Skocz do zawartości

Zmiany W Umawianiu Się Na Rozmowę Z Konsulem I Opłatach Wizowych


Caroll&!#

Rekomendowane odpowiedzi

Laurka, a wasz pakiet jest juz w ambasadzie?

Jeśli poprawnie wczoraj wyśledziłam na stronie DHL, to dostali w poniedziałek. Niestety dowiedziałam się tego wczoraj wieczorem (czasu warszawskiego ;), więc żeby zadzwonić i się zapytać, muszę czekać do jutra. Nawet jeśli jutro uda mi się na cokolwiek umówić to i tak muszę ze wszystkim czekać do poniedziałku, bo w tym tygodniu przecież niczego nie załatwię. Do niczego ta majówka dla mnie ;P

A Wy na jakim etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zadzwoniłam pod numer +48 22 307 1361 i przez 3 minuty głos automatu kazał mi wybierać numerki.

[update] Okej, udało mi się w końcu z kimś porozmawiać z żywym człowiekiem i ta uprzejma pani w pierwszej kolejności założyła mi to konto do umawiania spotkań, które sama bym mogła założyć, a następnie mi powiedziała, że ona nie posiada takiej informacji, czy moje papiery dotarły i że mam czekać na pakiet informacyjny, który przyjdzie pocztą. To chyba jakieś brednie są. Powiedzcie mi, czy to naprawdę tak jest, że nie można się dowiedzieć tego wcześniej? Po co mi pakiet wysyłany pocztą, który z jednego końca Warszawy na drugi będzie szedł tydzień? :/ Nie mogliby sobie zaoszczędzić wysyłki pocztą, skoro wszystko jest na ich stronie internetowej?

Aha, i panienka była bardzo zdziwiona jak jej powiedziałam, że patrzyłam poprzez DHL na status przesyłki ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, ja mysle ze oni nie chca balaganu i wszystko robia by the book. Oczywiscie, ze wiedza czy twoj pakiet tam juz jest czy nie, tylko oni nie chca robic nic poza procedurami, bo moze im to nastrcza dodatkowej pracy, albo robi sie balagan. Nie wiem, ale tez mialam nadzieje, ze uda sie pominac pakiet 4, sprobuje mimo wszystko. A moze sprobuj jeszcze raz z inna panienka? A jak mozna wysledzic na stronie dhl czy twoje papiery wyszly czy nie? Masz jakos tracking nr z NVC?? My dostalismy case nr we wtorek i nazajutrz mialy wyjsc papiery do warszawy. Ja nie mam jeszcze kilku rzeczy zrobionych, miedzy innymi medical i zasw. z sadu, ale mam nadzieje, ze uda mi sie to wszystko w kilka dni zalatwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, ja mysle ze oni nie chca balaganu i wszystko robia by the book. Oczywiscie, ze wiedza czy twoj pakiet tam juz jest czy nie, tylko oni nie chca robic nic poza procedurami, bo moze im to nastrcza dodatkowej pracy, albo robi sie balagan. Nie wiem, ale tez mialam nadzieje, ze uda sie pominac pakiet 4, sprobuje mimo wszystko. A moze sprobuj jeszcze raz z inna panienka? A jak mozna wysledzic na stronie dhl czy twoje papiery wyszly czy nie? Masz jakos tracking nr z NVC?? My dostalismy case nr we wtorek i nazajutrz mialy wyjsc papiery do warszawy. Ja nie mam jeszcze kilku rzeczy zrobionych, miedzy innymi medical i zasw. z sadu, ale mam nadzieje, ze uda mi sie to wszystko w kilka dni zalatwic.

Ja nie mam tylko badań, ale rozumiem, że przy badaniach pytają kiedy jest termin wywiadu w Ambasadzie, więc chyba najpierw wyznacza się datę wywiadu, a w międzyczasie idzie do lekarza?

Żeby sprawdzić przesyłkę klikasz tutaj http://www.dhl-usa.c..._reference.html

Na górze w Shipper's Reference wpisujesz EXP [dzień w którym Twoje papiery wyszły z NVC] [3-literowy skrót miesiąca]2013A np. u mnie było to EXP 25 APR 2013A

Na dole wybierasz Shippment Destination - Poland.

Powinno zadziałać :] W każdym razie ja tak zrobiłam wg instrukcji z VJ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tyle ze nie wiadomo czyja to przesylka wyszla. Z NVC moga tez wychodzic rozne inne wizy do Warszawy, nawet tego samego dnia....

Czytam te instrukcje odnosnie wizy k1 na stronie ambasady i albo ja jestem przemeczona, albo one sa bardzo skomplikowane, bo ja nic nie kumam z tego. No nic, troche kawy, troche wiecej snu i moze jakos to pojdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tyle ze nie wiadomo czyja to przesylka wyszla. Z NVC moga tez wychodzic rozne inne wizy do Warszawy, nawet tego samego dnia....

Czytam te instrukcje odnosnie wizy k1 na stronie ambasady i albo ja jestem przemeczona, albo one sa bardzo skomplikowane, bo ja nic nie kumam z tego. No nic, troche kawy, troche wiecej snu i moze jakos to pojdzie :-)

Zawsze można pokombinować i wpisać przyległe daty +/- 3 dni i zobaczyć. Może się mylę, ale nie sądzę, żeby z NVC do Warszawy szło tyle papierów. Łorsoł to nie Manila, if you know what I mean ;)

To może przejdźmy na priv i spróbujemy ogarnąć wspólnie. Chyba aż takie skomplikowane nie są, tylko mnie irytuje okropnie, że są rozsiane w 3 czy 4 miejscach! Kolejna zakładka odsyła do kolejnej, a ta do kolejnej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałam od Ambasady list. Nie wiem co to jest za pakiet. Koperta zawiera jedynie list o treści

"This office is pleased to inform you that it can begin to process your fiancee visa case. Please read and follow all of the enclosed instructions very carefully.

When communicating with this office either by telephone or letter, please provide your name and case number exactly as shown in this letter.

Sincerely,"

ale nie ma żadnego załącznika.

Na oddzielnej kartce, po polsku, są informacje odnośnie praw imigrantów, przemocy w rodzinie i handlu ludźmi.

Trzecia kartka to zatwierdzona petycja I-129F.

Any guess?

Pozdrawiam Forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laurko, ja nawet tego listu nie dostałam, bo odesłałam tylko formularze z pierwszego listu i od razu znalazłam pakiety na stronie ambasady. Pojechałam robić badania oraz umówiłam się na rozmowę. Zadzwoniłam, by się upewnić,że mogę tak sobie "wyprzedzić" i pani z infolini umówiła mnie na spotkanie. Także spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinię dzwoniłam w sumie chyba z 8 razy. Za każdym razem ci konsultanci byli zupełnie nieogarnięci i słychać było, że nie mają bladego pojęcia o co chodzi. Naprawdę żal na tej infolinii.

Nie poproszono mnie w Ambasadzie o nic poza następującymi dokumentami:

- paszport

- akt urodzenia

- zaświadczenie o niekaralności

- I-134 Affidavit of support

- DS 156 (x2) i DS 156K

- 2 zdjęcia

Naprawdę nie wiem po co miałam list od pracodawcy narzeczonego, pay stubs, podatki, letters of intent to marry (!), i po co miałam te wszystkie dowody na związek! Teraz sobie chyba oprawimy w ramki te wszystkie zdjęcia, które wywołałam xD Albo włożę w album i rodzicom sprezentuję LOL Chwała Bogu, że już po :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...