Skocz do zawartości

Ślub Z Amerykaninem W Europie - Co Potem?


Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie wiza turystyczna nie sluzy do tego zeby zawierac zwiazki malzenskie na terenie Stanow. Dlaczego nie postaracie sie o narzeczenska albo nie wezmiecie najpierw slubu, a pozniej postaracie sie o sponsorowanie rodzinne (wiza CR1)?

dzieki Paulina. Myslalam, zeby wziac slub w Nowej Zelandii, rozumiem, ze w takim przypadku tylko sponsorowanie rodzinne wchodzi w gre, na turystycznej nie mozna wjechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzieki Paulina. Myslalam, zeby wziac slub w Nowej Zelandii, rozumiem, ze w takim przypadku tylko sponsorowanie rodzinne wchodzi w gre, na turystycznej nie mozna wjechac?

Po prostu wiza turystyczna nie jest do tego przeznaczona. Wjazd na turystycznej z zamiarem zawarcia zwiazku malenskiego jest oszustwem, bo sluzy ona do zwiedzania/odwiedzania rodziny. Ja na Twoim miejscu wzielabym najpierw slub i starala sie o CR1, potem SSN i GC sie zalatwia automatycznie, juz nie trzeba sie o to starac po przyjezdzie itp. U mnie wszystko poszlo gladko pod tym wzgledem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wiza turystyczna nie jest do tego przeznaczona. Wjazd na turystycznej z zamiarem zawarcia zwiazku malenskiego jest oszustwem, bo sluzy ona do zwiedzania/odwiedzania rodziny. Ja na Twoim miejscu wzielabym najpierw slub i starala sie o CR1, potem SSN i GC sie zalatwia automatycznie, juz nie trzeba sie o to starac po przyjezdzie itp. U mnie wszystko poszlo gladko pod tym wzgledem :)

Rozumiem. A bedac juz po slubie tez sie nie wjezdza na turystycznej, to tez oszustwo, tak?

Ile czasu Tobie zajela cala ta procedura?

I jeszcze jedno pytanie, czy staranie sie o pozwolenie o prace ma jakikolwiek sens w moim przypadku? Tzn. w syt., gdy nie wychodze za maz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A bedac juz po slubie tez sie nie wjezdza na turystycznej, to tez oszustwo, tak?

Ile czasu Tobie zajela cala ta procedura?

I jeszcze jedno pytanie, czy staranie sie o pozwolenie o prace ma jakikolwiek sens w moim przypadku? Tzn. w syt., gdy nie wychodze za maz?

1. Ale co chcesz na tej turystycznej zrobic?

2. Mi to zajelo jakies 8 miesiecy.

3. No to jak jest? wychodzisz czy nie? ;) i wyjezdzasz do USA czy nie, a jesli tak to w jakim celu? Pogubilam sie troche z tym pytaniem chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karinni i Paulina jest w malym bledzie

Tyle sie pisze na forum o tym :)

wziasc slub mozesz na terenie USA ale gorzej z legalizacja pobytu

Musisz te 2 sprawy rodzielic

Bierzesz slub w USA ale potem mozesz nie dostac GC jak bedziesz legalizowac pobyt na terenie USA jak wyjdzie ze wjechalas z takim zamiarem .Ze wiza do tego sluzyla i tutaj jest problem a nie z samym slubem ;)


po slubie mozesz wjechac na turystycznej wizie ale gorzej z leglizacja pobytu ;)

aby starac sie o pozwolenie na prace to musisz miec podstawy jak wiza narzeczenska,legalizacja pobytu po slubie

w innym przypadku pozostaje wiza pracownicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karinni i Paulina jest w malym bledzie

