewno nie jest tak że jak jest ktos wylosowany tzn że jest czysty i na rozmowie musi tylko udowodnic ze ma wykształcenie i te tam 2 lata pracy...zresztą było juz tu pare osob co pisały nawet w tym wątku co maja znajomych co wylosowali a nie dawno wrocili po paru latach pobytu w usa na turystycznej....także wszystko wychodzi na rozmowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozmowe zapraszani są wszyscy, niezaleznie od tego, czy sie kwalifikuja, czy nie - to jest np. potwierdzone przez KCC.

co do reszty - czy byly takie przypadki na forum, ze komus odmowiono gc z powodu nielegalnej pracy? bo rawda jest taka, ze ds 230 zawiera generalne zasady, ktore wykluczaja aplikanta (i nie ma tam wzmianki o unauthorized employment) ale, gdy je sie rozszerzy i przeczyta Immigration and nationality act, dokladnie dział ineligibility and inadmissibility to równiez nic takiego tam nie ma. jest overstay, jest public charge, deportation i cala reszta zwiazana z kryminalna przeszloscia, terroryzmem itp. ale o nielegalnej pracy nigdzie sie nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozmowe zapraszani są wszyscy, niezaleznie od tego, czy sie kwalifikuja, czy nie - to jest np. potwierdzone przez KCC.

co do reszty - czy byly takie przypadki na forum, ze komus odmowiono gc z powodu nielegalnej pracy? bo rawda jest taka, ze ds 230 zawiera generalne zasady, ktore wykluczaja aplikanta (i nie ma tam wzmianki o unauthorized employment) ale, gdy je sie rozszerzy i przeczyta Immigration and nationality act, dokladnie dział ineligibility and inadmissibility to równiez nic takiego tam nie ma. jest overstay, jest public charge, deportation i cala reszta zwiazana z kryminalna przeszloscia, terroryzmem itp. ale o nielegalnej pracy nigdzie sie nie wspomina.

to ciekawe, zatem poczekamy niech sly nam wyjasni jak to jest z ta nielegalną praca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe, zatem poczekamy niech sly nam wyjasni jak to jest z ta nielegalną praca....

Jeżeli kogoś interesuje i zna angielski proponuję lekturę działu tej ustawy opisującej wykluczenia, o której pisał Justi_87. To niezbyt długi oraz w sumie prosty tekst.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.f6da51a2342135be7e9d7a10e0dc91a0/?vgnextoid=fa7e539dc4bed010VgnVCM1000000ecd190aRCRD&vgnextchannel=fa7e539dc4bed010VgnVCM1000000ecd190aRCRD&CH=act

Proszę kliknąć na "ACT 212"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosze sie przyznac,powiedziec na rozmowie ze sie pracowalo nielegalnie

dlatego napisalem ze jak wyjdzie takie cos..a czy wychodzi

ktos kiedys pisal na forum ze jednej Pani odmowili GC z tej wlasnie przyczyny,praca nielegalna.

Mikun od kiedy jestes na tym forum,,poczytaj dobrze,praca nielegalna jest przebaczana ale na terenie USA i po malzenstwie z obywatelem wtedy mozna sie przyznac a teraz przyznaj sie do pracy nielegalniej w USA juz w Ambasadzie,,zycze powodzenia z GC ;)

mi0706 teraz poczytaj co pisala Karina na temat deportacji,kiedy sie sie jest deportowanym ,jak sie zglosisz na rozprawe to co sie dzieje potem

TY mozesz GC nie dostac nie za prace ale to ze sie nie zglosiles na rozprawe

widze ze nie ktore osoby dobrze Twojego postu nie przeczytaly a szkoda

masz nie zla przeszlosc imigracyjna jak widze ..poradz sie Kariny co Ona sadzi o tym i jakie masz szanse na wize na pobyt staly w tym przypadku jaki masz ,jaki miales 4 lata temu

Sa takie przypadki ze ludzie sa wzywani przez KCC a maja bany na wjazd na teren USA i wychodzi to na rozmowie,ciekawie prawda ale prawdziwe.I na rozmowie wychodza rozne sprawy

dobrze ze napisales o tym teraz .i to wspomniales

ale oczywiscie Twoja sprawa czy pujdziesz na rozmowe .Twoje zycie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sly czekałem na twój post bo ty zawsze wszystko rozjaśniasz :)

czyli praca nielegalna moze przekreslic wszystko

teraz wyszło że kolega moze miec problem jeśli sie nie stawił na wezwanie tam w usa...tego nie wiedziałem...faktycznie moze lepiej sie poradzic prawnika co w takim wypadku zrobic i czy jest jakis record w systemie po tylu latach odnosnie tego wydarzenia

a tak w ogole jak sie konsulowi cos nie spodoba to moze z byle powodu odmowic nam GC tak jak ktos pisał ze jednej rodzinie odmowił z miesiac temu i moze podac powód np ze sobie nie poradzimy wg niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...