Skocz do zawartości

Dożywotni Zakaz Ubiegania Sie O Wizę Do Usa


marek_zet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kanada odpada, mają dokładnie ten sam sys co US. Wiec ktos kto był nielegalnie w USA ma nikłe szanse wjechać do Kanady.

Dzięki za ciepłe słowa. Szczerze powiedziawszy, po powrocie nie mieliśmy rozterek, mieszkamy w Polsce i nie jest źle lecz nie ukrywam, że sama myśl, że nie mogę gdzieś pojechać/polecieć w XXI wieku mocno mnie irytuje. Natomist niezgodzę się z Tobą co do wiz do Kanady. W zeszłym roku moja firma zaproponowała mi etat w oddziale kanadyjskim. Powiem Ci, że bez problemu dostałem wizę pracowniczą na rok a dzieciak wizę studencką. Żona mogłaby z nami polecieć i przebbywać oraz podróżowac tam i z powrotem ze zeskanowana moją wizą. Wszystkie formalności zajęły 2 tygodnie. Niestety kłopoty zdrowotne jednego członka rodziny spowodowały, że musieliśmy odłożyć wyjazd do Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam dokładnie tą samą rozterkę, nawet sobie pomyslalam ze kiedys czlowiek wsiadł na konia i jechał gdzie chciał a teraz niby Swiat jest otwarty a tu niestety jest tak, ze jest to wileka iluzja. Nie mozesz zyc tam gdzie chcesz.

Co do Kanady to mialam na mysli wyjazd turystyczny bez wizy. Natomiast co do wizy pracowniczej to jest pewnie tak jak mówicie, ze mozna. W czerwcu bylam w Kanadzie i mnie odpytali ze szczegółami dlaczego przedłuzylam moj pobyt w USA zostalam wpuszczona na 3 tyg (ojciec w szpitalu - udokumentowane) inaczej pewnie nie bylo by łatwo wjechac. Dostałam taka dziwna kartke A4 ( nie bylo to cos takiego jak I-94) zostalam wpuszczona warunkowo, przed odlotem do Polski musialam sie zglosic na immigration na lotnisku i oddac kartke, zostalam odnotowana ze wylecialam. Traf chcial, ze znowu trafilam na tego samego oficera. Rozmowa byla duzo przyjemniejsza, nawet stwierdził ze mnie pamieta i ze zyczy mi milego powrotu do Polski i zapytał czy w tym roku bede jeszcze odwiedzac Kanade...Ja przedluzylam moj pobyt w USA o 30 dni po odmowie wizy pracowniczej, adwokatka mi powiedziala ze moge byc do 180 dni po odmowie natomiast panowie na lotnisku mieli juz inne zdanie na ten temat. Tak czy inaczej tez bylam wsciekla ze nie moge pojechac gdzie chce bo ani nie jestem zbirem ani nikogo nigdy nie oszukalam, to ja zostalam wprowadzona w blad przez prawniczke imigracyjna. Pogodzilam sie z tym i za rada Kziela nie wydam kolejnego 150$ na rozmowe w Ambasadzie tylko po to zeby mnie w delikatny sposob spuscili na drzewo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstancja a jak by tak kazdy mogl tam gdzie chce , to to dzis w Pl miala bys pol czeczeni , pol wietnamu ,syrii, krajow afrykanskich , i bys musiala sie wyprowadzac ze swojej ulicy bo np jakas nacja utworzyla tam swoje getto , i bialasy nie sa tam mile widziane.

napisz czy by ci sie to podobalo ze w kraju za ktory gineli twoi pradziadkowie ty nie mozesz normalnie funkcjonowac bo panosza sie ze swoja kultura i obyczajami cudzoziemcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek bylo poleciec na tej wizie

To jest to samo co w USA na granicy

To urzednik podejmuje decyzje czy Cie wpuscic,popytaj sie dobrych konsultantow ze wiele osob takich bylo zawracanych z granicy chociaz mieli wizy wydane -np na prace

co innego wiza na pobyt staly..samo wydanie wizy to nie wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewex to ze urodziłes sie w Polsce i mozesz pojechac byles lub jestes w USA nie czyni Cie lepszym od innych, ktorzy kurczaka jedzą tylko w Swieta. Reasumując dla niektorych amerykanów my Polacy nadal myjemy sie w misce i mamy kible za domem. Idąc Twoim tokim dobrze jest, ze coraz wiecej naszych zawracają widac nie potrzeba im takiej nędzy jak my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie coraz mniej zawracaja , twoim tokiem myslenia to kazdy ma prawo wjechac do usa i pracowac tak ,( a z jakej racji usa ma byc utrzymanka wszystkich )Czy ty bys chciala zeby pol swiata zjezdzalo sie do Polski ,a ty bys pracy nie mogla znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewex to ze urodziłes sie w Polsce i mozesz pojechac byles lub jestes w USA nie czyni Cie lepszym od innych, ktorzy kurczaka jedzą tylko w Swieta. Reasumując dla niektorych amerykanów my Polacy nadal myjemy sie w misce i mamy kible za domem. Idąc Twoim tokim dobrze jest, ze coraz wiecej naszych zawracają widac nie potrzeba im takiej nędzy jak my.

Też się ostatnio od jakiegoś amerykanina dowiedziałem, że "But... I thought Poland is a war-torn country and there is nothing but rubble in there...". No i oczywiście Związek Radziecki, Czechosłowacja oraz Jugosławia niezmiennie istnieją w Europie i mają się dobrze - jest to pogląd całkiem sporej grupki amerykanów :huh: Szkoda słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie coraz mniej zawracaja , twoim tokiem myslenia to kazdy ma prawo wjechac do usa i pracowac tak ,( a z jakej racji usa ma byc utrzymanka wszystkich )Czy ty bys chciala zeby pol swiata zjezdzalo sie do Polski ,a ty bys pracy nie mogla znalezc

Reguła się sprawdza, zawsze na capo wybierano luddzi z tego samego narodu, Ci nigdy nie odpuszczali aby bronic tego co osiągnęli i byli bardziej wredni niz obca nacja. Tutaj mamy przykład, sam Pewex potwierdza, że Amerykanie coraz mniej zawracajja a ludzie pokroju Pewexa i tak by ich zawracali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...