Skocz do zawartości

Ślub Z Amerykaninem W Europie - Co Potem?


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki !

Ale ten punkt to jest jakieś kuriozum...

8. w przypadku zawarcia związku małżeńskiego z obywatelem polskim:

-- aktualny odpis aktu małżeństwa (wydany nie wcześniej niż trzy miesiące przed złożeniem wniosku),

więc jak to można załatwić skoro Amerykanin może być w PL 3 miesiące ... ?

Rozmaiwałem też jakiś czas temu z Konsulem (raczej z kimś z konsulatu) z NY, i ona mówiła, że nic nie wie o tych trzech miesiącach... Zresztą nie ma tego też na stronie urzędu dolnośloskiego. Więc jak to jest ?

sa takie kraje w Unii,zobacz w Danii .Na Wyspie Jersey

https://www.gov.je/l...ages/index.aspx

co kraj to inne zasady :)

pobyt czasowy

http://bip.mazowieck...ws/page/?D;1141

http://cudzoziemiec....q=pobyt_czasowy

to sa odpowiedzi do pytan Twoich z innego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Bottom line mial byc taki ze jak wyslesz kompletny pakiet, to idzie szybko (relatywnie).

AMEN. dzieki jeszcze raz za pomoc.

mam juz w reku EAD/AP, I-130 zatwierdzone i I-485 ze statusem "testing and interview" (wiem, nie podniecam sie, bo moze sobie na tym statusie siedziec i siedziec)

ze tez mi nigdy do glowy wczesniej nie wpadlo poszperac po forumach zamiast slepo ufac urzedasowi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prob - powodzenia na interview - teraz powinno juz być zupełnie z gorki, szczególnie z Twoim stazem.

dziex.

mam juz termin interview.

obawiam sie jednak, ze pryz dziesiecioletnim stazu malzenskim bedzie mi trudniej zebrac ewidecje w postaci zdjec itp, niz przy polrocznym;)

a nie chce brac dzieci, bo straca dzien w szkole :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie chce brac dzieci, bo straca dzien w szkole :D :D :D

przypomniala mi sie sytuacja gdy bylem w 1994 roku po wize w Krakowie. Konsul zapytal mnie czym sie zajmuje (mialem wtedy kawalek firmy) I czy mam jakis samochod. Mialem wtedy kilka dostawczych w tym jednego satrego Zuka. Zapytal mnie czy mam ich dowody rejestracyjne a ja na to z oburzeniam: "jak to, te samochody pracuja!" Wize dal.

Najlepsze bylo jego pytanie do pani, ktora wspomagala go w rozmowie po polsku: "what is czuk?" zapytal a Pani w odpowiedzi: "to taki van"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, przygladam sie roznym relacjom z GC interviews i czasami rzeczywiscie zatyka inwencja oficera

z zukiem mnie rozsmieszyles:)

znajoma, ktore maz jest lekarzem z ghany i przechodzil przez AOS kilka lat temu, opowiadala mi troszke o ich interview i np. zadano im pytanie o to, po ktorej stronie lozka sypiaja, jak ma na imie nauczycielka dziecka ze szkoly i gdzie robia "rodzinne" zakupy

pewnie moj maz poleglby na imionach nauczycieli dzieci, a zakupy przeciez robie ja, wiec tez nie mielibysmi specjalnie punktow dodatnich :D

zobacze, jak pojdzie. zdam relacje. mam nadzieje, ze da sie bez wiekszych wpadek (przeraza mnie mozliwosc zadania pytania o kolor szczoteczki do zebow, bo autentycznie nie wiem! maz chodzi spac przede mna, wiec ja uzywam tej, ktora jeszcze nie byla uzyta wczesniej:/). no chyba dziesiecioletnim stazem sie obronimy;)

trzymajcie kciuki:)

swoja droga usiluje znalezc watek z kuriozalnymi pytaniami z interview, istnieje taki? bo nie moge sie doszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...