Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

współczuję, straszny niefart, powinni to jakos doprecyzowac lun podawac jakies przykłady, skoro pisza lub odpowiednik, może tak generalnie nie podpasowałes i sie tego akurat czepili....z drugiej strony to uważam że sobie byś w USA polecił znacznie lepiej niże bezrobotny absolwent filozofii, politologii itd...

głupi przepis bo w czym od królika jest lepszy absolwent np ekonomii co od dwóch lat pracuje jako kelner ? królik przynajmniej ugotować żurek umie...

Mikun, o czym ty piszesz? Jakie doprecyzowanie? Przecież jest to wszystko wyjaśnione w 100%, a i na stronie z zawodami można bez problemu odnaleźć swój zawód i wiadomo czy się kwalifikuje czy nie!

Tak jak piszę haneczka019, krulik1 po pierwsze nie miał minimalnego wykształcenia. To że ukończył technikum nie oznacza, że ma średnie, dopiero gdy zda maturę ma średnie, czyli "High School Diploma". Dalej idąc tym tropem patrzą na zawód, no i ... niestety ten zawód się nie kwalifikuje!

"Głupi przepis"? Przepis jak przepis, trzeba go stosować i tyle. Po co teraz rozgadywać się na temat "czy ekomista, czy filozof...."

krulik1 nie miał pecha! Po prostu źle się przygotował, no trudno każdy popełnia błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

współczuję, straszny niefart, powinni to jakos doprecyzowac lun podawac jakies przykłady, skoro pisza lub odpowiednik, może tak generalnie nie podpasowałes i sie tego akurat czepili....z drugiej strony to uważam że sobie byś w USA polecił znacznie lepiej niże bezrobotny absolwent filozofii, politologii itd...

głupi przepis bo w czym od królika jest lepszy absolwent np ekonomii co od dwóch lat pracuje jako kelner ? królik przynajmniej ugotować żurek umie...

Dzieki za mile słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikun, o czym ty piszesz? Jakie doprecyzowanie? Przecież jest to wszystko wyjaśnione w 100%, a i na stronie z zawodami można bez problemu odnaleźć swój zawód i wiadomo czy się kwalifikuje czy nie!

Tak jak piszę haneczka019, krulik1 po pierwsze nie miał minimalnego wykształcenia. To że ukończył technikum nie oznacza, że ma średnie, dopiero gdy zda maturę ma średnie, czyli "High School Diploma". Dalej idąc tym tropem patrzą na zawód, no i ... niestety ten zawód się nie kwalifikuje!

"Głupi przepis"? Przepis jak przepis, trzeba go stosować i tyle. Po co teraz rozgadywać się na temat "czy ekomista, czy filozof...."

krulik1 nie miał pecha! Po prostu źle się przygotował, no trudno każdy popełnia błędy.

Może i masz racje ze żle się przygotowałem ale pewnie takich osób jak ja bedzie znacznie wiecej ale z innymi zawodami i co i tez sie nie beda kwalifikowac troche maja dziwne te przepisy co do zawodów ale to jest ich problem i jak dla mnie powinni cos w tym kierunku zmienic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy mój problem teraz to to czy ma to jakies znaczenie teraz przy stawaniu na wize turystyczna czy beda mnie odrzucac bo tu mi odmówili zawsze można zaryzykowac i zobaczyc co z tego bedzie jeszcze interesuje mnnie taka uwaga z tego dokumentu co mi odmówili

UWAGA:ZGODNIE Z WYMOGAMI PRAWA IMIGRACYJNEGO ZAWARTYMI W PARAGRAFIE 221(G) AKTU O IMIGRACJI I OBYWATELSTWIE PONOWNE STARANIA O UZYSKANIE WIZY NALEZY PODJAC W OKRESIE NIE POŻNIEJSZYM NIŻ ROK OD MOMENTU UZYSKANIA WARUNKOWEJ ODMOWY. W PRZECIWNYM RAZIE NA PODSTAWIE PARAGRAFU 203(G) WNIOSEK WIZOWY ZOSTAJE UNIEWAZNIONY czy chodzi tu o kazdy rodzaj wiz czy tylko imigaracyjne w sumie to nie wiem czy to odmowa warunkowa czy nie bo nic na tym dokumencie nie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje ze żle się przygotowałem ale pewnie takich osób jak ja bedzie znacznie wiecej ale z innymi zawodami i co i tez sie nie beda kwalifikowac troche maja dziwne te przepisy co do zawodów ale to jest ich problem i jak dla mnie powinni cos w tym kierunku zmienic

Krulik1 wiesz ja się ciebie nie czepiam, szkoda tylko tej kasy, którą musiałeś wydać. To 1500 zł, których już nie zobaczysz.

