Skocz do zawartości

International Experience Canada Na Rok 2013


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ale gdzie pracujesz,co ukonczylasz ,jakie masz doswiadczenie?

jest szansa na taka prace ale majac dobry zawod i znac sie musisz na tym dobrze .

A teraz jaka Prowincja Cie interesuje,gdzie i jak bedziesz szukac pracy?

Pracuję jako asystent rekrutacji IT. Rynek IT się rozwija, jest dużo konsultantów na całym globie, a Polacy są tańsi.

Obecnie kontaktuję kandydatów Polaków do pracy zagranicą i obcokrajowców do pracy w Polsce. SKończyłam studia humanistyczne.

Myślałam żeby aplikować do firm HR, które zajmują się IT. A jak nie, no to do mniejszych agencji.

Szczerze to obojętnie jaka prowincja, uczę się francuskiego od 2 lat, ale nie jest to poziom których mogłabym się chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam juz zalatwiona wize z programu IEC. Od dluzszego czasu probowalam znalezc prace w Kanadzie wysylajac CV z Polski. Niestety, tak jak już parę osób wspominało jest ciężko. Jestem zdumiona, że większość firm nie wysiliła się, żeby wysłać maila z odmową. Nawet taki z automatu byłby lepszy niż nic. Dostałam jednak parę odpowiedzi, w których osoby zainteresowały się moim CV jak i programem IEC. Wszyscy jednak chcą żebym skontaktowała się z nimi po przyjeździe do Kanady. Nie interesuje mnie, podobnie jak koleżankę, praca w usługach. Niedawno skończyłam studia - automatyka i robotyka, elektronika i informatyka w języku angielskim. Chciałabym pracować w zawodzie. Mam parę miesięcy doświadczenia, nie jestem więc specjalistką w żadnej dziedzinie. Chciałabym zapytać, czy jest tu ktoś po studiach technicznych, pracujący / który pracował w Kanadzie? Słyszałam, że często od inżynierów wymaga się certyfikacji np. APEGA (dla Alberty), nie jestem jednak pewna, czy to już nie jest dla jakichś specjalistów. Co do wypowiedzi, że studia i prawko są tu nieważne się nie zgodzę. Skończyły się czasy, kiedy to tytuły po studiach w Polsce się nie liczyły. Co do prawka, to się nie wypowiadam, bo zrobiono to już za mnie. Jesli znajdzie się osoba mogąca udzielić mi paru dobrych rad, będę wdzięczna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi, że studia i prawko są tu nieważne się nie zgodzę. Skończyły się czasy, kiedy to tytuły po studiach w Polsce się nie liczyły.

A kiedyż to skończyły się te czasy? Zobacz ile formalności Cię czeka aby móc pracować w Kanadzie w swoim zawodzie i wtedy stwierdź czy dyplom z PL jest tak cenny. Zresztą w przypadku Kanady dotyczy to także innych krajów, więc Polska nie jest tu wyjątkiem.

Odnośnie polskiego prawa jazdy - jest ważne tylko przez określony czas. "Posiadacze polskiego prawa jazdy mogą go używać przez pierwsze 3 m-ce pobytu - w przypadku dłuższego pobytu potrzebne będzie międzynarodowe prawo jazdy lub lokalne" - http://wikitravel.or...ada#Komunikacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych wyjazdem na IEC 2013. Dzięki @cherry_lady, @natalia23, @sly6 i oczywiście @uga-buga :) za wasze opinie.

Dodam coś od siebie. Może komuś te kilka zdań pomoże podjąć decyzje w kwestii wyjazdu. Nie byłem w Kanadzie, ale mam spore doświadczenie w pacy na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dwa lata temu spędziłem trzy miesiące pracując na Alasce a później kolejny miesiąc w NYC. Według mnie nie powinno się sugerować indywidualnymi opiniami. Wszystko zależy od Ciebie - od tego jak bardzo chcesz. Pracowałem w fabryce rybnej. Początki były trudne bo zmiana trwała 16 godzin. Po kilku tygodniach ten czas zaczął się skracać a wraz z nim liczba cyfr na czekach. Był to wspaniały test na leniwych, narzekających i pracowitych, szukających. Część ekipy popadła w nostalgiczne nastroje. Pluła pod kalosze, pomstując na amerykańskiego pracodawce. Na tym poprzestawali. Brali tylko tyle ile wynikało z podstawowej pracy. Byli jednak tacy, którzy codziennie rano stawiali się przed kierownictwem z zapytaniem czy nie mogliby zrobić czegoś więcej. I prawie zawsze dostawali dodatkowe zajęcia. Oni chcieli, reszta wolała narzekać tłumacząc swoje lenistwo dumnymi hasłami o upokarzaniu się, żebraniu itp. Reasumując. Po powrocie do Polski pojawiły się dwie opinie. Część z nas twierdziła, że praca była pod warunkiem, że się jej szukało. Druga strona do dzisiaj narzeka, twierdząc, że nie tylko nie zarobiła co straciła masę pieniędzy na całym programie. Tak samo jest wszędzie. Jeśli ma się w sobie odrobinę przebojowości to można naprawdę wiele zdziałać. Nie tu to tam. Nie bać się! Nikt przecież Cię nie zje za to, że grzecznie zapytasz o pracę. Uważam, że ważny jest charakter. Jeśli wstydzisz się swojego poziomu języka i nastawiasz na kokosy to szczerze odradzam. Czasami nie trzeba poziomu C1 żeby sobą zainteresować. Pojawiły się tutaj opinie, że pracy jest dużo. W czym więc problem?

Podczas mojej wizyty na Alasce ukradziono mi paszport i portfel z wszystkimi dokumentami. Trochę potrwało zanim udało mi się wyrobić tymczasowe dokumenty uprawniające do podróżowania po USA i pozwalające wrócić do Polski. Prawie wszystkie zarobione pieniądze wsadziłem w te procedury. Mimo wszystko dałem sobie nieźle radę. Poznałem fantastycznego konsula i masę rewelacyjnych osób.

I tak na koniec. Odnośnie poprzedniej kwestii - dawać tipa czy też nie. Skoro @uga-buga nie ma na to ochoty to dlaczego go do tego zmuszać? Przecież wszyscy chcemy wolności słowa, poglądów itd. Sam staram się dawać napiwki bo zawsze myślę jakby to było gdybym to ja był po drugiej stronie - z jednym tylko zastrzeżeniem - ja się staram wiec jeśli dla mnie ktoś jest olewatorski to tipa nie uświadczy. A @uga-buga na pewno zostawia jak go ładna kelnerka miło obsłuży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...