Skocz do zawartości

Chęć Wyjazdu Do Usa:)


Adrik66

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że dyskusje podobne do tej czasem sprowadzają się do stwierdzenia "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". To totalna bzdura i to wręcz do kwadratu. To, że słowa te są starym polskim przysłowiem nie oznacza, że są mądre i warto je głosić gdzie popadnie.

Zamieszkajcie w Indiach, następnie przenieście się do USA i porównajcie jedno i drugie do Polski. Będzie gdzieś pośrodku, lecz mimo iż jesteśmy krajem cywilizowanym to nasz kraj ma wady które potrafią skutecznie zniechęcić do życia czy też raczej egzystencji. Twierdzenie, że wszędzie jest tak samo z większym lub mniejszym nasileniem wad i zalet w danym miejscu jest pozbawione sensu. Polska jest przecież cudowna a te 2 miliony polaków pracujących za granicą to pewnie sami nieudacznicy którzy nie poradzili sobie w naszej ostoi dobrobytu i wartości chrześcijańskich. Są rzeczy które długo się nie zmienią np. mentalność narodu polskiego i jeśli komuś ten kraj nie odpowiada to życie w nim z przymusu jest interesującą formą masochizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a tak btw. jesli juz mowimy o polskiej mentalnosci.. wiecie moze co jest glownym powodem tego, ze Polacy (oczywiście niektórzy) mieszkajacy w Polsce tak strasznie nienawidza "Polonusów" (czyli Polaków mieszkających poza Polską)? Pytam, bo sie spotkalam z taka sytuacja i troche nieprzyjemnie sie to skonczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn tego może być przynajmniej kilka :

1. Często za granicę wyjeżdżają ludzie bez wykształcenia, całkowicie pozbawieni kultury osobistej i podstawowych zasad wychowania. Mówię tu o osobach wyjeżdżających do prostych prac fizycznych (przykładem niech będzie Holandia). Osobniki takie zachowują się na miejscu jak tzw. "bydło". Piją, imprezują, robią bałagan i zachowaniem schodzą do poziomu odpowiedniego dla zwierząt a nie dla ludzi. Inni Polacy nie lubią ich z tego względu, że wystawiają złe świadectwo dla całego narodu.

2. Przeciwną kategorią są ludzie którzy osiągnęli na miejscu sukces co powoduje zazdrość u reszty rodaków i ogólną nienawiść.

3. Samo działanie (emigracja) mające na celu poprawę swojej sytuacji życiowej może rodzić negatywne uczucia u innych ludzi którzy nie chcą lub nie mogą swojej sytuacji zmienić.

4. Patriotyzm. Wyjechałeś z kraju więc nie jesteś prawdziwym patriotą. Szczury uciekają z tonącego okrętu, prawdziwi Polacy zostają do samego końca...

Z pewnością jest więcej przyczyn, w tej chwili tylko tyle przyszło mi do głowy.

P.S.

Nie mam zamiaru nikogo tutaj klasyfikować do jakiejś grupy i obrażać. Takie zjawiska zwyczajnie istnieją ale nie jest powiedziane, że tylko tacy ludzie jakich opisałem wyjeżdżają za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak btw. jesli juz mowimy o polskiej mentalnosci.. wiecie moze co jest glownym powodem tego, ze Polacy (oczywiście niektórzy) mieszkajacy w Polsce tak strasznie nienawidza "Polonusów" (czyli Polaków mieszkających poza Polską)? Pytam, bo sie spotkalam z taka sytuacja i troche nieprzyjemnie sie to skonczylo.

mam nadzieje, ze Cie nie okradli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze Cie nie okradli....

Okraść nie, ale poszły wyzwiska m.in. ze zostawilam swoj kraj, ze wyrzeklam sie ojczyzny (chociaz tego nie zrobilam, no ale obcy wiecej wiedza na moj temat niz ja sama), ze ogolnie mam sie juz w kraju nie pojawiac bo mnie tam nikt nie chce. Mowili tak do mnie obcy ludzie. To bylo forum. Nic na temat usa nie wspominalam w wątku, ludzie dowiedzieli sie z linka do moejgo bloga, ktory mialam w opisie. Zrobil sie offtop i admin ogolnie pokasowal te posty, ale co mialam przeczytac to przeczytalam. Takiego jadu jeszcze nie widzialam, same emocje niepoparte jakims racjonalnym wytlumaczeniem i zastanawialam sie skad to sie w nich wzielo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Świra jest grubo przesadzony (specjalnie), bo nie jest filmem o polakach, tylko o sfrustrowanym polskim inteligencie. Dużo lepiej polaków jako naród pokazuje 'Wesele' Smarzowskiego.

Aha, woda na pustyni (a może powinienem powiedzieć makdonald), w Lakewood to głownie ortodoksyjni żydzi, nie polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, on akurat w Polsce nie mieszka ;)

Ja mieszkam w Polsce, ale widocznie to też jakiś inny kraj, bo na temat Dnia Świra mam podobne zdanie.

No, ale nie będę z Tobą polemizować, bo o ile dobrze pamiętam, to według Ciebie pensja 10.000 PLN netto na miesiąc to stawka głodowa...

Swoją drogą, jak Ci się układa w Stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...