Skocz do zawartości

Chęć Wyjazdu Do Usa:)


Adrik66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pyśka nie narzekaj bo w stanach też wlepiają mandaty i też za takie pierdoły.Obejżyj sobie w tv Parking Wars Z Philadephi.Tamtejsza straż miejska to dopiero nie ma litości.Ludzie 30sekun za długo postali samochodem poza czas na parkometrze i mandat po $40-$50.Nie ważne czy babka z dzieckiem była czy pracownik towar do sklepu dowoził.Albo jak się czasami muszą urzerac w urzędzie jak im auto odholowali.Ludzie rzucają mięsem i na miasto i na cały kraj LUB ZŁE OZNAKOWANIE więc chyba to prawda że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.A tu wiele osób na forum używa właśnie stwierdzenia typu:bo to Polska właśnie lub wiadomo Polacy to czy tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się moja ciotka, która z małej mieściny na południu Polski przeprowadziła się do Piaseczna pod Warszawą i nagle stała się - w swoim mniemaniu - wielką panią. Jeden z jej "najlepszych" tekstów brzmiał mniej więcej tak: od kiedy przeprowadziłam się do Piaseczna, ustąpiły mi bóle głowy, ale jak tylko wracam w swoje rodzinne strony, to OD RAZU mam migrenę. I tak to mniej więcej działa w przypadku niektórych emigrantów - widzicie w Polsce wszystko, co najgorsze, a idealizujecie Amerykę tak, jakby tu nie było zasikanych ulic, bezrobocia, wyzysku, mandatów i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wychodz nam tu z syfami typu filadelfii, nyc, chicago.

bo ci sypne camden,nj ( ostatnio czarna mama obciela glowke swojemy dwulatkowi i wlozyla ja do zamrazarki

chyba po to zeby ukryc dowod rzeczowy)

mama ma 33 lata a drugi synalek ma juz 18....hehehe

jest jeszcze lakewood ( tez w new jersey) - tam przynajmniej co drugie slyszane slowo to ###### albo pierdolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się moja ciotka, która z małej mieściny na południu Polski przeprowadziła się do Piaseczna pod Warszawą i nagle stała się - w swoim mniemaniu - wielką panią. Jeden z jej "najlepszych" tekstów brzmiał mniej więcej tak: od kiedy przeprowadziłam się do Piaseczna, ustąpiły mi bóle głowy, ale jak tylko wracam w swoje rodzinne strony, to OD RAZU mam migrenę. I tak to mniej więcej działa w przypadku niektórych emigrantów - widzicie w Polsce wszystko, co najgorsze, a idealizujecie Amerykę tak, jakby tu nie było zasikanych ulic, bezrobocia, wyzysku, mandatów i tak dalej.

pisalem o tym juz gdzies w innym watku: trauma zycia w stanach jest jakosciowo niekompatybilna z trauma zycia w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Chicago, NYC i Philly to syf to należy też dożucic tez Atlante LA Miami Dallas i jeszcze wiele innych miast bo tam nie lepiej pod względem bezpieczeństwa itp..Czyli niby jak juz mieszkac w Usa to pewnie w małej mieścinie dla zamożnych bo reszta to syf..A to juz drogo kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisywanym przeze mnie przypadku chodzilo o wlepianie mandatow za jazde zgodnie z oznakowaniem. Zreszta szykuje sie pozew zbiorowy a z tego co mnie sie wydaje nie robi sie tego ot tak za nic. Uscislijmy - nie mam nic przeciwko karaniu kierowcow za wykroczenia, zlamanie prawa itp. Jesli Polska jest takim rajem na ziemi to dlaczego jeszcze ludzie nie wala do nas drzwiami i oknami tylko jezdza po Amerykach i innych krajach Trzeciego Swiata? Jesli tu jest tak dobrze to, emigranci, wracajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby u nas więcej się dało zarobic+do tego tańsze życie nikt by się tam nie pchał.Wciąż przeważa kasa.

No właśnie w gettcie w USA jest dużo gorzej jak u nas w biedzie bo tu tikt notorycznie nie strzela do siebie.Najczęściej to można w gębe dostac jak masz pecha.W usa średnio w gettcie ludzie dożywają do 24roku życia(tak podano w pewnym dokumencie).Wystarczy wejśc np na strone LA Times w Crimes.Wiem że LA to duże miasto ale mamy sierpień a jest juz 366 zabójstw.Jak wejdziesz w szczegóły to opisane i najczęściej pisze że śmierc od postrzału.Często właśnie w wieku 16-30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...