Skocz do zawartości

Podróżowanie Po Usa A Pobyt Nielegalnie


pawelzusa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sluchaj takich co ci napisza ze gdzies cos "przeczytali", bo mozesz gdzies przeczytac , ze jutro bedzie koniec swiata albo, ze polacy zostana Mistrzami swiata na Euro 2012!!!, sluchaj raczej takich ktorzy maja doswiadczenie w tym temacie: samolatami mozesz latac bez zadnej obawy, gdyz po kupieniu biletu, pokazujesz jakies ID na security checpoint, kiedys mogles pokazac kazde ID ze zdjeciem, teraz od jakis dwoch latach wymagaja rzadowego ID( choc przepisy w USA wcale tego nie reguluja, rok temu byla sprawa studenta ktory nie mial zadnego ID a i tak po wielu sprawdzaniach go wpuscili do samolotu, potem rzecznik HS mowil w wiadosciach, ze nie ma w przepisach!!!!! zapisanego obowiazku posiadania ID- ale to inna inna kwestia, wiec nie zawracaj sobie nia glowy).teraz wystarczy , ze im pokazesz paszport, moze cie wezma na dotakowy screen przez to, ze nie masz US ID, a moze nie, ale latac na Polski paszport spokojnie mozesz wszedzie po US,jezeli kupiles bilet i nie jestes zadnym przestepcom ich to nie interesuje czy jestes legalnie czy nie, im chodzi tylko o bezpieczenstwo na lotniskach, widzialem dwa razy przypadek , gdzie kolesia obywatela US wzieli na dodatkowy screen tylko dla tego , ze byl Arabem, a mial normalnie ID amerykanskie i mowil , ze jest obywatelem, ale dla nich mialo tylko znaczenie, ze wygladal "inaczej"!! jezeli chodzi o pociag to jest w miare bezpieczny. Autobusy sa czesto przetrzepywane przez US Emigrations service, wiec ich nie polecam, jezeli chodzi o checpointy przy granicy Meksykanskiej, to z reguly sa one nieczynne, srednio 4-5 razy w miesiacu sprawdzaja samochody, ale tylko wystarczy , ze im pokazesz jakies US ID i jedziesz dalej, jesli nie masz zadnego US ID to raczej nie polecam zbizanie sie do granicy Meksykanskiej na jakies 70 mil. Jezeli chodzi jak wyglada sprawa przy granicy z kanada to nie wiem.. Zycze powodzenie, i milego podrozowania!!!

Podsuwanymi artykułami tez nigdy sie nie sugeruje. Wole doswiadczenia i przezycia ludzi z forum :) Az miło poczytać takich forumowiczów pozytywnie nastawionych do zycia !!! POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsuwanymi artykułami tez nigdy sie nie sugeruje. Wole doswiadczenia i przezycia ludzi z forum :) Az miło poczytać takich forumowiczów pozytywnie nastawionych do zycia !!! POZDRAWIAM !!!

Nigdy nie ma tak ze masz sie sugerowac opiniami czy to z artykulu czy tez forum,,,ja za duzo tak samo slyszalem ze ma byc lepiej,bezpieczniej,a wyszlo jak wyszlo umnie a przeciez kazdy mowil ze nikt mnie nie oszuka-nie oklamie..To sa opinie danych osob ale Twoje zycie jest inne i bedzie inne.

wezmiesz pod uwage tych co pisza ze masz leciec czy tez takich ze masz nie leciec?kogo posluchasz.?kto mowi prawdziwie?

kiedys urzad sie dowiedzial ze pewna ilosc osob leci nielegalnie i pod czas wysiadki wszystkich kontrolowali aby te osoby wylapac.to tez jest z zycia wziete.

I teraz tak,,kazdy bierze za siebie odpowiedzialnosc i co sie stanie .

piszesz cos innego bardzo waznego co nikt chyba nie napisal a co jest wazniejsze .

