Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Masz kilka podpunktów to wskazanego przez Ciebie paragrafu. I nie wydaje mi się, aby miał on z tobą coś wspólnego.

a w twoim przypadku - jak juz wiele osób wspominało - chodziło o to, że nie spełniasz wymagań loterii. nie masz 12 lat nauki i nie masz doświadczenia w zawodze z job zone 4 lub 5. gdyby twój zawód był na liście wtedy pewnie dostałbyś gc. lub, gydbyś mial 12 lat szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

królik a przysługuje Ci jakies odwołanie sie od decyzji czy cos w tym rodzaju? w koncu odmówili Ci wizy imigracyjnej a nie turystycznej...

jak masz cały czas wątpliwości jakieś i chcesz z tym cos robic to może zapytaj sie Kariny o porade, nie wiem

bo widze ze sie tym zadreczasz...istnieja odwołania od takiej decyzji lub cis na kształt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperTraveller - masz maturę ? Bo nie kapuję ciągnięcia przez kilka stron tematu... Można się łudzić że się ma średnie wykształcenie bez matury albo wyższe bez dyplomu jak były prezydent ale takie tłumaczenia są dość słabe...

Tak, mam. Należę do grona szczęśliwców którzy pisali maturę w czasach kiedy matematyka nie była przedmiotem obowiązkowym. Zdanie matury było wtedy czystą formalnością. Temat mnie nurtuje (jak i cała loteria wizowa) z tego względu, że kilku moich znajomych bierze udział w losowaniu. Jednego z nich sam namówiłem i przedstawiłem mu wymogi. Gdyby matura była tu konieczna to niestety akurat on się nie kwalifikuje i to ja go wprowadziłem w błąd.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi - nie wiem o jakim "łudzeniu się" piszesz. Wg. prawa polskiego posiadaczem wykształcenia średniego jest osoba która ukończyła liceum albo technikum i matura nie ma tu nic do rzeczy. Było już o tym pisane na poprzedniej stronie.

Joanna juz wszystko wytłumaczyła i kolega który dzwonił do ambasady....w ich mniemaniu srednie wykształcenie to jest ukonczenie szkoły sredniej i matura ...

Wątpię aby pracownik tejże infolinii znał na pamięć regulamin loterii wizowej. Podałem cytat z regulaminu który w zasadzie kończy temat (chyba, że pojawią się inne solidne argumenty przemawiające za drugą stroną). Jeśli ktoś chce sprawdzić czy tłumaczenie jest poprawne to odsyłam do oficjalnego regulaminu napisanego w j. angielskim (FAQ, pytanie numer 13) - http://travel.state....nstructions.pdf

Wałkuję tą kwestię tylko dlatego, że użytkownicy forum są podzieleni w tej sprawie. Mnie też to już nuży ale lubię kończyć to co zacząłem :)

Cytat "lub pomyślne ukończenie w innym kraju formalnego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej porównywalnego z wykształceniem średnim w USA" jest tu bardzo istotny. Słowo "porównywalnego" pozostawia pewną swobodę, nie narzuca sztywno określonych ram.

To chyba tyle jeśli chodzi o moje stanowisko w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Supertraveller ale był temat czy srednie jest z matura czy nie, ktos twierdzi ze zadzownił na infolinie i musi byc matura, natomiast ty przytaczasz polski regulamin w którym jest napisane że niby nie musi i piszesz ze sprawa zakonczona....

Sprawa to moze byc zakonczona jak jeszcze kilka razy ktos zadzwoni na inflonie i sie upewni w sumie...

Nie ma sensu sie tutaj kłocic dyskutować i debatowac czy musi byc matura czy nie i wedle jakiego prawa, byc moze w ambasadzie tez mieli takie gylematy ale np ustalili że ma byc matura i koniec...ważne jes jak ambasada interpretuje swoje przepisy i swoje regulaminy z wyrazami, "lub", odpowiednik, porównywalne itd...

