Skocz do zawartości

Badania Lekarskie Gc - Krakow - Mini Przewodnik :)


Amfeyo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dejmos myślałam że badania (krew i RTG) zrobią w CenterMedzie na Łazarza. W tym dokumencie z ambasady o badaniach lekarskich chyba najnowszy bo z 10.2012 (nie mogę znaleźć linka) nie ma nic wspomniane o Lekarskiej Spółdzielni Pracy (Rynek Główny 37).

Zgadza się - nie ma nic o tym wspomniane, ale gdy zadzwoniłem do CenterMed to właśnie tak mi powiedziano. Nie wiem czy wykonanie tych badań w CenterMedzie było niemożliwe wtedy gdy dzwoniłem (i teraz już wszystko można tam zrobić) czy tak jest zawsze i w dokumencie jest po prostu błąd.

Najlepiej jak zadzwonisz i sama zapytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Dejmos!

Jestem już po badaniach w Krakowie. Wszystko teraz (badania i wizyta u lekarza) odbywa się w CenterMedzie. Niestety nie da się zrobić wszystkiego w jeden dzień. Chyba dlatego, że badanie krwi na kiłę odbywa się w innym laboratorium.

Wygląda to teraz tak:

1 dzień: od 8:00-10:00 pobierana jest krew. Wcześniej trzeba zajrzeć na recepcję, zapłacić i iść ze skierowaniami pod wskazane miejsca. Następnie wykonuje się zdjęcie RTG, na które trzeba chwilę zaczekać, płytkę CD ze zdjęciem zanosimy do recepcji

2 dzień: wizyta u lekarza

- przed dniem w, którym chcemy zrobić badania można tel umówić się już na wizytę z lekarzem

- dobra rada: załatwcie szczepienia sobie wcześniej u swoich lekarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj byłem w Krakowie na badaniu w CenterMedzie. No i mam problem ze szczepieniami, razem z żoną nie mamy szczepienia WZW typu B, to znaczy musieliśmy mieć, chociażby ze względu na przebyte operacje. Tyle, że na karcie nie ma o tym wzmianki. Doktor nam papiery podpisał, tyle że zapowiedział problemy po wylądowaniu w Stanach. Nie wiecie jak wygląda procedura przejścia tych szczepień tam na miejscu? Jaki koszt? Doktor w Krakowie coś wspomniał o kilku tysiącach dolarów. Zaszczepienie w Polsce nie bardzo wchodzi w rachubę, bo na to trzeba trzech dawek podawanych w czasie sześciu miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Krakowie na badaniu w CenterMedzie. No i mam problem ze szczepieniami, razem z żoną nie mamy szczepienia WZW typu B, to znaczy musieliśmy mieć, chociażby ze względu na przebyte operacje. Tyle, że na karcie nie ma o tym wzmianki. Doktor nam papiery podpisał, tyle że zapowiedział problemy po wylądowaniu w Stanach. Nie wiecie jak wygląda procedura przejścia tych szczepień tam na miejscu? Jaki koszt? Doktor w Krakowie coś wspomniał o kilku tysiącach dolarów. Zaszczepienie w Polsce nie bardzo wchodzi w rachubę, bo na to trzeba trzech dawek podawanych w czasie sześciu miesięcy.

za 1 dawke szczepionki w usa zaplacisz ok $22

http://www.cdc.gov/vaccines/programs/vfc/awardees/vaccine-management/price-list/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

KOchani czy ktoś mi może pomóc od samego początku powiedzieć krok po kroku od czego mam zacząć , oczywicie chodzi mi o badania ale od czego dokładnie mam zacząć?Jak na dzisiaj to wiem tylko ,żę wizytę w Warszawie mam wyznaczona na 29 marca, ale wiadomo że mam być już po badaniach .Proszę mnie nie odsyłać ktos powie , że na forum ,że jest dużo informacji ,ale ja albo niekumata jestem albo nie wiem co, bo nic nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że lista punktów, gdzie można wykonać takie badania jest uaktualniana co jakiś czas. Od września w Krakowie można je robić tylko w CenterMedzie (a przynajmniej ja tak odczytuję instrukcję).

Strona ambasady USA z dokładnymi instrukcjami:

Badania Lekarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...