Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Tak

poprawnie podałem im wszystko o czym piszesz...

sprawdziłem dzisiaj swój status i okazało się, że mam spotkanie w grudniu..!

A skąd te pytania?

Aha dzięki za podpowiedź, Bo jakby nie Ty to dowiedziałbym się ze strony ambasady pewnie

o spotkaniu bo dzisiaj dopiero się ukazał terminarz na grudzień..Wiec mam

2 dni na badania, zapytanie o karalność...

A zdjęcia mogą być te same które wysąłlem do KCC?

pozdrawiam

Podejrzewałem, ze może popełniłeś jakiś błąd, ale skoro masz datę spotkania to moja teoria upadła.

Dokumenty nie będą trudne.

Ja dziś załatwiałem akty urodzenia i małżeństwa - zajęło to 20 minut (kolejka 3 osóB)

Dzwoniłem również do KRK - również dają od ręki.

Nie wiem jak to będzie z RTG i badaniami krwi. Z tym może być gorzej, ale nie wiem.

Lekarza raczej załatwisz też od ręki.

powodzenia i koniecznie daj znać jak poszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

w tym temacie pare razy bylo opisane ,,ze badania sa w 1 dzien robione...wiec sie wyrobi z tym

Mozna nie brac zony ze soba ale gorzej ja bedzie sciagnac do USA jak zechce

dluzej trwa ,moze niech dobrze ta sprawe przemysli

Zmienił mi się adres wysyłki Zielonej Karty na formularzu... teraz mam inny co mam zrobić?

Zgłosić to na rozmowie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sytuację:za parę dni dostanę GC

I w ciągu 6-ciu miesięcy muszę wyjechać..

Jednak zamierzam pojechać pierwszy raz tylko na miesiąc..

W Polsce musze jeszcze przepracować 2 lata do emerytury..

Co mi radzicie..tzn jak utrzymac GC.?

Rozumiem że podczas tego wyjazdu na miesiąc musze złożyć podanie o biały paszport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sytuację:za parę dni dostanę GC

I w ciągu 6-ciu miesięcy muszę wyjechać..

Jednak zamierzam pojechać pierwszy raz tylko na miesiąc..

W Polsce musze jeszcze przepracować 2 lata do emerytury..

Co mi radzicie..tzn jak utrzymac GC.?

Rozumiem że podczas tego wyjazdu na miesiąc musze złożyć podanie o biały paszport?

jaroamg, szczerze mówiąc nie znam się na białym paszporcie i nie wiem jak to do końca działa więc nie chce Cie wprowadzać w błąd.

2 lata to nie tak duzo znowu i może jakbyś kilka razy tak wyjechał na miesiąc to by ci nie zabrali...np za 3 razem by cie ostrzegli i zagrozili ze zabiorą ale wtedy już bys sie sprowadził tam...

Jeżeli nadal jest limit roku a nie pół po którym traci sie GC to możesz lecieć na wiosnę 2013r, przed terminem 6 -mcy, nastepnie równiez wczesną wiosną 2014, i pozniej już na stałę za trzecim razem jakos...

Nie wiem jakie teraz jest podejście urzędników do podróżowania na GC, ale zdaje się Kzielu cos pisał że jego kolege tak za drugim lub 3 razem ostrzegli ze nastepnym razem mu zabiorą

a kiedy najwcześniej możesz dokładnie iśc na emeryturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił mi się adres wysyłki Zielonej Karty na formularzu... teraz mam inny co mam zrobić?

Zgłosić to na rozmowie?

pozdrawiam

Możesz podać nowy na rozmowie. Jeżeli adres znowu się zmieni to możesz podać jeszcze nowszy urzędnikowi imigracyjnemu na lotnisku:P Ale wtedy podobno różnie bywa i czasami wysyłają na stary adres...

Mam taka sytuację:za parę dni dostanę GC

I w ciągu 6-ciu miesięcy muszę wyjechać..

Jednak zamierzam pojechać pierwszy raz tylko na miesiąc..

W Polsce musze jeszcze przepracować 2 lata do emerytury..

Co mi radzicie..tzn jak utrzymac GC.?

Rozumiem że podczas tego wyjazdu na miesiąc musze złożyć podanie o biały paszport?

Za parę dni otrzymasz paszport z wizą imigracyjną ważną 6 miesięcy, natomiast GC przyniesie listonosz na adres wpisany w formularzu około jeden miesiąc po wlocie na teren USA.

Biały paszport umożliwia przebywanie poza granicami USA do dwóch lat. Wniosek o ten dokument musisz złożyć koniecznie w USA przed powrotem do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać nowy na rozmowie. Jeżeli adres znowu się zmieni to możesz podać jeszcze nowszy urzędnikowi imigracyjnemu na lotnisku:P Ale wtedy podobno różnie bywa i czasami wysyłają na stary adres...

Za parę dni otrzymasz paszport z wizą imigracyjną ważną 6 miesięcy, natomiast GC przyniesie listonosz na adres wpisany w formularzu około jeden miesiąc po wlocie na teren USA.

Biały paszport umożliwia przebywanie poza granicami USA do dwóch lat. Wniosek o ten dokument musisz złożyć koniecznie w USA przed powrotem do Polski.

Rozumiem

Dzięki za odpowiedź..

jaroamg, szczerze mówiąc nie znam się na białym paszporcie i nie wiem jak to do końca działa więc nie chce Cie wprowadzać w błąd.

2 lata to nie tak duzo znowu i może jakbyś kilka razy tak wyjechał na miesiąc to by ci nie zabrali...np za 3 razem by cie ostrzegli i zagrozili ze zabiorą ale wtedy już bys sie sprowadził tam...

Jeżeli nadal jest limit roku a nie pół po którym traci sie GC to możesz lecieć na wiosnę 2013r, przed terminem 6 -mcy, nastepnie równiez wczesną wiosną 2014, i pozniej już na stałę za trzecim razem jakos...

Nie wiem jakie teraz jest podejście urzędników do podróżowania na GC, ale zdaje się Kzielu cos pisał że jego kolege tak za drugim lub 3 razem ostrzegli ze nastepnym razem mu zabiorą

a kiedy najwcześniej możesz dokładnie iśc na emeryturę?

No jak pisałem za dwa lata...

Ta cała GC i ten zachód aby ją utrzymać nie będą stale w USA to niełatwa i kosztowna procedura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przyjsc GC za 1 miesiac a moze byc dluzej ,to nie tak ze to jest pewne ;)

to pisze aby ktos nie czekal 2 miesiecy na karte a po jakims czas zaczal jej szukac,np po sasiadach,na starym adresie itd

To samo z numerem SSN.

A co do bialego paszportu to nalezy miec podstawy oraz czekac na odciski palcow.

Np nauka w Polsce,ktos chory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...