To jest tak jakbys chciał sie dostac do bardzo dobrej korporacji taksówkarskiej np i by ci napisali ze musi byc samochod nie wiem mercedes audi bmw albo dopowiednik, i teraz by sie zaczeły dyskusje a volvo to odpowiesnik czy nie? a skoda superb to odpowiednik czy nie? Trzebaby sie spytac co wg korporacji jedt odpowiednikiem....

To jest ich loteria i sie trzeba ich pytac jak oni rozumieja wykształcenie średnie albo swoje odpowiedniki, jezeli sa watpliwości co do kompetencji Pani na infolini a może i do telefonu kolegi to prosze zadzwonic do ambasady i zapytać ponownie....

Moim zdaniem formalny regulamin jest napisany błędnie bo jak sie go pisze po polsku do polskich realiów to powinno byc wszystko jasno wyjaśnione a nie jakieś odpowedniki, tozsame wykształcenia itd...w regulaminach takich rzeczy nie powinno być bo wtedy mozna je interpretowac dwojako...

Zresztą dziwię się że ambasada amerykańska odstawia takie babole bo powinni w kazdym kraju jakim jest ambasada doładnie przetłumaczyc , polska wymagamy matury albo matura nie jest wymagana, burkina faso wymagamy czegoś innego itd...

zreszta dziwią mnie te dywagacje w polsce wszyscy maja juz studia, moi koledzy co chodzili do zawodówek mają juz teraz SGH pokonczone jakos zaocznie...

teraz sie glupio czuje bo nie mam doktoratu a wiekszosc moich znajomych ma, teraz sie idzie do wyższej szkoły gotowania na gazie, mowi sie ze chce sie doktorat pisac, i sie pisze na temat rzeka i załatwione....a pozniej sie idzie do biedronki pracowac i narzekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no czyli wszystko jest jasne i tak powinno to byc wytłumaczone

  • Liceum, Technikum, Szkoły policealne – bez zdanej matury „High School, no degree” (UWAGA! należy spełnić dodatkowy warunek stażu zawodowego)
  • Liceum, Technikum, Szkoły policealne – ze zdaną maturą „High School degree”

czyli temat jest zamkniety raz na zawsze jak ktos nie ma matury to wpisuje „High School, no degree” i ma spełnic warunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak żeby dolać oliwy do ognia - doczytaliście ten artykuł do końca?

"Informacje na tej stronie wynikają z wiadomości znalezionych w sieci i komentarzy odwiedzających, nie koniecznie muszą być prawidłowe – jeżeli masz nadal wątpliwości co wybrać, możesz próbować uzyskać takie informacje w Ambasadzie USA. "

"wiadomości znalezione w sieci i komentarze odwiedzających" - specjaliści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale w takim razie kolega dzwonił do ambasady ale mu nie wierzymy albo Pani w ambasadzie "która się nie zna " itd, w takim razie sie tego nie rozwiąże jedyna rzecz telefon do ambasady i zapytanie...choc nie wiem czy cos to da bo ponownie ktos napisze ze to mogla byc ta sama pani i ona tez moze sie nie znac i tak w kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - pisałam kiedyś o znajomym znajomych, który wylosował w maju po uprzednim przesiedzeniu wizy turystycznej. Wybrał się on otóż na rozmowę w ambasadzie i dostał odmowę po mniej niż minucie rozmowy. Konsulowi było podobno "barzo psikro", ale wizy imigracyjnej nie budiet, ponieważ pozostanie ponad termin wyznaczony w I-94 bez legalnego przedłużania to przestępstwo. Potwierdza to regułę, że w ambasadzie nic się nie ukryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikun bo tak wlasnie jest,ktos kto zna to dobrze forum to zna odpowiedzie na pewne pytania...

ze nikomu nie chce sie zadzwonic z pare razy i zobaczyc co tak naprawde jest powiedziane ;)

pyska dzieki za ta informacje ..tak nie ukryje sie nic

a wiecie co jest,,ta wiza-wizy sa dla innych osob przekazywane wiec glowa do gory kto czeka na rozmowe :)

jestem ciekawy ile bedzie odmow takich wlasnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...