Skocz do zawartości

Ślub Z Amerykaninem W Europie - Co Potem?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A na wize turystycznej by nie dało sie wyjechać , napewno są jakieś inne procedury ,a jeżeli kobieta by była w ciazy to napewno zmienia sprawe . Dajcie znać

Ale o co konkretnie pytasz? Ciąża NIC nie zmienia jesli chodzi o procedury, ani nie przyspiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

A ja mam pytanie w imieniu siostry , czy osoba przebywajaca w Canadzie na wizie turystycznej , ktora zamierza wyjsc za maz za amerykanina musi wracac do Polski , zeby wziasc slub , czy jest jakas mozliwosc zawarcia zwiazku malzenskiego bez wracania do swojego kraju ojczystego i czy dokumenty na CR1 moga byc zlozone w Canadzie ......

Czy jest mozliwosc pobrania sie w polskiej ambasadzie , zeby nie trzeba bylo wyjezdac do Polski i tam oczekiwac na wize imigracyjna .....zawsze latwiej i prosciej bylaby zniesc te rozlake pomiedzy zakochanymi .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canadzie nic nie wiem

co do Kanady to czy to jest slub w Kanadzie czy tez w Polsce zasady o Cr1 sa takie same a wiec I-130 wysyla sie do USA ....

Mozna wziasc slub w Kanadzie ale nalezy spelnic wymagania danej Prowincji o dokumentach,czasie oczekiwania :)

okres oczekiwania na Cr1 bedzie taki sam w Kanadzie jak i w Polsce a wiec kolo 1 roku czasu,moze byc dluzej jak papiery nie przejda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w imieniu siostry , czy osoba przebywajaca w Canadzie na wizie turystycznej , ktora zamierza wyjsc za maz za amerykanina musi wracac do Polski , zeby wziasc slub , czy jest jakas mozliwosc zawarcia zwiazku malzenskiego bez wracania do swojego kraju ojczystego i czy dokumenty na CR1 moga byc zlozone w Canadzie ......

Czy jest mozliwosc pobrania sie w polskiej ambasadzie , zeby nie trzeba bylo wyjezdac do Polski i tam oczekiwac na wize imigracyjna .....zawsze latwiej i prosciej bylaby zniesc te rozlake pomiedzy zakochanymi .......

Pobrac sie i czekac mozesz gdziekolwiek. Proces konsularny (badania, interview) musisz odbyc w kraju w ktorym jestes legalnym rezydentem do czego pobyt na turystycznej w Kanadzie sie nie zalicza - poza tym Kanada (sprawdz) ma dosc dlugie terminy interview na CR-1/IR-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Powracam do pytania odnoscnie slubu z obywatelem USA a Polsce - sly6 , kzielu - Pomozcie ( albo ktokolwiek kto probowal wziasc slub z obyatelem us w pl ) ra

Otoz siostra z narzeczonym postanowili pobrac sie w PL zamiast Kanady a tu schody I to ogromne , bo najpierw polska strona zarzadala dokumentow odnosnie" zdolnosci do czunnosci prawnych " czego ameryka nie wystawia - zalatwili document z ambasady tlumaczony w dwoch jezykach zeby go zwolnic z tego obowiazku I z obecnosci osobistej w sadzie polskim ......dokumenty zostaly zlozone 2 mies temu , I zero odpowiedzi z sadu - nikt nic nie wie , nikt nie spotkal sie z takim przypadkiem odeslali sprawe do ministerstwa bo nie wiedza czy moga wydac zgode na slub polki z obywatelem usa ........

czy ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem I wie czy polsko -amerykanski slub jest mozliwy na terenie polski , czy jest tylko jedna opcja dla nich zeby skladac dokumenty na K1 ? , bo w Polsce takiego slubu wziasc nie moga .......?

z gory dziekuje za kazda rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...