Skocz do zawartości

Chęć Wyjazdu Do Usa:)


Adrik66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Mam 23 lata i prowadzę działalność związaną z komputerami itp ogólnie informatyka ,oraz mam firmę transportową 2 busy

W naszym kraju jest jak jest czyli nie ciekawie opłaty zjadają człowieka :)

Mam pytanie do wszystkich już będących za oceanem jak to jest , jakbym tam próbował wyemigrować i założyć tam działaność , czytałem o tym ale nie jasne są odpowiedzi wiem że prawnik musi załatwiać sprawy , i jak to by było z wizą oraz jak tam jest z podatkami, mam rodzinę w Chicago ale jak to rodzina (najlepiej na zdjęciach się wychodzi)

Chciałbym w USA prowadzić sklep z komputerami ogólna informatyka oraz jaby się dało to moż usługi transportowe małych aut coś takiego jak w PL do 3,5T

Interesował by mnie Stan Floryda

Dzieki Serdeczne za zainteresowanie się moim wątkiem

Pozdrawiam Adrian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nim zaczniesz zadawać pytania, zalecam lekturę tego forum oraz stron ambasady USA, jeśli interesuje Cię legalna emigracja.

Na stronie ambasady znajdziesz różne rodzaje wiz imigracyjnych i jeśli na którąś się kwalifikujesz, to możesz o nią aplikować.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-imigracyjne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Mam 23 lata i prowadzę działalność związaną z komputerami itp ogólnie informatyka ,oraz mam firmę transportową 2 busy

W naszym kraju jest jak jest czyli nie ciekawie opłaty zjadają człowieka :)

Mam pytanie do wszystkich już będących za oceanem jak to jest , jakbym tam próbował wyemigrować i założyć tam działaność , czytałem o tym ale nie jasne są odpowiedzi wiem że prawnik musi załatwiać sprawy , i jak to by było z wizą oraz jak tam jest z podatkami, mam rodzinę w Chicago ale jak to rodzina (najlepiej na zdjęciach się wychodzi)

Chciałbym w USA prowadzić sklep z komputerami ogólna informatyka oraz jaby się dało to moż usługi transportowe małych aut coś takiego jak w PL do 3,5T

Interesował by mnie Stan Floryda

Dzieki Serdeczne za zainteresowanie się moim wątkiem

Pozdrawiam Adrian :)

Jezeli interesuje Cie emigracja wraz z zalozeniem dzialalnosci to niestety mam dla Ciebie zle wiesci: jest tylko jedna taka mozliwosc- musisz wydac okragly 1 milion $ w regionie zurbanizowanym (w pewnych sytuacjach jest 500k$) i zapewnic co najmniej kilkanasci miejsc pracy dla miejscowych rezydentow/obywateli....wtedy dostajesz GC , wiec jezeli stac Cie na taki koszt to masz duze szanse...ale na tym mozliwosci chyba sie koncza...chodzi oczywiscie o legalna emigracje + wlasny biznes....nie wiem natomiast jak jest teraz z zalozeniem samej firmy i zdalnym jej operowaniem (z Polski)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli interesuje Cie emigracja wraz z zalozeniem dzialalnosci to niestety mam dla Ciebie zle wiesci: jest tylko jedna taka mozliwosc- musisz wydac okragly 1 milion $ w regionie zurbanizowanym (w pewnych sytuacjach jest 500k$) i zapewnic co najmniej kilkanasci miejsc pracy dla miejscowych rezydentow/obywateli....wtedy dostajesz GC , wiec jezeli stac Cie na taki koszt to masz duze szanse...ale na tym mozliwosci chyba sie koncza...chodzi oczywiscie o legalna emigracje + wlasny biznes....nie wiem natomiast jak jest teraz z zalozeniem samej firmy i zdalnym jej operowaniem (z Polski)..

Adrianie, tutaj nie ma takich "malych sklepow komputerowych". Byly kiedys, w latach 90tych ale podzielily los niezaleznych "record stores". Czyli zostaly pozarte przez potezne korporacje typu Sun Electronics, Northeast, Fretter, a jak te zbankrutowaly to Best Buy, Circuit City ( tez ostatnio out), Walmart, i wszechobecny Sears. Popieram Twoje marzenia. Tylko one nadaja sens naszemu zyciu. Ja tez mialem marzenia ale bylem bardziej "down to Earth" dlatego udalo mi sie je zrealizowac. Rzeczywiscie glownym problemem bedzie przeprowadzka na stale do USA gdyz obecnie jest to kraj, ktory obwarowal swoje granice prawnymi przeszkodami nie do pokonania. Mysle, ze za 10-20 lat emigracja do Stanow w ogole sie skonczy. W Polsce tez prowadzilem dosc powazny biznes. Ale to byly czasy komuny i za ten "biznes" przesiedzialem sie w pierdlu :)

http://www.encyklope...ary_Duszkiewicz

Byly to czasy romantycznego "sturm und drang". Teraz, mieszkajac w Polsce raczej bym sie na to nie zdecydowal. Przede wszystkim zreszta nie zdecydowalbym sie dzis mieszkac w Polsce...

Jesli czujesz sie "out of place" w swoim kraju to przeciez drzwi do Europy sa szeroko otwarte. Probowales tam?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie polemizowala na tematy polityczno-gospodarcze, ale moge potwierdzic, ze nie ma w USA malych sklepow komputerowych. Jest kilka gigantow, ale wiekszosc mlodziezy - przynajmniej moje dzieci i ich przyjaciele - kupuje komputery albo bezposrednio w Apple, albo online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie polemizowala na tematy polityczno-gospodarcze, ale moge potwierdzic, ze nie ma w USA malych sklepow komputerowych. Jest kilka gigantow, ale wiekszosc mlodziezy - przynajmniej moje dzieci i ich przyjaciele - kupuje komputery albo bezposrednio w Apple, albo online.

Na jakie "tematy polityczno - gospodarcze" nie chcesz SIE polemizowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...