Skocz do zawartości

Opcja Przedluzenia Wizy B2 ... ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zaciagnolem porady u pewnej pani ktora podobno zna sie na tego typu sprawach.

Powiedziala ze mozna zlozyc wniosek o przedluzenie wizy B2 ale niekoniecznie zostanie ona przedluzona.

Natomiast polecila mi taka nieoficjalna mozliwosc... podobno dziala...

powiedziala zebym pojechal do meksyku chociazby na 3 dni przed wygasnieciem wizy,,,, i ze jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze wbija ponownie wize na lotnisku.

Czy to jest mozliwe ...?

Prosze o pomoc . :)

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe wszystko

ze Ci wbija dluzszy pobyt,ze Ci wbija krotszy pobyt lub tez Cie cofna a do tego dostaniesz zakaz wjazdu

dlaczego zakaz bo nie piszesz ile byles w USA,ile powiedziales na granicy ze bedziesz ,w formularzu wizowym a to jest dosc wazne.

A moze napiszesz ile deklarowales ze bedziesz,ile jestes w USA,ile bedziesz w USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeśli lecisz na kilka dni, to wcale mogą Ci nie zabrać pierwotnego I-94 i wtedy nowego nie dostaniesz.

Jest wiele opcji, jak ta sprawa się potoczy. I każdą z nich musisz wziąć pod uwagę.

No bo umówmy się - kogo stać być turystą przez pół roku, żeby za chwilę znów być turystą przez pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciagnolem porady u pewnej pani ktora podobno zna sie na tego typu sprawach.

Powiedziala ze mozna zlozyc wniosek o przedluzenie wizy B2 ale niekoniecznie zostanie ona przedluzona.

Natomiast polecila mi taka nieoficjalna mozliwosc... podobno dziala...

powiedziala zebym pojechal do meksyku chociazby na 3 dni przed wygasnieciem wizy,,,, i ze jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze wbija ponownie wize na lotnisku.

Czy to jest mozliwe ...?

Prosze o pomoc . :)

Dziekuje

Jesli bedziesz chcial z powrotem wrocic to moga Cie w ogole nie wpuscic. Ta - jak to nazwales "nieoficjalna mozliwosc" - moze Cie kosztowac zawrocenie z granicy badz, w najlepszym przypadku, bedziesz mial naprawde 'zawalony' rekord... A to oznacza duze problemy w przyszlosci.

Teraz takich osob, ktore probowaly numer z przejsciem przez grance, jest wiele. Ja bardzo odradzam taka opcje, bo to juz nie jest to co bylo kiedys. Ty mozesz oczywiscie sprobowac, bo czasem sie to udaje. Tylko, ze niestety czesciej juz to sie nie udaje i ludzie maja naprawde bardzo duze problemy, wlacznie z tym, ze nalogowo wiec wbijaja ludziom np. 7 dni pobytu na nowym I-94 i na dodatek dokladaja no extension i no change... Zastanow sie naprawde dobrze nad takim wyjsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Mam pytanie. Sprawa troche skomplikowana i nigdzie, ale to nigdzie nie moglam znalezc forumowicza w tej samej sytuacji co ja. Otoz... na wizie turystycznej, na granicy, dostalam pozwolenie na 6 miesiecy pobytu. W trakcie 4 miesiaca pobytu staralam sie o przedluzenie ( mam tu siostre ). Czekalam cierpliwie na odpowiedz pozytywna, badz odmowna, ale... 5 miesiecy po staraniu sie o przedluzenie dostalam list odmowny. Odmowa byla motywowana tym, iz w tym samym momencie staram sie o staly pobyt i ze nie moga rozpatrywac dwoch wnioskow na raz ( o staly pobyt i o przedluzenie), teraz problem w tym, iz ja nigdy sie o zaden pobyt, tudziez zielona karte nie staralam. Dostalam odmowe przedluzenia pobytu i zadnej daty ewentualnego wyjazdu, nic... jak sie okazuje, przez 5 miesiecy czekania na odpowiedz o przedluzenie bylam nielegalnie i co teraz? Nie mam zadnego statusu, prawdopodobnie emigracyjny popelnil jakis blad piszac ze staram sie o cos innego w tym samym czasie. Jak to teraz udowodnic, ze to nie moj blad, a ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli byl to blad urzedu to masz prawo do tzw. motion (wniosku). Jesli motion bedzie zatwierdzony to wtedy zalezy to od urzednika czy Ci wize przedluzy czy nie - bo motion nie oznacza automatycznego przyznania Ci przedluzenia a jedynie pokazuje, ze ze wzgledu na taka a taka pomylke badz zla interpretacje urzednika, Ty dostalas odpowiedz odmowna.

Jesli nawet motion bedzie zatwierdzony i zostanie Ci przyznana wiza, to bedzie ona najprawdopodobniej do dnia wydania wniosku plus jeden dzien.

Nie znam dokladnie Twojej sytuacji i nie wiem co jeszcze mozna Ci poradzic, bo nie widzialam jak dokladnie wyglada Twoja odmowa oraz co wysylalas do urzedu.

Wiele jest osob, ktore maja odmowe, bo pomylil sie urzednik - wtedy wlasciwe napisanie motion pomaga. Wiele osob ma bledy w dokumentach i to jest jedna z przyczyn odmowy wizy. Czy oplaci Ci sie pisac motion? Nie wiem. Nalezaloby sie zastanowic co chcesz tutaj robic, co jeszcze masz w planach i jakie masz podstawy do zostania tutaj.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY sie nie starasz o staly pobyt ale ktos mogl zlozyc papiery na Ciebie np siostra,..

Dziekuje za Wasze odpowiedzi. Nikt z mojej rodziny sie nie staral o cos takiego dla mnie, zreszta tam byla na wniosku denial konkretna data kiedy ten wniosek zekomo byl zlozony. Totalnie jakis blad. Pytalam Was tak z ciekawosci, bo miesiac temu wyszlam za maz za obywatela i troche sie martwie co mi tam wymysla na interview o to przedluzenie. Sama juz nie wiem czy to blad, czy oni maja cos w papierach o czym ja nie wiem. Czas pokaze, dzieki raz jeszcze za szybka odpowiedz :)

A tak przy okazji zapytam; czy jezeli bedac w Polsce w 2011 jak zlozylam internetowy wniosek na loterie o zielona karte, to czy emigracyjny tu w Stanach bedzie o tym wiedzial? Czy moga miec to gdzies w systemie? I czy w ogole musze sie do czegos takiego w ogole przyznawac w trakcie interview o zielona karte z mezem? Oczywiscie zadnej zielonej karty nie wylosowalam, ale bylam uczestnikiem... Na poczatku myslalam, ze moze o to im chodzilo z tym moim staraniem sie o staly pobyt, ale daty sie totalnie nie zgadzaly, bo wniosek online na loterie skladalam w pazdzierniku 2011, a oni w tym extension denial podali date z lipca 2011. Totalny balagan, wiem, ale mam tylko nadzieje, ze nie bedzie tam mojej winy. Chciaz z drugiej strony to bez przesady... nie kazdy jest z wyksztalcenia prawnikiem do spraw immigration. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...