Skocz do zawartości

Zmiany W Umawianiu Się Na Rozmowę Z Konsulem I Opłatach Wizowych


Caroll&!#

Rekomendowane odpowiedzi

Droga Misuzu mam do Ciebie pytanie, sama się już gubię w tym natłoku informacji i zmianach jakie następują po sobie...chce tylko się upewnić, że w tej chwili (mam na myśli vize K-1) wystarczy wypełnić tylko formularz DS-160?? a co z IV-F04, ds-230 i DS 156 (x2) i DS 156K- nie wiem czy ponoszą mnie już nerwy i nie czytam ze zrozumieniem czy jestem zbyt mało bystra:( ale stoję przed tym dylematem właśnie i nie wiem od czego wogóle zacząć. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak. Ja co prawda na rozmowę miałam przygotowane formularze ds156 i ds156k, ale ich nie chcieli. Wzięli tylko potwierdzenie formularza DS-160. Miałam tez ze sobą IV-F04, DS-230 part I i te wszystkie listy od ambasady, i te wyciagi z banku, list od pracodawcy, ale nawet o nie nie pytali.

Z tym, że IV-F04 i DS-230 part I wysyłasz do nich e-mailem i czekasz na odpowiedź. Ja czekałam jakoś 3 dni. Dostaniesz informacje, ze możesz sie umawiać.

Zatem, zostałam poproszona tylko o te podstawowe dokumenty. No i przy rozmowie pani konsul chciała obejrzeć zdjęcia.

Mam nadzieję, ze trochę pomogłam :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja co prawda na rozmowę miałam przygotowane formularze ds156 i ds156k, ale ich nie chcieli. Wzięli tylko potwierdzenie formularza DS-160. Miałam tez ze sobą IV-F04, DS-230 part I i te wszystkie listy od ambasady, i te wyciagi z banku, list od pracodawcy, ale nawet o nie nie pytali.

Z tym, że IV-F04 i DS-230 part I wysyłasz do nich e-mailem i czekasz na odpowiedź. Ja czekałam jakoś 3 dni. Dostaniesz informacje, ze możesz sie umawiać.

Zatem, zostałam poproszona tylko o te podstawowe dokumenty. No i przy rozmowie pani konsul chciała obejrzeć zdjęcia.

Mam nadzieję, ze trochę pomogłam :)

Pozdrawiam!

Nawet nie wiesz jak bardzo! Dziękuje Ci za pomoc, denerwuje się tym wszystkim już tak bardzo, że nie myślę logicznie. dzięki jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cię rozumiem :) Pytaj śmiało jak masz jakiekolwiek wątpliwości.

Misuzu jeszcze jedno moje pytanie:) Wysłałam do ambasady formularze ds-230 i IV-F04 i dostałam :To jest automatyczna odpowiedź. Pracownicy konsulatu otrzymali Państwa korespondencję. Odpowiedzi na większość pytań dotyczących wiz nieimigracyjnych i składania podań można znaleźć poniżej lub ble ble be.... i moje pytanie jest czy miałaś podobną sytuację?? bo wspominałaś, że na odpowiedź od nich czekałaś 3 dni..i teraz nie wiem czy do każdego generują taką o to wiadomość i wystarczy tylko zaczekać na odpowiedź od nich czy mam coś z tym dalej robić...nie wiem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałam to samo. To jest automatyczna odpowiedź. Za niedługo powinnas dostac taka odpowiedź:

Dziękujemy za korespondencję i informacje, że jest Pani gotowa do wyznaczenia spotkania w sprawie wizy. Pani korespondencję przekazaliśmy do Dzialu Wiz Imigracyjnych. Informacje nt. płatności za podanie wizowe K-1 oraz wyznaczenia spotkania wizowego dostępne są na stronie Ambasady.

Więc spokojnie, jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałam to samo. To jest automatyczna odpowiedź. Za niedługo powinnas dostac taka odpowiedź:

Dziękujemy za korespondencję i informacje, że jest Pani gotowa do wyznaczenia spotkania w sprawie wizy. Pani korespondencję przekazaliśmy do Dzialu Wiz Imigracyjnych. Informacje nt. płatności za podanie wizowe K-1 oraz wyznaczenia spotkania wizowego dostępne są na stronie Ambasady.

Więc spokojnie, jest ok :)

Dziękuje Ci Kochana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cię rozumiem :) Pytaj śmiało jak masz jakiekolwiek wątpliwości.

Misuzu na wstępie PRZEPRASZAM za moją natarczywość i ciągłe pytania, ale obiecuje, że to już ostatni raz:). Mam umówione już spotkanie z konsulem i denerwuje się, o co może zapytać mnie konsul, a nie chciałabym być zaskoczona..wiem czytałam wszystkie odpowiedzi, bo temat ten już był poruszany, ale wiem, że Ty byłaś ostatnio więc może dostarczysz najświeższych informacji. Będę ogromnie wdzięczna jak się podzielisz ze mną...pozdrawiam i czekam z niecierpliwością:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Zawsze pytaj od tego jest forum :)

http://forum.usa.info.pl/topic/22320-i-jest-wiza/?p=192268

tutaj starałam się opisac moja rozmowę. MAma nadzieję, że będzie to przydatne.

NA prawde nie ma sie czego bać! Wiadomo stres bedzie, ale zawsze myśl sobie, ze bedzie dobrze, że ten stres jest niepotrzebny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misuzu na wstępie PRZEPRASZAM za moją natarczywość i ciągłe pytania, ale obiecuje, że to już ostatni raz:). Mam umówione już spotkanie z konsulem i denerwuje się, o co może zapytać mnie konsul, a nie chciałabym być zaskoczona..wiem czytałam wszystkie odpowiedzi, bo temat ten już był poruszany, ale wiem, że Ty byłaś ostatnio więc może dostarczysz najświeższych informacji. Będę ogromnie wdzięczna jak się podzielisz ze mną...pozdrawiam i czekam z niecierpliwością :)

Nie ma sie co denerwowac, bo chyba nie bylo jeszcze przypadku, zeby ktos opisal to doswiadczenie jako nieprzyjemne. Konsul jest zawsze usmiechniety/-a i jest to normalna rozmowa dotyczaca Ciebie i narzeczonego, okolicznosci poznania i planow na najblizsza przyszlosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...