Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno tu nie wchodziłam. Numery idą baaardzo powoli. Zaczynam już godzić się z myslą, że jednak nie zobaczę Juesej. Mam numer około 21600 i wychodzi na to, że jednak zbyt daleki na wizę. Ale jak mówimój mąż trzeba czekać - nigdy nic nie wiadomo. Może wraz z wiosną trochę przyspieszą.

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję wybrańcom, którzy już jedną nogą są tam.

Virka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No coś powoli z tymi numerami jadą. I też powoli te numery w PL schodzą - ponoć wylosowano 2000 osób a tu po 60 na miesiąc. Może mają mały odzew, ale wtedy cut-off byłby większy i by nie było dolosowania. Albo coś tam powoli procedują. Ewentualnie skupiają się na razie na niskich numerach a potem to już jakoś poleci. Zobaczymy. Może być też tak, że w PL wylosowało te ponad 2000 osób, ale jest mały odzew, natomiast reszta krajów naszego regionu na wysoki odzew, co deje generalnie wysoki odzew w Europie (tylko po co dolosowywać w październiku - bo taka procedura?) i niskie numery cut-off, na czym cierpi nasz rodzimy potencjalny zielonokartowiec.

PS. W sumie może być nie tak pesymistycznie, bo kiedyś (w 2007) były niższe cut-off (dopiero w listopadzie 5700, a w lutym 10400) a skończyło się na 23000. Oczywiście z powodu niskich numerów "current" pojawiło się dopiero na końcu (sierpień) okresu loterii (w DV2012 - w maju).

Jeśli dobrze rozumuje kategoria current oznacza, że nie ma w tych miesiącach obowiązującego limitu, tylko biorą z pełnej puli numerów "jak im tam wpadnie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesują po 60 osób na miesięcznie, bo akurat tyle mieści się w przedziale na dany miesiąc (biorąc pod uwagę cut off). na jakiej podstawie mieliby "przerobić" więcej osób skoro mają one wyższe nr??? to akurat żaden wyznacznik. wylosowano ponad 2000 Polaków ale mieszczą się oni w róznym przedziale numerycznym, więc oczywistym jest, że osoba z numerem 14000 nie bedzie zaproszona na rozmowę w grudniu (chociaż byłoby super!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justi_87 w sumie może masz rację (nijako to miałem na myśli piszą:

Ewentualnie skupiają się na razie na niskich numerach a potem to już jakoś poleci.

Ale już wcześniej w innym poście przedstawiłem takie przeliczenia/podsumowanie, że musieliby co najmniej 100 osób miesięcznie zapraszać na interwiew aby przerobić 1200 osób w roku. W październiku było 35, w listopadzie 55+, jeśli mnie pamięć nie myli. 60 (aktualne tempo) na miesiąc daje teraz max. 700 osób, a wylosowało ponad 2100. Wiadomo, że 50% wylosowanych nie dostanie zielonej karty, ale oni idą na razie na 30%, a przecież dolosowywali, czyli im jednak brakuje (chyba nie w PL, tylko gdzie indziej bo by cut-off był wyższy, aby wszystkich tych ludzi zaprosić na rozmowy). Poza tym cut-off to na listopad wynosi 7000, a wylosowano ogólnie (I i II losowanie) poniżej 30000 numerów w regionie europejskim, czyli cut-off obejmuje już 25% ogólnej liczby numerów a całym regionie (ale wiadomo - nie wszystkich z nich jeszcze zaproszą), a w PL zaproszono ok. 90 osób (5% ogółu) na dwa miesiące rozmów. Nie idzie to na razie zbyt optymistycznie. Więc albo jest słabszy odzew Polaków w regionie, albo Polacy mają ogólnie wyższe numery i się to wyrówna z czasem (wątpliwe, jeśli weźmiemy pod uwagę rachunek prawdopodobieństwa), albo potem to wszystko przyspieszy.

Osobiście wierzył bym w sukces do końca bez względu na numer, bo jak numery cut-off pójdą w górę (lub będzie current) może się okazać, że wiele osób (nawet dolosowanych) stwierdziło, że to nie ma sensu widząc aktualne limity i będzie miejsce dla wszystkich chętnych, niespełniający wymogi. Także trzymam kciuki za was wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmowę trzeba przynieść dodatkowe 2 zdjęcia (na osobę)?

