Skocz do zawartości

Ślub Z Amerykaninem W Europie - Co Potem?


Rekomendowane odpowiedzi

Powracam do pytania odnoscnie slubu z obywatelem USA a Polsce - sly6 , kzielu - Pomozcie ( albo ktokolwiek kto probowal wziasc slub z obyatelem us w pl ) ra

Otoz siostra z narzeczonym postanowili pobrac sie w PL zamiast Kanady a tu schody I to ogromne , bo najpierw polska strona zarzadala dokumentow odnosnie" zdolnosci do czunnosci prawnych " czego ameryka nie wystawia - zalatwili document z ambasady tlumaczony w dwoch jezykach zeby go zwolnic z tego obowiazku I z obecnosci osobistej w sadzie polskim ......dokumenty zostaly zlozone 2 mies temu , I zero odpowiedzi z sadu - nikt nic nie wie , nikt nie spotkal sie z takim przypadkiem odeslali sprawe do ministerstwa bo nie wiedza czy moga wydac zgode na slub polki z obywatelem usa ........

czy ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem I wie czy polsko -amerykanski slub jest mozliwy na terenie polski , czy jest tylko jedna opcja dla nich zeby skladac dokumenty na K1 ? , bo w Polsce takiego slubu wziasc nie moga .......?

z gory dziekuje za kazda rade

ja tez bralam slub z obywatelem amerykanskim w Polsce ; potrzebne bylo takie zaswiadczenie od konsula polskiego w USA , ktore sama napisalam po polsku i wyslalam konsulowi mailem ,wczesniej dzwoniac do niego z wyjasnieniem o co chodzi ; maz sie tylko z nim umowil ,pojechal do niego i w jego obecnosci oswiadczyl ze sie ze mna zeni po czym podpisal ta deklaracje w obecnosci konsula i wyslal mi do polski ;ja to zlozylam w sadzie wraz z innymi papierami" o pozwolenie na zawarcie slubu z obywatelem amerykanskim" i przy skladaniu tych dokumentow zapytalam na kiedy termin sprawy w sadzie bo maz musi przyleciec i wczesniej zabukowac bilet i pani w sekretariacie poinformowala mnie kiedy obedzie sie sprawa; sprawy takie odbywaja sie w sadzie rodzinnym ,nie w sadzie rejonowym czy innym;wylacznie sad rodzinny moze wydac taka zgode ; sprawa odbyla sie po 3 miesiacach . Przypuszczam ze dokumenty zostaly zlozone w sadzie rejonowym a nie rodzinnym dlatego powiedzieli ze nie spotkali sie z czyms takim .; natomiast moj proces emigracyjny trwal bardzo dlugo od zlozenia dokumentow do otrzymania wizy prawie dwa lata a mam kategorie IR1 Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z turystyczna nic w USA nie zrobisz legalnie - jesli chodzi o prace czy mieszkanie tam na stale.

Jesli chcesz wyjechac z narzeczonym do USA i na stałe tam osiąść razem z nim, pracowac itp., to tak, moim zdaniem najlepiej bedzie jesli pojdziesz moimi sladami. Najpierw slub a potem wiza CR1 :) i zalatwianie pozniejszych Social Security Number jak i Green Card juz nie jest potrzebne, bo tam w formularzu wizowym (o ile pamietam) zaznaczalo sie, ze sie chce np. ten SSN. Wiec od wizy wszystko szlo automatycznie, nie musialam nigdzie latac i tych dokumentow zalatwiac po przylocie do USA. A jak juz otrzymasz te dokumenty to mozesz isc do pracy czy na studia czy co tam bedziesz chciala.

Z wiza pracownicza to sobie daj spokoj, bo to bardziej skomplikowane niz by sie moglo wydawac. Z reszta jak poczytasz o wizach pracowniczych tu na forum czy na stronach ambasady amerykanskiej to zrozumiesz o czym mowie ;)

Dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi, jestescie wielcy!! :)

Teraz wybiore sie do konsulatu amerykanskiego i tam slub zalatwie i zaczne procedure (pamietajmy jestem w NZ).

Pozdrawiam cieplusko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :) :)

Paulina, piszesz, ze bralas slub z Amerykaninem, gdzie to bylo? Twoj post jest niezwykle optymistyczny.

W mojej syt. jestesmy z narzeczonym w Nowej Zelandii, oboje jestesmy rezydentami i planujemy przeniesc sie do USA. Jesli wezmiemy slub, to sponsorowanie rodzinne dla mnie wymagaloby, zeby on (moj narzeczony, a pozniej maz) mial zatrudnienie w Stanach, czyz nie tak?

Jesli zaczniemy procedure tutaj, to gdzie odbywaja sie rozmowy? Tez na miejscu?

Co w przypadku, gdy on dostaje prace - jedzie do Stanow, a ja do Polski?

Moze lepiej byloby poleciec na narzeczenskiej?

dzieki ogromne

Karina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dlugim czekaniu , walce i wizytach chyba 20 w sadzie udalo sie mojej siostrze uzyskac zgode na slub z obywatelem usa .....sadzina byla oburzona ze przyszly maz nie stawil sie w sadzie , stwierdzila sarkastycznie ze jesli kocha to powinien byc na rozprawie ....no ale ze byl zwolniony z tego obowiazku z powodu odleglosci , nie miala wyjscia i dala zgode ........slub 3 pazdziernika , i teraz kolejna czekanie na wize Cr1.......orientuje sie ktos moze, jaki to bedzie dlugi czas mniej wiecej.....? pozdrawiam serdecznie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...