Skocz do zawartości

International Experience Canada Na Rok 2013


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

@cherry_lady, @natalia23 Dzieki bardzo za wasze posty, na wiele zagadnien daly mi one odpowiedzi.

Moja historia wyglada tak, iz w te wakacje uczestniczylem w programie Camp America i jestem zaskocozny jeszcze bardziej pozytywnie niz myslalem ze bede. Ludzie na kazdym kroku byli dla mnie mili i serdeczni, tak jak dla was w Kanadzie. Po powrocie do Polski stwierdzilem, ze nie moge dluzej w tym kraju zyc, tesknie za tamtym klimatem, tamta kultura. Moj plan wyglada tak by w nastepne wakacje znowu pojechac na ten sam camp i po pracy na nim "przeskoczyc" do Kanady i zaczac IEC. W jednej firmie, ktora sie tym zajmuje powiedzieli, iz jest to jak najbardzije mozliwe. Najprawdopodobniej bedzie sie to wiazalo z rezygnacja ze studiow, jednak chcialbym tam zostac jak najdluzej a z tego co wyczytalem program IEC to pierwszy krok do osiedlenia sie w kanadzie. Wybralem kanade bo wydaje mi sie, ze legalne osiedlenie sie w USA jest o wiele trudniejsze, myle sie? Mam jeszze pytanie o forme poszukiwania pracy. Czy warto korzystac z firm, ktore gwarantuja prace? Wylot z nimi kosztuje ponad 4 tysiace zlotych a zalatwiajac to na wlasna reke oplata wynosci chyba tylko te 150$ i oplata za wize (pomijam w obu przypadkach cene lotu). Strona ambasady poleca instytucje, ktora moga nam pomoc w znalezieniu pracy (IAESTE, AIESEC, Chantiers Jeunesse, Canadian Host Family Association, CHFA,IRE, MCC-IVEP), korzystal ktos z pomocy tych organizacji? Czy jest to bezplatna usluga? Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Co do firm to nie umiesz-nie potrafisz szukac pracy sam ,na wlasna reke?no ale masz wybor bo ja wybieram sam ,sam znalesc i szukac tez bo wiem jak kto sie robi,gdzie sie szuka i co i jak..aby musisz miec gdzie spac i tym sie zainteresuj

IEC niby jest tym 1 krokiem ale znasz chyba zasady prawem aby nie wyszlo tak ze pracodawca cos bedzie chcial zrobic a TY zostaniesz na lodzie potem..

tutaj musisz o tym poczytac i zapoznac sie z prawem i zasadami oraz pamietaj prawo sie zmienia w Kanadzie czesciej niz w USA

co do USA to masz loterie wizowa,masz malzenstwo z obywatelka,rezydentka--sponsorowanie pracownicze

ps zazdroszcze Wam ze takie osoby spotkaliscie na swojej drodze..ze pomocne i wogole...

bo chyba pomoc jest jedna i jak to sie odczuwa to mozna o tym pisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skladalem mnóstwo CV do róznych kurortów w Kanadzie w Albercie i BC i nigdy nie dostaje nawet odzewu a jesli dostane to, ze sorry ale mieszkam w anglii i oni nie beda mnie sponsorowac na PNP bo za duzo zachodu... wydaje sie, ze szukanie pracy w kanadzie zzagranicy jest pratycznie niemozliwe (znam jezyk plynnie).

Myslalem o tym czy nie pojechac na IEC na ten rok... ale moim celem byloby zostac tam na dluzej/stale i boje sie, ze pojechalbym a pracodawca nie zlozyl by podania o LMO a nawet jesli by to zrobil to decyzja moglaby byc odmowna :S (szczegolnie w duzych miastach jak vancouver gdzie napewno mozna znalesc jakas osobe z obywatlestwem na ta prace itd)

co do malych miasteczek jak Banff, Whistler itd, trzeba miec tam wlasny samochod, czy mozna poslugiwac sie transportem publicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do malych miasteczek jak Banff, Whistler itd, trzeba miec tam wlasny samochod, czy mozna poslugiwac sie transportem publicznym?

Samochod trzeba miec tez w duzych miastach, transport publiczny jest konkretnym zartem.

W mniejszych dziurach nawet nie pytaj, samochod jest niezbedny do normalnego zycia w tym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jakbym nie mieszkal w Vancouver. Don't make me laugh

Skytrain to 2 linie + Canada Line czyli psuedo-metro, jak akurat mieszkasz gdzies w poblizu to przejdzie w tloku, ale tylko dlatego ze Vancouver nie ma praktycznie normalnych szybkich drog i cale stoji w korkach, dlatego skytrain w szczycie moze byc szybszy, choc nie musi. Jak doliczysz czas na dojscie i odczekanie wychdzoi podobnie - sprawdzalem

Na polnoc jest jeden prom i same autobusy, nie ma skytraina.

Jak chcesz cokolwiek robic poza praca i domem to i w Vancouver samochod jest niezbedny

Do Point Roberts tez cie skytrain nie dowiezie, a to jest kawalek amerykanskiej ziemi gdzie zamawisz wszystko z internetu po ameyrkanskich cenach z darmowa przesylka

Tego tez nie wiesz, prawda? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam pytanie. Chciałabym skorzystać z możliwości wyjazdu do Kanady z programu IEC, dokładnie z opcji "praca wakacyjna". Od 2005-211 przebywałam w USA "turystycznie", więc jak się orientuję będę potrzebowała zaświadczenia o niekaralności z FBI. Przeglądałam ich stronę i nie wiem do którego formularza opcję zaznaczyć? Są m.in. -to review your own record, -to challenge information on your record, -to live, work, or travel in a foreign country, -other. Zaznaczam że nie miałam żadnego konfliktu z prawem na terenie USA ani w Polsce. Jeszcze jedno pytanie, mianowicie jestem mężatką i na teren USA wjechałam na " panieńskim paszporcie i tym nazwiskiem się posługiwałam (wyjechaliśmy miesiąc po ślubie więc nie było czasu na zmianę paszportu i przeklejanie wizy), jednak wyjechałam już na nowym paszporcie z nazwiskiem męża. Jak wpiszę nazwisko obecne, czy wogóle będę w ich bazie danych? Z tego programu chce również skorzystać mój mąż, oczywiście osobno, też nie miał konfliktu a prawem w USA. Czy mamy szansę dostać ją razem? I jeszcze jak adres wpisać na formularz, są tam rubryki na US adres, no i SSN, przecież nie mamy. Gdzie najlepiej wykonać odciski palców, na policji można? I jak uiścić najlepiej opłatę z Polski, bo chyba potrzeba już zaznaczyć w formularzu? Moje pytania mogą wydawać się dla niektórych głupie i oczywiste, jednak dla mnie nie są. Mam nadzieję że na waszym forum uzyskam potrzebne informacje. Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...