Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, ponieważ mam na 7.01 spotkanie. Jednak nie chcę wyjeżdżac na razie na tak długo. Chcę zostać Rezydentem. Wyjadę po pół roku od dostania na 2-3 miesiące, jednak po tym chciałem wrócić do kraju na 4-5 miesięcy. Co jakiś czas wracać do kraju na miesiąc, dwa. Jaka jest różnicą między typową zieloną kartą, a Rezydentem ?

jak bedziesz jezdził tam i z powrotem to jest duża szansa że zabiora Ci GC i bedziesz sie ubiegał o wize turystyczną...

GC słuzy do bycia rezydentem w USA a nie do pomieszkiwania w USA...

Zreszta na spotkaniu radziłbym nie mówić tego bo możesz dostać od razu odmowę, lepiej powiedz ze definitywnie wylatujesz tam jak chcesz dostać GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No to jeżeli w USA będziesz miał swój domicyl i będziesz przebywał tam 7-8 miesięcy, a na 2-3 tygodnie przyjeżdżał do Polski, to nie powinieneś mieć problemów. W poprzenim poście pisałeś, że chcesz wracać do kraju na 2 miesiące, a to różnica.

Generalnie chodzi o to, żeby się przenieść do USA, a Polskę odwiedzać turystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowia ze beda jezdzic do Polski albo co miesiac albo co piec, na dwa tygodnie, na miesiac albo na dwa a gdy przyjedzie jeden z drugim, zacznie pracowac, dowie sie ile mu przysluguje urlopu, ile zarobi, ile dniowek kosztuje bilet do Polski to szybko zrewiduje swoje plany.... :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...