Skocz do zawartości

Ssn I Ead


Vinga

Rekomendowane odpowiedzi

Też rozważaliśmy taki ślub (u nas odbywałby się w sądzie), ale daliśmy sobie spokój, bo podczas załatwiania pozwolenia widzieliśmy, że ślubu udziela urzędniczka, która jest "od wszystkiego" i na dodatek robi to w swetrze i trampkach. Swoją drogą wczoraj byłam na biometrics i też się zdziwiłam, że urzędniczki w takim miejscu, reprezentujące jakby nie patrzeć państwo, przyjmują interesantów w t-shirtach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak myslicie ile czasu zejdzie od biometrics do zielonej karty? Ja mam biometrics 1 maja i ciekawa jestem ile to jeszcze zajmie

Z K-1 czy z innej ? Ja robilem adjustment z L-1B, od wyslania dokumentow do interview byly 2 miesiace , wiec miedzy biometrics a GC bylo troche mniej niz poltora (poszedlem na bio prawie 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem) - z tym ze raczej takie czasy to wyjatek. Standard to 3 do 6 miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Dobry wieczór,

czy ktoś z Was spotkał się z następującym problemem: wjechałam na wizie K-1, po ślubie, zmianie nazwiska, wysłaniu pakietu AOS i otrzymaniu EAD złożyłam podanie o SSN. List z kartą otrzymalam po miesiącu (początek sierpnia). Wczoraj (mamy początek wrzesnia) byłam na rozmowie z moim przyszłym (oby nadal ;) szefem, wypełnilam stosowne papiery, w których wielokrotnie podawałam swój numer SS. Po godzinie od wyjścia ze spotkania otrzymałam telefon, ze moj numer jest nieważny(it's not valid) i że muszę to wyjaśnić. W związku z tym, ze do biura SSA dotrę dopiero we wtorek mam kilka pytań:

-czy ktoś miał taki problem przy pierwszym "użyciu" ssn?

-czy jest jakiś czas, który musi upłynąć od momentu doręczenie karty do jej używania, aby była ona ważna?

-trzy pierwsze cyfry ssn oznaczają miejsce zamieszkania/urodzenie: mieszkam w NY, moj numer zaczyna się od 030, a na stronie social security administration przeczytałam, że są one przypisane do stanu Massachusetts. Czy to moze sugerowac blad urzednikow?

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

czy ktoś z Was spotkał się z następującym problemem: wjechałam na wizie K-1, po ślubie, zmianie nazwiska, wysłaniu pakietu AOS i otrzymaniu EAD złożyłam podanie o SSN. List z kartą otrzymalam po miesiącu (początek sierpnia). Wczoraj (mamy początek wrzesnia) byłam na rozmowie z moim przyszłym (oby nadal ;) szefem, wypełnilam stosowne papiery, w których wielokrotnie podawałam swój numer SS. Po godzinie od wyjścia ze spotkania otrzymałam telefon, ze moj numer jest nieważny(it's not valid) i że muszę to wyjaśnić. W związku z tym, ze do biura SSA dotrę dopiero we wtorek mam kilka pytań:

-czy ktoś miał taki problem przy pierwszym "użyciu" ssn?

-czy jest jakiś czas, który musi upłynąć od momentu doręczenie karty do jej używania, aby była ona ważna?

-trzy pierwsze cyfry ssn oznaczają miejsce zamieszkania/urodzenie: mieszkam w NY, moj numer zaczyna się od 030, a na stronie social security administration przeczytałam, że są one przypisane do stanu Massachusetts. Czy to moze sugerowac blad urzednikow?

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje.

Poczytaj o SSN randomization - od bodajże czerwca zeszłego roku numery przyznają cokolwiek losowo i pierwszy trzy cyfry nie mają już nic wspólnego z geografią - to wszystko również powoduje że pracodawcy którzy robią background check (który chyba często sprowadza się do credit check) dostają taką właśnie odpowiedź. Jak to obejść - nie mam pojęcia, ale Twój numer powinien spokojnie przejść e-verify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...