To się zastanawiam nad tym co 'oni" powinni zmienić. Tylko co?!

Przypomina mi to sytuację jaką miałem kilka lat temu. Miałem okazję zatrudniać ludzi w mojej firmie i w ogłoszeniu jasno napisane było że poszukujemy doświadczonych handlowców, a zgłaszali się: kierowca, fryzjer, a nawet był jeden budowlaniec tylko z podstawówką. I teraz pytanie, czy ja też miałem zmienić przepisy i wymagania? Odpowiedz sobie szczerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę haneczka019, krulik1 po pierwsze nie miał minimalnego wykształcenia. To że ukończył technikum nie oznacza, że ma średnie, dopiero gdy zda maturę ma średnie, czyli "High School Diploma". Dalej idąc tym tropem patrzą na zawód, no i ... niestety ten zawód się nie kwalifikuje!

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wykształcenie średnie ma się po ukończonym liceum albo technikum niezależnie od tego czy masz zdaną maturę czy nie. Dla poparcia moich słów wklejam link - http://pl.wikipedia....cenie_Ĺrednie

Bez zdanej matury, podczas wpisywania danych w formularzu zgłoszeniowym do loterii wizowej zaznaczasz "High School, no degree".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krulik1 wiesz ja się ciebie nie czepiam, szkoda tylko tej kasy, którą musiałeś wydać. To 1500 zł, których już nie zobaczysz.

To się zastanawiam nad tym co 'oni" powinni zmienić. Tylko co?!

Przypomina mi to sytuację jaką miałem kilka lat temu. Miałem okazję zatrudniać ludzi w mojej firmie i w ogłoszeniu jasno napisane było że poszukujemy doświadczonych handlowców, a zgłaszali się: kierowca, fryzjer, a nawet był jeden budowlaniec tylko z podstawówką. I teraz pytanie, czy ja też miałem zmienić przepisy i wymagania? Odpowiedz sobie szczerze!

Z kierowcy czy z fryzjera da sie zrobic handlowca czy kucharza czy nawet i piekarza bo własnie liczy sie doswiadczenie i praca a to dzieki jakiej kolwiek pracy zdobywasz doswiadczenie bo czlowiek który konczy szkole i zaczyna szukac pracy ma problemy ze znalezieniem jej bo wymagane jest doswiadczenie ktorego nie ma jezeli nie miał jakis praktyk czy cos takiego jest mu trudniej i mozemy sie tak kłócic ale to nie ma sensu ale taka jest prawda i warunki panujace w polsce zmuszaja ludzi do podjecia pracy w jakim kolwiek zawodzie wiec oni byli dla ciebie od razu skresleni czasami trzeb a zaryzykowac i nawet dac szanse czlowiekowi z ulicy który nie ma wogóle doswiadczenia i bedzie lepiej pracowł i sie starał niż ten co ma to doswiadczenie i tu beda sie pojawiać problemy to podwyższka itp. Mój zawód jest dobrym zawodem i nie żałuje podjetej decyzji co do zawodu bo to lubie wiec niby czemu takie zawody jak kucharz, sprzedawca, fryzjer, piekarz, itp sa powiedzmy od razu skresleni bo sie nie kwalifikuja tak samo w polsce lepiej byc studentem niz miec jakiekolwiek doswiadczenie czy zawód bo taki szybciej znajdzie robote niz czlowiek z doswiadczeniem lub dobrym zawodem to jest troche głupie rozumowanie dlatego nie potrafie ci odpowiedziec dobrze o co mi chodzi z tymi przepisami ale napewno jest tu co zmienic

Straciłem znacznie wiecej bo dokładnie 2400zl ale z tego powodu płakać nie bede niech sie wzbogaca co nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak nie chce mi sie w to wgryzać ale jest tam tez napisane LUB odpowiednik...

Zreszta królik ty dostałes odmowe za brak wykształcenia średniego czy jak tam pisałes za to że sobie nie poradzisz ?

bo juz nie wiem na pocztaku jest informacja ze za zbyt niskie kwalifikacje a pozniej ze mowila ci ze nie masz sredniego wyksztalcenia..

Tak jak pisał supertraveller, srednie wyksztalcenie to jest technikum i matury nie musi byc...

Jak kucharz ma sobie nie poradzić to przepraszam kto ??

Królik od razu dostałby prace na kuchni a taki ktos kto tu pracuje sobie w biurze jak tam nic takiego nie znajdzie to na kuchnie nie pojdzie bo gotowac nie umie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...