Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Beataa ja trzymam kciuki! Z dwójką dzieci na utrzymaniu będziesz miała dużo większą mobilizację i jestem pewna, że zaraz znajdziesz pracę. Na rozmowie nic się nie martw, głowa do góry! Myśl jak dobry start zapewnisz dzięki temu dzieciom!!! To jest dużo większa szansa dla nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam moja ciotka przebywajaca w stanach i posiadajaca GREEN CARD wyslala mi Formularz I-134 i czy do tego potrzeba jeszcze jakis jej wyciag z banku czy cos takiego czy ten formularz I-134 moze byc sam i jeszcze jedno co zabrac na rozmowe czyli co skserowac a co nie czy wystarczy jak skseruje swiadectwo uzyskania tytl zawodowy i swiadectwo ukonczenia szkoly czy skserowac jeszcze moje porzednie umowy o prace które wpisywałem do loterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja ciotka przebywajaca w stanach i posiadajaca GREEN CARD wyslala mi Formularz I-134 i czy do tego potrzeba jeszcze jakis jej wyciag z banku czy cos takiego czy ten formularz I-134 moze byc sam i jeszcze jedno co zabrac na rozmowe czyli co skserowac a co nie czy wystarczy jak skseruje swiadectwo uzyskania tytl zawodowy i swiadectwo ukonczenia szkoly czy skserowac jeszcze moje porzednie umowy o prace które wpisywałem do loterii

ja do swojego I-134 mam jeszcze kopie zeznań podatkowych sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, ponieważ mam na 7.01 spotkanie. Jednak nie chcę wyjeżdżac na razie na tak długo. Chcę zostać Rezydentem. Wyjadę po pół roku od dostania na 2-3 miesiące, jednak po tym chciałem wrócić do kraju na 4-5 miesięcy. Co jakiś czas wracać do kraju na miesiąc, dwa. Jaka jest różnicą między typową zieloną kartą, a Rezydentem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak typowa, czy nietypowa zielona karta.

Otrzymujesz zieloną kartę, więc zostajesz rezydentem.

Ponieważ zielona karta służy do emigracji, a nie do jeżdżenia na niej co jakiś czas do Stanów, to przy którymś takim wjeździe urzędnik imigracyjny może się przyczepić, że więcej rezydujesz poza USA, niż w USA. Skutkować to może rozpoczęciem przez niego procedur, żeby Cię zielonej karty pozbawić, skoro nie jest Ci potrzebna.

Tu znajdziesz, co może przyczynić się do utraty statusu stałego rezydenta: Maintaining Permanent Residence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...