Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam pytanie, ponieważ kończę właśnie szkołę policealną- turystykę.Pracuję w biurze podróży. Mam maturę, skończone Liceum i 3 lata technikum gastronomicznego ( 2 lata pracowałem w Marriocie), czy nadaje sie dla nich jako kandydat? Nie wiem, czy jest sens iść, jak mnie odrzucą przez to, że nie jestem inżynierem. Mam 23 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, ponieważ kończę właśnie szkołę policealną- turystykę.Pracuję w biurze podróży. Mam maturę, skończone Liceum i 3 lata technikum gastronomicznego ( 2 lata pracowałem w Marriocie), czy nadaje sie dla nich jako kandydat? Nie wiem, czy jest sens iść, jak mnie odrzucą przez to, że nie jestem inżynierem. Mam 23 lata.

Ze względu na wykształcenie to nie mogą Cię odrzucić, ale mogą na przykład z powodu "public charge" - czyli (co ustala wyłącznie konsul na rozmowie) czy jesteś w stanie sobie poradzić w pierwszych chwilach po przyjeździe (czy masz lokum, pieniądze na życie, znajomość języka, itp).

2 lata pracy jeszcze nic nie znaczy. Trzeba mieć doświadczenie lub zawód z kategorii "Job zone 4 or 5" i "range 7.0 or higher" a to zazwyczaj są zawody związane z wyższym wykształceniem lub kierowniczym stanowiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek49

Nie odrzucą Cię z powodu wykształcenia. Na stronie ambasady dostępne jest krótkie FAQ odnośnie loterii wizowej - http://photos.state.... FAQ Polish.pdf

Oto co pisze na temat wykształcenia :

"Wylosowano mnie w loterii DV. W jaki sposób dowiem się, czy spełniam wymagania dotyczące wykształcenia?

Coroczny program Wizy dla Imigrantów Różnych Narodowości umożliwia otrzymanie wizy imigracyjnej osobom spełniającym proste lecz surowe kryteria uprawniające do uzyskania wizy. Uczestnik loterii musi mieć co najmniej średnie wykształcenie lub jego odpowiednik. Oznacza to pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauki w szkole podstawowej i średniej. Świadectwa ukończenia szkoły będą weryfikowane w czasie rozmowy wizowej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Badanie będe mógł zrobić dopiero po nowym roku. Jednak w Warszawie, to udanie się do 3 miejsc- badania i szczepienia + wniosek o niekaralność. Czy ktoś obliczył, ile to wszystko teraz kosztuje ? Badania + wniosek + zapłacenie za wizytę w ambasadzie ? Badania jakieś 200 zł ? Wniosek około 50 zł, a wizyta 700$ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic w tym świecie nie tanieje! :rolleyes:

przygotuj sobie jeszcze prawie 500 zł na badania.

RTG i kiła - 88 zł

Badania: 250 zł

szczepienia (w zależności, które będziesz potrzebował)

różyczka - 100 zł

tężec - 40 zł

Ja to przerobiłem przedwczoraj. Miałem tylko robioną "różyczkę", ale osoba przede mną miała komplet i razem u lekarza zapłaciła 390 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji poruszonych tematów związanych z $. Dosyć gruntownie staram się śledzić tematy i pojawiają się różne informacje dotyczące kosztów związanych z wizytą w ambasadzie po wylosowaniu karty. W jednym wątku była mowa o kosztach związanych ze spełnieniem wymogów związanych z aplikacją po wylosowaniu I padła suma 10-12tyś dla rodziny 4-osobowej.(bez kosztów związanych z przeniesieniem się już po przyznaniu karty). Suma wydała mi się zawyżona,ale nikt jej nie podważał w tamtej dyskusji.Tu pojawiają się kwoty znacznie niższe, rozumiem, że kosztów wizyty też nie ponosimy we czworo. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś widełki kosztowe, dzieci w wieku 1rok i 2,5 nie wiem czy to istotne. Rozumiem, że zaświadczeń o niekaralności nie muszę dla nich mieć.;)

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kwoty, która ma być pewną rękojmią, że przez pierwszy rok będziemy w stanie się samodzielnie utrzymać, w sytuacji gdy nie mamy nikogo na miejscu? Rozumiem, że sprawa jest umowna i pewnie jest łączona z wykształceniem i zawodem, ale może jakiś precedens związany z konretną sumą na start miał miejsce i ktoś z Was o nim słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji poruszonych tematów związanych z $. Dosyć gruntownie staram się śledzić tematy i pojawiają się różne informacje dotyczące kosztów związanych z wizytą w ambasadzie po wylosowaniu karty. W jednym wątku była mowa o kosztach związanych ze spełnieniem wymogów związanych z aplikacją po wylosowaniu I padła suma 10-12tyś dla rodziny 4-osobowej.(bez kosztów związanych z przeniesieniem się już po przyznaniu karty). Suma wydała mi się zawyżona,ale nikt jej nie podważał w tamtej dyskusji.Tu pojawiają się kwoty znacznie niższe, rozumiem, że kosztów wizyty też nie ponosimy we czworo. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś widełki kosztowe, dzieci w wieku 1rok i 2,5 nie wiem czy to istotne. Rozumiem, że zaświadczeń o niekaralności nie muszę dla nich mieć. ;)

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kwoty, która ma być pewną rękojmią, że przez pierwszy rok będziemy w stanie się samodzielnie utrzymać, w sytuacji gdy nie mamy nikogo na miejscu? Rozumiem, że sprawa jest umowna i pewnie jest łączona z wykształceniem i zawodem, ale może jakiś precedens związany z konretną sumą na start miał miejsce i ktoś z Was o nim słyszał?

sama oplata za rozpatrzenie wniosku o wize dla czteroosobowej rodziny to 4x $330 (niezaleznie od wieku) http://polish.poland...izy/oplaty.html

a o badaniach i kosztach z nimi zwiazanych wielokrotnie wypowiadaly sie osoby, ktore maja wiedze na ten temat z pierwszej reki.

o zaswiadczeniu o niekaralnosci: http://polish.poland...rtificates.html

dokumenty wymagane od uczestnikow loterii wizowej dv: http://polish.poland...ecklist_dv.html

strona ambasady usa jest naprawde skarbnica wiedzy i to od niej powinno sie zaczac lekture w razie jakichkolwiek pytan lub watpliwosci, a nie od przegladania forum..

polecam rowniez: http://www.travel.st...types_1322.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...