Skocz do zawartości

Zmiany W Umawianiu Się Na Rozmowę Z Konsulem I Opłatach Wizowych


Caroll&!#

Rekomendowane odpowiedzi

Na infolinię dzwoniłam w sumie chyba z 8 razy. Za każdym razem ci konsultanci byli zupełnie nieogarnięci i słychać było, że nie mają bladego pojęcia o co chodzi. Naprawdę żal na tej infolinii.

Nie poproszono mnie w Ambasadzie o nic poza następującymi dokumentami:

- paszport

- akt urodzenia

- zaświadczenie o niekaralności

- I-134 Affidavit of support

- DS 156 (x2) i DS 156K

- 2 zdjęcia

Naprawdę nie wiem po co miałam list od pracodawcy narzeczonego, pay stubs, podatki, letters of intent to marry (!), i po co miałam te wszystkie dowody na związek! Teraz sobie chyba oprawimy w ramki te wszystkie zdjęcia, które wywołałam xD Albo włożę w album i rodzicom sprezentuję LOL Chwała Bogu, że już po :) :) :)

No i dobrze,że tak beproblemowo :) Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Zastanawiam sie czy jak odeslalam dokumenty do ambasady (ds230, IV-F04) i dzisiaj dostalam od nich maila o takiej tresci:

Szanowna Pani,

Dziękujemy za korespondencję. Przekazaliśmy ją do Działu Wiz Imigracyjnych. Jak tylko Pani sprawa będzie gotowa do wyznaczenia terminu spotkania otrzyma Pani dalsze instrukcje.

Z poważaniem,

Correspondence Unit

Consular Section

U.S. Embassy, Warsaw

Czy musze koniecznie czekac na te dalsze instrukcje, czy moge sobie zrobic te badania, oplate wizy i umowic sie na rozmowe w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jak odeslalam dokumenty do ambasady (ds230, IV-F04) i dzisiaj dostalam od nich maila o takiej tresci:

Szanowna Pani,

Dziękujemy za korespondencję. Przekazaliśmy ją do Działu Wiz Imigracyjnych. Jak tylko Pani sprawa będzie gotowa do wyznaczenia terminu spotkania otrzyma Pani dalsze instrukcje.

Z poważaniem,

Correspondence Unit

Consular Section

U.S. Embassy, Warsaw

Czy musze koniecznie czekac na te dalsze instrukcje, czy moge sobie zrobic te badania, oplate wizy i umowic sie na rozmowe w ambasadzie?

Nic nie stoi na przeszkodzie robienia badan. Oplate tez mozesz wniesc - nie przepadnie. Natomiast dobrze jest poczekac te 2-5 dni (raczej dwa niz piec :) ) na pakiet mowiacy, ze przejrzeli Twoja dokumentacje i mozesz sie umawiac. Ktos tutaj dosyc niedawno wyznaczyl sobie termin rozmowy nie czekajac na to potwierdzenie, zjawil sie w Ambasadzie i tam uslyszal, ze dokumentacja nie jest gotowa, bo jeszcze jej nie przejrzeli. No i ta osoba musiala potem jeszcze raz wyznaczac spotkanie i znowu jechac do Ambasady (cale szczescie nie placila dwukrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie robienia badan. Oplate tez mozesz wniesc - nie przepadnie. Natomiast dobrze jest poczekac te 2-5 dni (raczej dwa niz piec :) ) na pakiet mowiacy, ze przejrzeli Twoja dokumentacje i mozesz sie umawiac. Ktos tutaj dosyc niedawno wyznaczyl sobie termin rozmowy nie czekajac na to potwierdzenie, zjawil sie w Ambasadzie i tam uslyszal, ze dokumentacja nie jest gotowa, bo jeszcze jej nie przejrzeli. No i ta osoba musiala potem jeszcze raz wyznaczac spotkanie i znowu jechac do Ambasady (cale szczescie nie placila dwukrotnie).

Ten pakiet przyjdzie poczta? Czy tez wysla informacje na maila?

Jestem ciekawa poniewaz pierwszy pakiet, ktory do mnie wyslali szedl ponad tydzien. Chcialabym wyznaczyc rozmowe jak najszybciej, zeby wiedziec na kiedy kupic bilet do USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po otrzymaniu maila o tresci, ktora wyzej przytoczylas nie odchodzilam przez dwa dni od swojej skrzynki odbiorczej, a tu zaskoczenie - pakiet przyszedl tradycyjna poczta ;D

Jesli masz wyniki badan i numer oplaty, umowisz sie natychmiast jak dostaniesz pakiet. Terminy sa na nastepny dzien, takze nie martw sie, jestes juz prawie na mecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Mam pytanie jak umawialiscie sie na spotkanie to wpisywaliscie gdzies ten numer sprawy nadany przez nvc?

Wlasnie zauwazylam na stronie dotyczacej wyboru punktu odbioru dokumntow jest taka informacja: wybierajac punkt odbioru dokumentow należy podać numer sprawy imigracyjnej widniejacy na powiadomieniu z ambasady. Ja nie przypominam sobie zeby gdzies przy umawianiu sie i wybieraniu puntku TNT podawało się ten numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej :-) mam juz wyznaczone daty u lekarza na 26 i 27 sierpnia. Myslicie, ze moge juz spokojnie zaplacic za wize np dzisiaj i umowic juz rozmowe online w ambasadzie? Slyszalam ze zaczynaja sie robic kolejki, dzwonilam dzisiaj do ambasady. Wystarczy tylko numer oplaty za wize, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-) mam juz wyznaczone daty u lekarza na 26 i 27 sierpnia. Myslicie, ze moge juz spokojnie zaplacic za wize np dzisiaj i umowic juz rozmowe online w ambasadzie? Slyszalam ze zaczynaja sie robic kolejki, dzwonilam dzisiaj do ambasady. Wystarczy tylko numer oplaty za wize, tak?

Jasne :) ja płaciłam za wizę na 2 tygodnie przed wizytą u lekarza i wtedy też umówiłam spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...