Tyle sie pisze na forum o tym :)

wziasc slub mozesz na terenie USA ale gorzej z legalizacja pobytu

Musisz te 2 sprawy rodzielic

Bierzesz slub w USA ale potem mozesz nie dostac GC jak bedziesz legalizowac pobyt na terenie USA jak wyjdzie ze wjechalas z takim zamiarem .Ze wiza do tego sluzyla i tutaj jest problem a nie z samym slubem ;)

po slubie mozesz wjechac na turystycznej wizie ale gorzej z leglizacja pobytu ;)

aby starac sie o pozwolenie na prace to musisz miec podstawy jak wiza narzeczenska,legalizacja pobytu po slubie

w innym przypadku pozostaje wiza pracownicza

No ja wlasnie myslalam w kategoriach slub - staly pobyt, a nie wjazd do usa tylko na slub, bo jakos mi sie to mija z logika, po co, skoro slub mozna wziac wszedzie? W NZ np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ale co chcesz na tej turystycznej zrobic?

2. Mi to zajelo jakies 8 miesiecy.

3. No to jak jest? wychodzisz czy nie? ;) i wyjezdzasz do USA czy nie, a jesli tak to w jakim celu? Pogubilam sie troche z tym pytaniem chyba ;)

No tak, troche poplatalam watki.

Wyjezdzam. Cel kontynuowac zwiazek z Amerykaninem, z ktorym jestem prawie 4 lata i mieszkac w USA.

SSzukam najlepszego rozwiazania legalnego dostanie sie i pobytu tam.

Aktualnie mam wize turystyczna. Moge wyjsc za maz w Nowej Zelandii i potem wyjechac (jak juz wiem od Ciebie starac sie o wize CR1 i potem te nastepne sprawy).

Albo (jesli to ma sens) ubiegac sie o pozwolenie o prace, ale to i tak, o ile dostane,i tak doprowadzi mnie do ubiegania sie o GC.

Reasumujac, najprostszy sposob to slub, potem wyjazd, czy z nie tak Paulino? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slub i wiza CR

a co do pracy i GC to nalezy znalesc pracodawce ktory bedzie sie znac na sprawach wizowych-bedzie chcial takie cos zrobic i dobrego prawnika .

poczytaj dobrze forum o domicile swojego przyszlego meza,o sponsorowaniu ,jesli chodzi o wiza CR1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, troche poplatalam watki.

Wyjezdzam. Cel kontynuowac zwiazek z Amerykaninem, z ktorym jestem prawie 4 lata i mieszkac w USA.

SSzukam najlepszego rozwiazania legalnego dostanie sie i pobytu tam.

Aktualnie mam wize turystyczna. Moge wyjsc za maz w Nowej Zelandii i potem wyjechac (jak juz wiem od Ciebie starac sie o wize CR1 i potem te nastepne sprawy).

Albo (jesli to ma sens) ubiegac sie o pozwolenie o prace, ale to i tak, o ile dostane,i tak doprowadzi mnie do ubiegania sie o GC.

Reasumujac, najprostszy sposob to slub, potem wyjazd, czy z nie tak Paulino? :)

Z turystyczna nic w USA nie zrobisz legalnie - jesli chodzi o prace czy mieszkanie tam na stale.

Jesli chcesz wyjechac z narzeczonym do USA i na stałe tam osiąść razem z nim, pracowac itp., to tak, moim zdaniem najlepiej bedzie jesli pojdziesz moimi sladami. Najpierw slub a potem wiza CR1 :) i zalatwianie pozniejszych Social Security Number jak i Green Card juz nie jest potrzebne, bo tam w formularzu wizowym (o ile pamietam) zaznaczalo sie, ze sie chce np. ten SSN. Wiec od wizy wszystko szlo automatycznie, nie musialam nigdzie latac i tych dokumentow zalatwiac po przylocie do USA. A jak juz otrzymasz te dokumenty to mozesz isc do pracy czy na studia czy co tam bedziesz chciala.

Z wiza pracownicza to sobie daj spokoj, bo to bardziej skomplikowane niz by sie moglo wydawac. Z reszta jak poczytasz o wizach pracowniczych tu na forum czy na stronach ambasady amerykanskiej to zrozumiesz o czym mowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...