Jump to content

Odnowienie Gc Przy Pobycie W Polsce


Recommended Posts

Czy ktos z Was spotkal sie z taka oto sytuacja.

Po malzenstwie z obywatelem USA malzonka otrzymuje GC. W miedzy czasie jedzie do Polski i zachodzi w ciaze. W zwiazku z ciaza nie moze podrozowac, zielona karta wygasnie blisko terminu narodzin dziecka.

Gdyby osoba ta byla w USA to nie problem bo normalnie zlozylaby wniosek o przedluzenie GC. W tym przypadku przebywa poza USA, advance parole tez chyba nie wchodzi w gre... ktos wie jak ugryzc ten temat? Jest jeszcze kilka miesiecy zanim 1 GC wygasnie.

Link to comment
Share on other sites

No dobra, ale skoro zielona karta wygasa blisko terminu narodzin, to moim zdaniem można byłoby przymierzyć się do tego tak:

- Wypełnić papierki

- Poczekać do terminu wygaśnięcia GC, minus 2-3 tygodnie, wtedy złożyć podanie o przedłużenie, wysłać kurierem do USA

- Czas rozpatrywania podań o ROC to z tego co się orientuję jakieś pół roku obecnie? Więc można byłoby już z dzieckiem do USA pojechać, gdyby interview miało się odbyć

- Po otrzymaniu zaproszenia na biometrics, z tego co mi się wydaje, można zadzwonić na USCIS hotline i przełożyć wizytę

Można także zacząć kontaktować się z biurami USCIS w Europie i pytać. Tu lista:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=1ac900c262197210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=1ac900c262197210VgnVCM100000082ca60aRCRD

Link to comment
Share on other sites

Może podesłać. Ale z tego, co się orientuję, jak się pokaże expired GC na granicy, to oni i tak mają w systemie, że jest extension. Na VJ było o tym kilka wątków.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...