Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli musi wrócić do USA bym mogła wystawić mu zaproszenie? Nie może być wtedy w Polsce? Nie jest możliwe po prostu złożenie wniosku razem z zaproszeniem w Polsce?

Rozumiem, że jeśli wyjechałby z Polski do USA przed upływem kolejnych 90 dni (przed upływem pierwszych 90 dni wyjechałby np. na Ukrainę i powrócił do Polski) to mógłby bez problemu wrócić do Polski?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Dostałam oficjalną odpowiedź z urzędu:

"W nawiązaniu do Pani zapytania z dn.15-08-2012r,uprzejmie informuję,iż według porozumienia między Stanami Zjednoczonymi a Polska obywatel USA posiada odnawialny ruch bezwizowy czyli 90-tego dnia pobytu w Polsce musi wyjechać poza strefę Schengen i po 24 godz.może ponownie wjechać na 90 dni.

Z poważaniem.

K******* B**********"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 rok później...

Hej,

Mam nadzieję, że jeszcze jesteś na tym forum !

Mam pytanie odnoście twojego postu:

Dostałam oficjalną odpowiedź z urzędu:
"W nawiązaniu do Pani zapytania z dn.15-08-2012r,uprzejmie informuję,iż według porozumienia między Stanami Zjednoczonymi a Polska obywatel USA posiada odnawialny ruch bezwizowy czyli 90-tego dnia pobytu w Polsce musi wyjechać poza strefę Schengen i po 24 godz.może ponownie wjechać na 90 dni.

Z poważaniem.
K******* B**********"

jest to pewna informacja ?

W jakim urzędzie się o to dowiadywałaś ?

Podali jaką podstawę prawną gdzie można to sprawdzić ?

dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge potwierdzic ze porzynajmniej jeden wyjazd za granice UE przedluzy pobyt, ale przypuszczam ze predzej czy pozniej by sie czepili. Zanim ja wywloklam jeszcze wtedy chlopaka a teraz meza na Ukraine na jeden dzien (notabene dwa dni przed wygasnieciem wizy) to obdzwonilam wszytsko co sie dalo i najlepsza odpowiedz dal mi Pan ze sluzby granicznej: " Zasadnczo nie ma problemu, natomiast interperatacja przpisow prawa imigracyjnego nalezy do sluzby granicznej"

I tyle

Wpuscili go spowrotem, ale z relacji mojego meza, ( ja naszczesnie bylam juz za bramka na polskiej ziemi, bo inaczej bym sie pewnie wtracala) panowie celnicy solidnie drapali sie po glowie i wolali kolejnych przelozonych; az w koncu walneli pieczatke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...