Skocz do zawartości

Ślub Z Amerykaninem W Europie - Co Potem?


Rekomendowane odpowiedzi

Jannapa - I-693 mozna teoretycznie doslac pozniej, ale na bank dostaniesz RFE. Osobiscie wolalbym unikac takich historiii jak ognia - sam wysylalem kompletne pakiety i zarowno I-485 jak i I-751 trwaly po dwa miesiace kazda.

Mysle ze na dzien dobry bedziesz miala opoznienie zwiazane z nie wyslaniem concurrent filing (I-130 razem z I-485) i beda musieli powiazac jedna petycje z druga... Zobacz jakie sa timelines jezeli chodzi o AOS (to zalezy tez od miejsca i od tego jak oblozone jest lokalne biuro USCIS - przy AOS z czegokolwiek innego niz K-1 interview jest bezwarunkowy). Standard to 3-6 miesiecy, czasami trwa to dluzej.

czekaj, bo sie gubie - I-751 musialabym zlozyc, gdyby moje malzenstwo mialo staz krotszy niz dwa lata, prawda? czy cos mi sie kompletnie pomieszalo? nigdzie nie natknelam sie na ten formularz, moze stad:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Robilem. To bylo ponad 2 lata temu, zaplacilem zdaje sie $125 + dwa szczepienia (z pozostalymi uwierzyl mi na slowo ze mialem ;-) ) ktore wyszly ~$200.

Dzięki. Mam kartę szczepień i książeczkę zdrowia z Polski w USA może wystarczy. Byłem szczepiony zgodnie z wymaganiami po przyjeździe na F1... Może to te, które musiałeś robić... to było MMR czyli te choroby, które w Polsce przechodziliśmy + próba tuberkulinowa. W przychodni mieli rozpiskę na co w Polsce się szczepiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, bo sie gubie - I-751 musialabym zlozyc, gdyby moje malzenstwo mialo staz krotszy niz dwa lata, prawda? czy cos mi sie kompletnie pomieszalo? nigdzie nie natknelam sie na ten formularz, moze stad:/

I-751 Ciebie nie bedzie w ogole dotyczyc, Musialabys to zlozyc 2 lata po otrzymaniu GC, jezeli Twoje malzenstwo w tym momencie trwalo by krocej niz 2 lata. Bottom line mial byc taki ze jak wyslesz kompletny pakiet, to idzie szybko (relatywnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-751 Ciebie nie bedzie w ogole dotyczyc, Musialabys to zlozyc 2 lata po otrzymaniu GC, jezeli Twoje malzenstwo w tym momencie trwalo by krocej niz 2 lata. Bottom line mial byc taki ze jak wyslesz kompletny pakiet, to idzie szybko (relatywnie).

uff. dzieki, bo chyba zaczynam juz szukac dziury w calym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Zrobione. Zostal mi tylko lekarz (znalazlam opening na jutro w poludnie, podobno calosc zabiera do 3 dni, wbrew temu, co powiedziano mi w county health center, gdzie rejestratorka stwierdzila, ze standardiwo procedura zabiera 4 - 6 tygodni.

Trzymajcie kciuki i jeszcze raz dzieki za pomoc:)

Zdecydowalam sie dorzucic do pakietu AP i AED - nie zaszkodzi, a zajmuje niewiele czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witaj !

Mam do Ciebie pytanie. Planuje ożenić się z obywatelką US w Polsce.

Rozumiem, że wy pobraliście się w Niemczech lub PL.

Jak była rocedura ? jak długo ?

dziękuję

Aż rok. :( I do czasu zakończenia formalności nie mogłabym pojechać do niego do Stanów, tak?

Jeśli można to miałabym w takim razie jeszcze pytania odnośnie dwóch, znanych mi alternatyw -

Czy w przypadku gdybyśmy jednak zdecydowali się wziąć ślub w Stanach, to czy załatwienie formalności związanaych z wizą narzeczeńską K-1 i wydaniem mi pozwolenia na wejście na teren Stanów byłoby szybsze?

I drugi przypadek, zdaje sobie sprawę że tutaj pojawiają się zapewne kwestie natury legalności - gdybyśmy wzięli ślub gdybym ja pojechała do Stanów na wizie turystycznej. Jak wtedy wyglądałyby procedury? Czy jest w ogóle sens rozpatrywania takiej możliwości?

Mój chłopak przed powrotem do Stanów będzie w Niemczech zaledwie dwa miesiace. Wiem, że jest to strasznie mało czasu. Kwestie samego ślubu już ustaliliśmy, tylko ta wiza... Te procedury wyglądają na tak skomplikowane, że aż mnie to przeraża. :(

Kzielu, sly6 - dziękuję wam za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...