Skocz do zawartości

Dożywotni Zakaz Ubiegania Sie O Wizę Do Usa


marek_zet

Rekomendowane odpowiedzi

Blef najprawdopodobniej ale skuteczny ;-)

To nie był blef, uwierz mi. To była bardzo poważna rozmowa, z poważnym gościem. Nie miał powodu blefować, wszystkie atuty były po jego stronie. Przecież mógł odmówić wizy nawet gdybym starał się po nią za pierwszym razem.

Przecież, zapewne większość powiedziałaby "tak, prosze pokazać". Odmówiłem prezentacji zdjęcia, ponieważ byłoby to dla mnie poniżające. To wszystko.

Dlaczego poniżające? Ponieważ urzędnik obcego państwa, udowodniłby mi niezbicie, że łgam w żywe oczy. ja twierdziłem, że byłem 6 miesięcy a oni znali moją datę przylotu i wylotu co do minuty. Ja żyłem w przekonaniu, że nie zostawiłem śladów po sobie a oni przetrzymuja zdjęcia z lotniska wszystkich tych, którzy nie oddali I-94 przy odprawie. Taki jest mój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No dobra - ale gdzie by Ci to zdjecie zrobili ? Poza zrobionym przez jakies ukryte kamery w terminalu i pozniej powiazane w jakis magiczny sposob w Twoim nazwiskiem (akcja rodem z filmu) to nie widze takiej mozliwosci... Anyway - malo istotne, mi sie wydaje ze gosc blefowal - mieli po prostu Twoje dane od linii lotniczej w systemie ze wyleciales, stad byli pewni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - ale gdzie by Ci to zdjecie zrobili ? Poza zrobionym przez jakies ukryte kamery w terminalu i pozniej powiazane w jakis magiczny sposob w Twoim nazwiskiem (akcja rodem z filmu) to nie widze takiej mozliwosci... Anyway - malo istotne, mi sie wydaje ze gosc blefowal - mieli po prostu Twoje dane od linii lotniczej w systemie ze wyleciales, stad byli pewni...

Dlaczego ukrytymi. Przecież od lat stosuje się w miejscach wysokiego ryzyka ataku terrorystycznego pełen monitoring, i to jawny, który jest przetrzymywany latami na dyskach. Coż to za problem, dla urzędnika imigracyjnego zaopatrzonego w najnowszy sprzęt, skojarzyc osobę - jego paszport - obraz z kamery, a szczególnie taką osobę, która złamała prawo, czyli nie oddała I-94. Zapewne zdjęcie zostało zapisane na moim rekordzie niedługo po rozliczeniu się lini lotniczej z imigration z list pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wtrącę - nieoddanie I-94 nie jest złamaniem prawa ;)

Nie wiem jak się ta wiza nazywa, chodzi mi o taka małą biała karteczkę, którą oddajemy przy wylocie. Jeśl to jest I-94 to własnie tego nie oddałem. Możliwe, że masz rację, nie będe się upierał ale wiem, że naciskali na mnie z LOTu abym ją oddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wyjechać przez Meksyk bez kontroli granicznej i wylecieć stamtąd samolotem :P

JKB - wyjedż na swojej K-1, pomieszkaj tu trochę i chętnie zobaczę czy będziesz miał ten sam pogląd na nielegalną emigrację co masz teraz (w stylu podsuwania pomysłów jak tu oszukać "system" - co robisz już nie pierwszy raz).

Btw - niewiele by mu to dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JKB - wyjedż na swojej K-1, pomieszkaj tu trochę i chętnie zobaczę czy będziesz miał ten sam pogląd na nielegalną emigrację co masz teraz (w stylu podsuwania pomysłów jak tu oszukać "system" - co robisz już nie pierwszy raz).

Nie pierwszy raz? A jaki ja mam wg. ciebie pogląd na nielegalną emigrację? Gdzie podsuwam pomysły jak oszukać system? Chyba się nieco zagalopowałeś.

Btw - niewiele by mu to dało...

Widzę, że zbyt serio podchodzisz do tego, co napisałem w poprzednim poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...