Skocz do zawartości

Odnowienie Gc Przy Pobycie W Polsce


Rademedes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej przerwie.

Moja 2-letnia GC wygasala w listopadzie ub.roku. Zlozylam wszystkie wymagane dokumenty, ktore USCIS otrzymal 4 listopada. Za jakies pare dni otrzymalam list przedluzajacy moja karte o rok i wezwanie na odciski w dniu 29 listopada, ub roku. Wiec bardzo szybko. Poniewaz planowalam wyjazd do Polski w kwietniu, myslalam ze do kwietnia dostane nowa GC. Niestety do dnia wylotu nic sie nie dzialo. Lecialam LOT-em, na lotnisku dalam moja juz nie wazna GC i pismo z USCIS, pani nie za bardzo wiedziala co to jest, ale poszla na zaplecze sie zapytac i tak polecialam do Polski. Do dnia opuszczenia POlski nie dostalam zadnego pisma z USCIS, kiedy sprawdzalam swoj status ciagle bylo, ze jest w toku, wiec 24 maja planowo wracalam do USA. Ani w Katowicach, ani potem w Warszawie nie mialam zadnego problemu z wejsciem do samolotu. W Chicago na lotnisku urzednik zapytal mi sie, jak dlugo bylam w Polsce, (6 tyg) , po czym odlozyl moj paszport i powiedzial ze mam sobie stanac pod filarem i zaczekac na innego oficera. No wiec grzecznie poczekalam, jakies 20 minut na oficera ktory zabral mnie do jakiegos pokoju, gdzie w kilku rzedach staly krzeselka i kilkoro ludzi czekalo. Tam kazal mi usiasc i poczekac. Po jakims czasie (ok 20 min) przyszedl, oddal mi dokumenty i powiedzial ze wszystko jest ok i poszlam po bagaz.

Wiec tak wyglada podrozowanie na niewaznej GC i pismie przedluzajacym te karte o rok.

Natomiast w wypadku tej dziewczyny pozostaje jeszcze pytanie w jaki sposob ona wleci do USA, nawet jezeli jej by sie udalo zlozyc to wszystko tak jak powiedzial jkb, to co z dzieckiem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w wypadku tej dziewczyny pozostaje jeszcze pytanie w jaki sposob ona wleci do USA, nawet jezeli jej by sie udalo zlozyc to wszystko tak jak powiedzial jkb, to co z dzieckiem????

Wleci dokładnie tak, jak Ty wleciałaś, na starej GC i liście (skan?) przedłużającym.

Dziecko - jeżeli jest dzieckiem obywatela - nie ma możliwości otrzymania wizy bo jest obywatelem. Trzeba przejść CRBA i wyrobić dziecku amerykański paszport w ambasadzie.

Z dzieckiem dokładnie to.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle napisalam, oczywiscie ze ona jezeli bedzie miala list przedluzajacy je GC to wlecia tak jak ja, natomiast bylam ciekawa jak bedzie wygladala sprawa z dzieckiem. A tak przy okazji to karte otrzymalam w tydzien po przylocie do USA. Czyli po 7 miesiacach czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...