Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę wprost - sam sobie stworzyłeś ten problem, musisz mieć ten adres.

W zasadzie nie wiem co nie podoba Ci się w zaistniałej sytuacji. Na podstawie tego co napisałeś można wyciągnąć wniosek, że promesę wizową otrzymasz tuż po dostarczeniu do ambasady adresu na który ma być wysłana GC.

Uporaj się z tym problemem i leć do Stanów :)

P.S.

Jak możesz to opisz szerzej swoją sytuację życiową (wiek, zawód, wykształcenie itd.) i rozmowę z konsulem. Oczywiście, jeżeli to nie będzie dla Ciebie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Stworzyłem sobie taką sytuacje to prawda, ale nigdzie nie było napisane, że trzeba mieć adres w USA to po pierwsze a po drugie miałem nadzieje, że sam wyciąg bankowy wystarczy i załatwi sprawę.(ponieważ łatwiej jest mieć w ręku GC i załatwiać sprawy takie jak praca mieszkanie niż nie mieć).

Chcesz znać moją sytuację życiową proszę bardzo

Jestem studentem I roku studiów magisterskich „dzienne”( I tu mam dylemat bo nie wiem czy je skończę jak wyjadę choć bym chciał) mam 23 lata nie pracuję jeszcze nigdy nie pracowałem na umowę o pracę ( nie liczę umów śmieciowych) nie mam żony, nie mam dzieci.

Nie mam jakiegoś bogatego zaplecza ze strony rodziny. Wysłałem zgłoszenie ponieważ było za free i jakoś tak się złożyło, że zostałem wylosowany (przecież loteria jest dla każdego a nie tylko osób które mają rodzinę w USA).Może nie byłem w Stanach ale zwiedziłem trochę Europy co prawda i wiem jak w normalnych cywilizowanych krajach jest.( Nie pracowałem za granicą) – o to też się mnie pytała

Co do samego pobytu w Ambasadzie to jak już pisałem nie był najkrótszy lecz sama rozmowa trwała 5 min no i standardowe pytania tak jak mieli inni co robie, co robić będę w USA znajomość języka angielskiego no i najważniejsze czy mam kogoś kto by mi pomógł by mi w Stanach.

Tak na marginesie nie mam do nikogo pretensji tylko chcę ostrzec inne osoby aby nie szły tą drogą i nie były później zaskoczone.

PS Aha co do zdjęć nie brali ich ode mnie choć data ważności ich minęła bo robiłem je w maju jak wyrabiałem paszport i wysyłałem do KCC aby nie biegać do fotografa 20 razy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdego pytali o ten adres, gdzie się zatrzyma osoba po przyjeździe ? Nie wiem, co mam teraz zrobić, ponieważ nie mam takiego adresu, Chciałem iść jutro na badania i w poniedziałek na rozmowę. Na początku zatrzymam się pewnie w Chicago. Tam mieszka mój daleki znajomy, ale nie wiem, czy mogę wziąć od niego dane ( jest na czarno od 10-12 lat)

Nie przeczytałem chyba wszystkich wymogów...

Proszę o rady, co teraz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem sobie taką sytuacje to prawda, ale nigdzie nie było napisane, że trzeba mieć adres w USA to po pierwsze a po drugie miałem nadzieje, że sam wyciąg bankowy wystarczy i załatwi sprawę.(ponieważ łatwiej jest mieć w ręku GC i załatwiać sprawy takie jak praca mieszkanie niż nie mieć).

Prosze mi pokazac na forum ze nie ma takiego czegos w tematach o dv 2013,jesli mi pokazesz to przyznam Ci racje a jak nie to masz juz odpowiedz .pisalismy nawet ze mozna wyslac papiery do KCC bez adresu ale w Ambasadzie juz musisz ten adres miec..i na granicy

ILE RAZY MOZNA PISAC O TYM SAMYM I ZNOW TO SAMO ZE NA ROZMOWE NALEZY MIEC ADRES GDZIE BEDZIE WYSLANE GC I TYLE-CZY TRZEBA ZNOW ZA 1 -2 TYG,MIESIACE PISAC TO SAMO???

MOZNA PODAC ADRES NA ROZMOWIE A NA LOTNISKU PODAC ZNOW INNY ,MOGA BYC ROZNE ADRESY ALE NALEZY PAMIETAC ZE GC MOZE WTEDY PRZYJSC NA STARY ADRES-CZASAMI TAK SIE ZDARZA

Maciek jak ten znajomy sie zgadza to podaj jego adres a jak nie to szukaj innego sposobu na to bo bedzie jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klakier_85 - nie jest po ptokach, muszę tylko dostarczyc do ambasady paszport z adresem i kwitek z tnt

Maciek49 - może być adres kumplaco mieszka na czarno cokolwiek

sly6 - rzeczywiście mój błąd - było to na forum, ale musiałem to przeoczyć/zapomnieć/zlekcewarzyć nawet dam twoją wypowieć z maja:

Napisano 12 maj 2012 - 06:09

magic zasady na forum sa takie i nie tylko ze piszemy dany post,temat 1 raz

"Nie musisz miec teraz adresu jak wysylasz cos do USA ale na rozmowie z Konsulem musisz juz miec ten adres.

a jak sobie pomoc,musisz znalesc wiarygodna firma,czy w to w Polsce czy tez w USA co pomoze Ci wynajac mieszkanie,pokuj

masz kase na to?aby dac zadatek it"

Lepiej dla wszystkich żeby wałkować to samo co 1-2 tyg miesiąc by później nie było rozczarowania

PS dla mnie to by był za duży koszt gdybym miał teraz wynajmować mieszkanie w usa a nie mieszkać w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do KCC wyslalem dokumenty ale napisalem w nich ze adres w usa jest jeszcze nieznany. Na rozmowie podałem adres hotelu w którym bym się zatrzymał. Konsul zapytał czy nie mam tam jakiś znajomych albo rodziny, odpowiedziałem ze mam znajomego ale on przesiedział wize turystyczna i jest tam nielegalnie i nie chciał zebym podawał jego adresu w ambasadzie, a konsul "rozumiem" i nie bylo problemu, otrzymałem wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem ,że to pewnie było. Lecę do sądu odebrać zaświadczenie o niekaralności. Czy potrzebuję jeszcze coś z komisariatu policji? czy jakieś dokumenty muszę przetłumaczyć na spotkanie w ambasadzie?

Z góry dzięki za odpowiedź

Nic nie potrzebujesz z komisariatu policji.

Wymagane dokumenty na rozmowę - http://polish.poland...ecklist_dv.html

Cytat z tej samej strony ambasady odnośnie tłumaczenia dokumentów :

"Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez tłumacza przysięgłego."

pingus_216

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodapl, ja bylem dzisiaj i wszystko w sądzie jest od ręki. Nic nie potrzebujesz z komisariatu.

Badania na Waryńskiego też zrobione, za godzinę mam odbiór wyników. Zrobię najwyżej tak, że doniosę do nich adres, prześle pocztą. Mieszkam niedaleko Ambasady więc nie ma problemu, Powiem, że tam kogoś mam, ale jest tam na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...