Skocz do zawartości

Reentry Permit Pytanie


Kamilek

Rekomendowane odpowiedzi

Za podawanie sie za US citizenia grozi dozywotni ban - to jest najgorsze przestepstwo imigracyjne jakie w ogole mozna popelnic - jezeli potraktuja to serio a nie jako czyjas pomylke (po co US citizenowi re-entry permit) to masz calkowicie przesrane ze tak powiem wprost. Jezeli jestes w US to Cie deportuja, jezeli nie to juz nigdy tam nie wjedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta osoba sie po prostu pomylila przy wypelnianiu dokumentu wszystko jest podane dobrze poza tym citizenship miejsce urodzenie itp i w apikacji jest zaznaczone ze jestem rezydentem itp teeraz chyba poczekam na wezwanie na odciski i wtedy zadzwonie z numerem sprawy i to sprostuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonilem do uscis a tam po podaniu numer receipt sprawy powiedzial pan zeby wyslac poprawke tych danych listem podal adres takze mysle ze bedzie wporzadku poniewaz to bylo nie logiczne mysle ze uscis sam to poprawil :) bo podane bylo ze jestem citizen usa a aplikacja byla zlozona na rezydenta na reentry permit poza tym otrzymalem numer receipt ze sprawa zostala przyjeta i jest rozpatrywana i pobrano oplate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonilem do uscis a tam po podaniu numer receipt sprawy powiedzial pan zeby wyslac poprawke tych danych listem podal adres takze mysle ze bedzie wporzadku poniewaz to bylo nie logiczne mysle ze uscis sam to poprawil :) bo podane bylo ze jestem citizen usa a aplikacja byla zlozona na rezydenta na reentry permit poza tym otrzymalem numer receipt ze sprawa zostala przyjeta i jest rozpatrywana i pobrano oplate

Ty chyba w cuda wierzysz jesli myslisz, ze ktos bedzie poprawial aplikacje, ktora juz zostala zlozona... USCIS NIGDY niczego sam nie poprawia, nawet jesli brzmi to malo logicznie. Oni sa od tego zeby przyjac dokumenty, ktore aplikant im dostarczy. Ty mozesz listy slac do samego Obamy - jesli urzad nie poprosi Cie o wyjasnienie to oni nie zmienia aplikacji, ktora juz jest w systemie - tzn. mozesz wyslac taki list, i znam osoby, ktore takie cos probowaly, ale po pierwsze niesamowicie to spowolni caly proces, a po drugie nie masz pewnosci, ze ktokolwiek nawet spojrzy na twoj list (chyba, ze masz RFE) a po trzecie nie znam nikogo komu sie takie cos udalo... Na infolini pracuja osoby, ktore maja takie pojecie o prawie jak ja o gotowaniu - jest tu wiele osob na Forum, ktore tez sie przejechaly na tym co im powiedzieli na infolini. Dlatego tez, z powodu takich bledow, wiele odwolan trafia do AAO.. Mialam kobiete, ktorej tez wypelnili I-485 i wpisali w rubryce obywatelstwo: USA. Miala pozwolenie na prace, miala interview na green card i odmowe sprawy tzn. pozwolili jej wycofac sprawe i skladac od nowa.. I tez to bylo nielogiczne, ze ona sie ubiega o green card to jak moze miec obywatelstwo USA, ale urzad to urzad i oni patrza na to co im dostarczy aplikant i na tejze podstawie podejmuja decyzje.

Ty sie podpisales pod aplikacja, Ty bierzesz za to odpowiedzialnosc. Dlatego tak jak Ci mowilam, kiedy z Toba rozmawialam, ze moze prawnik wezmie wiecej pieniedzy, ale spisz spokojnie, bo on bierze za to odpowiedzialnosc. Ktos z agencji zrobi taniej, ale masz rezultaty. Moga Ci wydac 'bialy paszport' tylko masz problem z tym, ze sie podpisales, ze jestes obywatelem USA - przy obywatelstwie mozesz miec spore problemy, bo to gorsze niz przestepstwo kryminalne (od przestepstwa kryminalnego jest waiver przynajmniej..)

Co do tego, ze sprawa zostala przyjeta i masz numer sprawy: KAZDY dokument, ktory wyslesz do immigration i zaplacisz, bedzie przyjety. Co nie znaczy, ze w tym dokumencie nie ma bledow albo co nie znaczy, ze bedzie zatwierdzony. Kazdy dokument ma swoj numer. Od tego jest tzw. mailing room, gdzie ludzie przyjmuja poczte, wprowadzaja sprawe do komputera itd. Pozniej Ty dostajesz wezwanie na odciski - to tez niczego nie gwarantuje. Taka jest kolejnosc. Pozniej sprawa jest rozpatrywana - i wtedy moga Ci aplikacje zatwierdzic, a moga nie zatwierdzic. Nawet jesli ja zatwierdza, to w Twoim rekordzie i tak zostanie, ze stwierdziles do urzednika imigracyjnego, ze jestes US citizen.

Gdyby przyjecie aplikacji i pieniedzy oznaczalo, ze aplikacja jest poprawnie wypelniona to nikt by nie dostawal request for evidence ani zadnych odmow. To tak jakbys powiedzial, ze skoro zaplaciles za wizyte w konsulacie, i konsul pobral od Ciebie odciski palcow to masz miec wize przyznana, bo jakby konsul mial cos do Ciebie to by nie wzial ani pieniedzy ani odciskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta osoba sie po prostu pomylila przy wypelnianiu dokumentu wszystko jest podane dobrze poza tym citizenship miejsce urodzenie itp i w apikacji jest zaznaczone ze jestem rezydentem itp teeraz chyba poczekam na wezwanie na odciski i wtedy zadzwonie z numerem sprawy i to sprostuje

USCIS tego nie sprostuje przez tel, bo im nie wolno (chyba, ze adres chcesz zmienic w aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele razy juz to bylo pisane nie tylko przez Karine ze albo chcesz miec dobrze zrobione i wtedy kasa jest wieksza albo tez ..

I to sa tego rezultaty

a ile dales kasy za to?

ktos kto sie nie kwalifikuje na pobyt staly moze tez wyslac papiery-moga byc przyjete i pobrana oplata a potem dostanie odpowiedz negatywna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w takim wypadku co ja powinienem zrobic skoro ten czlowiek powiedzial zeby wyslac korekte listem ktora juz wyslalem tymbardziej ze to ja zauwazylem blad a nie uscis czy teraz moge byc pewny ze odrzuca moja aplikacje czy po prostu poprawia blad ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...