Skocz do zawartości

Badania Lekarskie Gc - Krakow - Mini Przewodnik :)


Amfeyo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam!

Odnośnie szczepień. Ponieważ są różne problemy z tym związane, ja zadzwoniłem do Warszawy Poradnia "Sylfium", oraz do Krakowa "CenterMed", w każdym przypadku powiedziano mi, że jeżeli ktoś zagubił kartę szczepień, to lekarz określa jakich brakuje szczepień i wykonuje się je na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odnośnie szczepień. Ponieważ są różne problemy z tym związane, ja zadzwoniłem do Warszawy Poradnia "Sylfium", oraz do Krakowa "CenterMed", w każdym przypadku powiedziano mi, że jeżeli ktoś zagubił kartę szczepień, to lekarz określa jakich brakuje szczepień i wykonuje się je na miejscu.

Nie wiem jak w Warszawie, ale w Krakowie są z tym duże problemy. Nie ma w Centermedzie czegoś takiego jak szczepienia na miejscu. Dostaje się kopertę do oddania na rozmowie w ambasadzie i informację od doktora, że nie ma czasu na szczepienia i trzeba będzie je robić w USA za grubą kasę. Przynajmniej ja z żoną tak zostaliśmy potraktowani, więc porobiliśmy po konsultacji z lekarzem rodzinnym serię szczepień i jeszcze raz przeszliśmy badania. Tym razem bez problemów, i nie u doktora, tylko u Pani doktor.

Centermed ma swoją centralę i rejestrację telefoniczną bodajże w Tarnowie i o wykonywaniu szczepień w Krakowie nie mają najmniejszego pojęcia. Mnie również poinformowali, że oczywiście, że szczepienia na miejscu, że to żaden problem, że wszystko cacy i że w ogóle jest pięknie. Tym większe było moje rozczarowanie i wkurzenie.

poza tym, jak na miejscu wykonać szczepienia na WZW typu A i B, skoro te szczepienia bierze się w trzech seriach, z czego ostatnia po pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Bylismy w czwartek z całą rodziną w Krakowie w Centermedzie na badaniach i u lekarki. Wszystko załatwilismy w 1 dzień. O 8 pobrali nam krew i zrobilismy przeswietlenie. O 13:00 odebralilismy płytki z przeswietleniami wraz z opisem. 15 minut potem bylismy już u lekarki w gabinecie. W międzyczasie przyjechały wyniki krwi, a o 13:50 wychodzilismy z przychodni. Lekarka przepisała nam szczepienia z lat młodzieńczych.

Koszty:

RTG (34zł) + opis na cito (15zł)= 49zł / osoba

USR = 10zł / osoba. Dodatkowo dopłacilismy za transport badań na cito 40zł.

Razem 149 zł za 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Otóż nie posiadam karty szczepień ze szkoły, są one za to "wklepane" w mojej ksiażeczce zdrowia dziecka. Są tam praktycznie wszystkie szczepionki, chyba bez żółtaczki (na którą na pewno byłem szczepiony). Czy tak udokumentowane szczepienia wystarczą u lekarza? Czy też będę musiał wyrabiać książeczkę w sanepidzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacoPL ja nie posiadam karty szczepień ze szkoły. Próbowałam wyszukać, ale bez rezultatu. Pokazałam lekarce tylko książeczkę zdrowia dziecka. Przepisała szczepienia i tyle w temacie. Nic nie mówiła o ewentulanym doszczepieniu się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...