Skocz do zawartości

International Experience Canada Na Rok 2013


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam.

Zwracam się z prośbą o rozwianie moich wątpliwości odnośnie wyjazdu.

W Kanadzie byłem już dwukrotnie : Po raz pierwszy visa Turystyczna, rok później Kontrakt i Work Permit,

Na chwile obecną po kilku "wspaniałych" latach w Polsce zamierzam wrócić do Kanady.

Podsumowując moje poprzednie wyjazdy spędziłem w Kanadzie kilka lat, wracałam do PL zawsze na czas zawarty w visa.

Mam zaproszenie od znajomych - tym samym mam gdzie mieszkać etc.

Moje pytanie brzmi:

1: Jaka opcja wyjazdu będzie dla mnie korztstniejsza :

- Aplikowanie w programie IEC czy może wyjazd na vise turystyczna- i na miejscu znalezienie pracodawcy (sponsor) LMO

2. Jak wyglada w chwili obecnej odprawa przy przekroczeniu granic ?

- Mam tutaj dokladnie na myśli fakt- Czy wyjezdzając na turystyka powinienem kupić bilet w dwie strony i ewentualnie na jaki okres czasu taki bilet nabyć?

( przepraszam za Off-top- nie chce zasmiecac w innym temacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon34 jesli chcesz bez problemow wleciec to postaraj sie o wyjazd z IEC

bo przy wjezdzie turystycznym musisz pokazac ze lecisz turystrycznie i bedziesz jako turysta,pokazesz bilet na okres 6 miesiecy to moga sie zaczac pytania ,po co,na ile ...

A bedziesz miec bilet na okres 1 miesiaca to tyle mozesz dostac pobyt ,fakt mozesz go potem przedluzyc ..ale znow czekac,moze bedzie dobrze a moze zle..

na LMO tez sie troche czeka wiec pozostaje dluzszy pobyt turystyczny.

IEC ma swoje plusy,jak wyjazd na 1 rok,zmiana pracodawcy itd

gdzies takich spotkal znajomych ze masz gdzie mieszkac i etc,?no ale widze ze masz duzooo szczescia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanko, czy otrzymanie IEC- working holidays, jest poprzedzone jakims interview. Chodzi mi o to ze mam zamiar wyslac swoje zgloszenie zaraz jak tylko pojawi sie taka mozliwosc. Lecz chcialabym w miedzy czasie, w sensie w trakcie calego processing time pojechac na kilka tygodni do australii i nie wiem czy jest taka opcja ze beda mnie wzywali po cos do ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Sly.

Właśnie tego, co napisałeś obawiam się najbardziej.

Generalnie ciężko wyczuć na jaki okres kupić bilet by uniknąć rozczarowania na granicy.

Do tego tak jak wspomniałes LMO - to nie jest " spacer po parku" , trwa swoje, do tego by zmienić typ vizy, trzeba wyjechać z Can, więc pozostaje Meksyk lub PL.

Kontynuując temat :

Czy jeśli powiedzmy podanie w IEC - nie zostanie rozpatrzone pozytywnie , to jest to równoznaczne z brakiem zgody na wjazd do Kanady ? - a co za tym idzie - wjazd w formie turystycznej odbywać się może tylko po otrzymaniu vizy turystycznej w Ambasadzie ??

Wracając do Ludzi ( znajomych ) i szczęścia : TO jest i była loteria. Po moim pierwszym wyjezdzie - to co mi "wyszło" w Kanadzie - to co najwyżej włosy :) Też swoje przeżyłem, i niestety z wielką zasługą naszych kochanych " rodaków" .

Wyjazd w moim przypadku to był skok na głeboką wode, nie znałem absolutnie nikogo, na zawsze w pamięci pozostanie mi czatowanie przy Ambasadzie od 3 rano by załapać się w kolejce na wejście :) Tylko dzięki szczerości i prawdomówności w 2006 dostałem vise. A naprawde w oczach Konsula - w Polsce trzymała mnie tylko i wyłacznie " grawitacja" :)

W ciagu 3 miesięcy pierwszego pobytu nauczyłem się jednego dobitnie- Unikać rodaków - Nie potrafie zrozumieć dlaczego- na początku wszyscy są wspaniale pomocni - a kiedy tylko zaczyna Ci się "jako-tako" układać- zaczyna się "Polka"- bo jakżesz Ty tak!!! - Ja tu Uciekałem przez granice przez ustrój a Ty ooo tak po miesiącu kupiłeś sobie samochód ???!!! - Do Kościoła idź !! i oczywiście wbijanie szpileczki i podteksty.

Oczywiście nie odnoszę się do wszystkich - bo są rodacy pomocni i generalnie "dobrzy ludzie" - lecz niestety w znakomitej mniejszości.

.... Kiedy pojechałem po raz drugi już na work permit- Nie trzymałem się zbyt blisko z "naszymi" - I ten wyjazd wspominaj bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon34 wcale nie musisz leciec do Polski czy tez Meksyku a jedziesz na granice z USA,mowisz ze chcesz dostac pozwolenie na prace,wypuszcza Cie z Kanady,a potem wrocisz do Kanady :)

i na granicy dostaniesz odpowiednie pozwolenie.

tak te czatowanie pod Ambasada bylo ;) to byly czasy ale bylo minelo..

o takich spotkales co byli pomocni?no ale jak piszesz to jest loteria,..sa tacy ze od 1 dnia mowia radz sobie sam,nic mnie nie obchodzisz ..

tak,tacy wspaniali sa w miejszosci ,dobrze ze sa tacy nadal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wraz z żoną chcielibyśmy wyjechać do Kanady poprzez IEC. Chciałbym sie poprostu dowiedzieć czy jest to możliwe aby wyjechać tam wspolnie (tzn jedno mieszkanie). Poprostu nie wiem czy dobrze rozumię informacje ze strany ambasady "6. nie może Państwu towarzyszyć współmałżonek, dziecko czy inna osoba pozostająca w tym samym gospodarstwie domowym w ramach jednej aplikacji IEC; ;" (Program Pracy Wakacyjnej) - czyli poprostu żona musi złożyć swój wniosek?? Wiem ze moze moje pytania sa bardzo prymitywne, jednak chciałbym rozwiać swoje wątpliwości. Z tego co jeszcze wyczytałem to poprzez Program Pracy Wakacyjnej nie trzeba miec juz "zaklepanej" pracy ?? czy sie myle?? i jakie rady moglibyście dać nowicjuszom?

z góry dziekuje :)

i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...