Piszesz ze chcesz zostac na stale ale na stale legalnie czy tez nielegalnie..kolejna sprawa nie wiesz jak sie zmienia przepisy i co bedzie za 1 rok-2 lata i teraz polecisz bez problemu ale za jakis czas moze nie byc tak latwo i co wtedy bedzie?bierzesz chyba takie cos pod uwage ?jak zmiana przepisow-zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....powiem Ci tak , z checkpointami nie jest bezpiecznie bo byle id stanowe nie wystrczy by nie sprawdzali statusu , wiem to z wlasnego doswiedczenia i teraz juz bym nie sluchala tych optymistycznie brzmiacych wypowiedzi , ze sie uda ! pozniej sa tylko ogromne klopoty z tego ......wez tez pod uwage, ze jestes nowy w tym kraju i nie znasz USA, miejsc gdzie i kiedy mozez wpasc w rece ICE ......

co do pociagu , tez bylam swiadkiem jak ludzie wyskakiwali z wagonow jak Immigration wpadlo i zaczelo sprawdzac status pasazerom pod samym NY , wiec pociag jest najmniej bezpieczny ......

ale musisz sobie zadac pytanie , czy chcesz tu tylko podrozowac i zaryzykowac czy chcesz tu pozniej byc i starac sie zalegalizowac pobyt ......bo jesli Ci nie zalezy ze zostaniesz zlapany i odeslany do kraju to czemu nie , ale jesli myslisz tu zostac to ja bym sobie oszczedzila na razie wycieczek i poczekala na staly pobyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aldi79 - szkoda Twojego pisania.pawel i tak Cię nie posłucha i będzie podróżował. Na nic Twoje i innych przestrogi. Moje zdanie jest takie : siedzenie nielegalnie w USA jest głupotą a jeszcze podróżowanie po USA bez legalnego pobytu to głupota do kwadratu.Tylko nie każdy to zrozumie. Musi się przejechać "w kajdankach" żeby to zrozumieć. :)

pawelzusa dla mnie możesz podróżować ,jak Cię deportują współczuł Ci nie będę ,wiesz co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze Darek jest znacznie bliższe prawdy... ICE wyłapuje ludzi na lotniskach i osobiście słyszałem relacje z pierwszej ręki o takich przypadkach.

I jeszcze jedna uwaga - proponowałbym moderacji takie tematy wycinać jak to się robi na VJ - później są całe tematy bogu ducha winnych ludzi z całkowicie niewinnymi zamiarami którzy się boją że nie dostaną wizy... To przez takich - między innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze Darek jest znacznie bliższe prawdy... ICE wyłapuje ludzi na lotniskach i osobiście słyszałem relacje z pierwszej ręki o takich przypadkach.

I jeszcze jedna uwaga - proponowałbym moderacji takie tematy wycinać jak to się robi na VJ - później są całe tematy bogu ducha winnych ludzi z całkowicie niewinnymi zamiarami którzy się boją że nie dostaną wizy... To przez takich - między innymi.

kzielu - dwa lata temu mój znajomy poleciał z NY do Miami i tam na lotnisku został skutu .Tak jak stał deportowali go do Polski po kilku tygodniach oczekiwania w areszcie deportacyjnym. Posiadał ID ale to nie jest dokument potwierdzający legalny pobyt więc ICE na to się nie nabiera.

Jak nielegalni chcą podróżować to niech to robią .Jaki problem :)

A to ,że przez takich cwaniaczków jak założyciel tematu Polacy dalej muszą ubiegać się o wizy to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie mialam okazji zobaczyc immigration w akcji, a juz sobie troche polatalam w usa. Nikt nigdy mnie nie pytal o nic i nie sprawdzal mojego statusu. Takze znam wiele osob, ktore sa tu "out of status" i lataja bez problemow. Mowie jedynie ze swojego wlasnego doswiadczenia.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelasia i moze byc tak ze nigdy nie zobaczysz a 1 osoba poleci i zobaczy i teraz?

a no wlasnie niech sama podejmie decyzje..co jest lepsze dla niej teraz i w przyszlosci

Moze byc tak ze za pare miesiecy ktos napisze ze lata i nic sie nie dzieje ale to sie tyczy tego czlowieka tylko a nie wszystkich osob ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

powiem ci tak letam samolotem kilka razy w roku mam stanowe ID i nigdy nikt nie zapytal mnie o paszport ani o moj status!!! bylem na hawajach ,florydzie ,alabamie ,californi ,ponad polawa stanow w usa.

Jezeli masz stanowe ID i mowisz troszke po angielsku ,nie powinno byc problemu chyba ze zNAJDZIESZ ZLYM MIELSCU W NIEODPOWIEDNIM CZASIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...