Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój partner, który jest obywatelem amerykańskim chciałby zostać w Polsce na jeden rok, później zamierzamy razem wyjechać do USA. Słyszałam, że okres 90 dniowy, bezwizowy może zostać odnowiony i liczyć się od początku nawet po jednodniowym wyjeździe spoza strefy Schengen. Jednak spotkałam się również z informacją, że po tym czasie trzeba opuścić kraj na następne 90 dni i dopiero po tym czasie można powrócić. W Polsce był pierwszy raz kilka miesięcy temu i spędził tutaj około dwa tygodnie, potem wrócił do USA i dwa miesiące temu przyjechał ponownie. Proszę o informację czy jeśli wyjechałby na kilka dni np. na Ukrainę to czy po powrocie okres bezwizowy zostałby bez problemu odnowiony i jego pobyt byłby legalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli wyjedzie z UE to tak .

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że musi wyjechać do kraju, który nie jest w EU, ale również nie w Schengen? Czyli przykładowo wyjazd do Norwegii, która nie jest w EU, ale jest w Schengen nie będzie się liczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanin wlatuje do kraju strefy Schengen to w tym kraju otrzymuje pieczątkę do paszportu .Później już nigdzie na terenie Schengen nie jest kontrolowany.Musi w ciągu 90 dni wyjechać ze strefy Schengen aby ponownie wjechać na teren Schengen.

Jeżeli zrobi raz taki "numer" to pewnie się uda ale jak to się będzie powtarzało często to może gdzieś na którejś granicy strefy Schengen mieć kłopoty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza to zadna powazna sprawa i kazdy jak narazie Amerykanin dostaje ja jak chce byc powyzej 90 dni w Polsce a nie chce sie bawic w takie zabawy jak wyjazdy

jkb to juz opisal jak kto wyglada w 1 temacie swoim

Co do partnera to jak byscie pomysleli o wizie i o slubie potem to jak Ty masz ubezpieczenie medyczne wtedy Twoj maz ma takie samo przy Tobie tzn z NFZ ;)

ale jak przyleci na wizie oraz jest Twoim mezem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Co do wizy to też nad nią się zastanawialiśmy, ale podobno starać się o nią można na 45 dni przed ostatnim legalnym dniem pobytu i tutaj mamy wątpliwości. On był w Polsce w styczniu tego roku potem wyjechał i wrócił w czerwcu, czyli w ciągu pół roku był krócej niż 90 dni. Rozumiem, że po upływie 180 dni od pierwszego dnia pobytu ten okres się odnawia i w tym wypadku liczy się od lipca? Czy nie będzie problemów z dostaniem wizy jeśli on nie ma stałej pracy? Aktualnie utrzymuje się z oszczędności i pracy online, oczywiście jeśli zabrakłoby mu pieniędzy to może liczyć na mnie i na swoją rodzinę w USA, ale czy to będzie się liczyło dla urzędnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xox jest cos takiego jak zaproszenie i takie cos sie pokazuje w Konsulacie..

Co czasu to sa urzedy dla cudzoziemcow,straz graniczna i tam powinni Ci pomoze z tym pytaniem.

xox jest cos takiego jak zaproszenie i takie cos sie pokazuje w Konsulacie..

Co do czasu to sa urzedy dla cudzoziemcow,straz graniczna i tam powinni Ci pomoze z tym pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...