Na stronie http://polish.poland...ecklist_dv.html jest napisane:

"Fotografia

Każda osoba ubiegająca się o wizę powinna przedstawić dwa zdjęcia spełniające wszystkie wymagania dotyczące fotografii do wiz i paszportów amerykańskich."

Natomiast na http://www.travel.st.../visa_4761.html :

"Note: The completed original Form(s) DS-230, Form DS-122 and photographs you submitted in Step 2, will be sent by KCC to the U.S. Embassy or Consulate where you will be interviewed."

No i jak to jest? Mamy z żoną po jednym dodatkowym zdjęciu na rozmowę i nie wiem czy musimy jeszcze po jednym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmowę trzeba przynieść dodatkowe 2 zdjęcia (na osobę)?

Na stronie http://polish.poland...ecklist_dv.html jest napisane:

"Fotografia

Każda osoba ubiegająca się o wizę powinna przedstawić dwa zdjęcia spełniające wszystkie wymagania dotyczące fotografii do wiz i paszportów amerykańskich."

Natomiast na http://www.travel.st.../visa_4761.html :

"Note: The completed original Form(s) DS-230, Form DS-122 and photographs you submitted in Step 2, will be sent by KCC to the U.S. Embassy or Consulate where you will be interviewed."

No i jak to jest? Mamy z żoną po jednym dodatkowym zdjęciu na rozmowę i nie wiem czy musimy jeszcze po jednym zrobić...

Najlepiej to weźcie 2 sztuki, tak na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my juz po rozmowie wszystko ok. troche sie obawiałam bo w 2005 roku bylismy 12 mcy w us ale pani w okienku powiedziała ze mamy przedłuzenie ze stanow i nie przekroczylismy ani jednego dnia po 12 mcach to powinno byc ok no i miałam stracha bo konsul z 15 minut oglądał nasze paszporty i cos mu nie grało w koncu odszedł od okienka i dopiero za chwile nas wezwał okazało sie ze jest wszystko ok pytal tylko do kogo lecimy i co chcemy tam robic i jeszcze czy podoba mi sie chicago, no i czy na pewno tylko raz bylismy w stanach a na poczatku pogratulował wygranej i był usmiechniety i miły podpisalismy sie jeszcze na tych drukach 230 co do kentaki były wysłane i po sprawie jeszcze było pytanie co obecnie robimy i prosił abysmy mowili po angielsku bo bedzie szybciej ale u nas troche kiepsko jeszcze stres i zmeczenie tak ze troche smiesznie było troche po polsku troche po angielski ale nie ma o co sie bac tylko musza być papiery czyste i mysle ze nie ma mowy o odmowie my bylismy pod ambasadą o 8 a wyjezdzalismy o 10

DEJMOS: ja na samą rozmowę zadnych zdięc nie brałam, tylko jedno do lekarza i tyle

na rozmowe:paszport, dyplom szkoly, akty małzenstwa urodzenia, koperty od lekarza, zasw.o niekaralnosci, i rejestracja w TNT no i opłata zrobiona na miejscu zadnych innych dokumentow konsul nie chciał widziec konta itp... odpowiadałam tylko na pytania bez wiekszego rozgadywania siepa zyczę wszystkim powodzenia ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez paniki. Znajomy znajomych wybiera się na rozmowę w Ambasadzie po przesiedzeniu wizy o 3 lata (było co zwiedzać w Ameryce, bez dwóch zdań). Sądzę, że takich Bolków jest więcej, bo przecież "konsul się nie domyśli, bo skąd ma wiedzieć?". Spokojnie czekajcie na rozwinięcie sytuacji. Powodzenia!

ale to wychodzi na to ze jednak tacy ludzie po mimo ze nie dostana GC to blokuja miejsca rodakom bo zakładajac ze mamy sporo takich z polski to np idzie po 60 osob dajmy na to z niemiec i polski w 1 miesiacu...tam dosjatej te blisko 60 osob a u nas załóżmy polowa bo polowa przesiedziałą wizy turystyczne...nastepny miesiac tak samo załóżmy...i dzieki temu mogl ktos inny z naszych rodakow dostac GC ale nie dostanie dostanie ktos z innych krajow EU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...