Skocz do zawartości

Studia W Usa


Olka123

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle ma do rzeczy ze tylko przez kontakt z zaiteresowana uczelnia mozna dostac prawdziwe oszacowanie ile naprawde bedzie nauka kosztowac a nie przez informacje z google.

wiec nie nalezy odstraszac kogos ze wybral uczelnie skapa i droga bo wcale nie musi byc ani skapa ani droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok dajmy już spokój z university of chicago. Za drogo i koniec kropka trzeba szukać czegoś tańszego.

to community college? czyli dwuletnia szkoła. I co ja bym miała robić na niej różnice programowe przez dwa lata? -

lepiej załatwiać tutaj teraz stąd czy na miejscu? planuje wyjazd ok 10 lipca bo mój mąż ma jeszcze egzaminy w lipcu. Nie moglibyście mi coś podesłać namiaru na jakiś CC? wiem wiem, że to wszytko w googlach ale wy jak wejdziecie na stronkę lepiej się na niej odnajdujecie Zależy mi żeby odrazu to tam już wszystko ruszyło. No ale na odwrotną sytuację, też muszę być przyszykowana.

- bo w sumie tak po tym CC będę musiała iść do szkoły wyższej dorobić coś na MGR prawda? jak długo by to trwało? i jak by to po tym wyglądało??

napisaliście, chyba, że stawki dla psychologa są niskie? to znaczy jakbyście mogli dokończyć : :)

i jeszcze jedno tak orientacyjnie ile potrzeba czasu żeby zostać "Psychoterapia doroslych-jezeli terapia par to sciezka MFT(marriage family therapist)"? w usa oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dajmy już spokój z university of chicago. Za drogo i koniec kropka trzeba szukać czegoś tańszego.

to community college? czyli dwuletnia szkoła. I co ja bym miała robić na niej różnice programowe przez dwa lata? -

lepiej załatwiać tutaj teraz stąd czy na miejscu? planuje wyjazd ok 10 lipca bo mój mąż ma jeszcze egzaminy w lipcu. Nie moglibyście mi coś podesłać namiaru na jakiś CC? wiem wiem, że to wszytko w googlach ale wy jak wejdziecie na stronkę lepiej się na niej odnajdujecie Zależy mi żeby odrazu to tam już wszystko ruszyło. No ale na odwrotną sytuację, też muszę być przyszykowana.

- bo w sumie tak po tym CC będę musiała iść do szkoły wyższej dorobić coś na MGR prawda? jak długo by to trwało? i jak by to po tym wyglądało??

napisaliście, chyba, że stawki dla psychologa są niskie? to znaczy jakbyście mogli dokończyć : :)/>

i jeszcze jedno tak orientacyjnie ile potrzeba czasu żeby zostać "Psychoterapia doroslych-jezeli terapia par to sciezka MFT(marriage family therapist)"? w usa oczywiście :)/>

-tak robilabys roznice programowe po wczesniejszym dogadaniu sie z advisor ile takich klas potrzebujesz bo kazda uczelnia ma troche inne wymagania

-mysle ze lepiej bedzie wszystko zalatwiac na miejscu bo i tak bedziesz musiala czekac okolo roku aby byc rezydentem tego stanu w ktorym bedziesz mieszkac.Teraz mozesz np powysylac emaile do interesujacych Cie uczelni i porownac ktora ma np latwiejszy proces aplikacji.Co do szkol to ja sie niestety nie orientuje ktore sa dobre w IL,ale tu znalazlam np taka liste:

http://www.schoolaah.com/Illinois_Community_Colleges.htm

Moze ktos z IL przyblizy Ci wiecej szczegolow.

- trudno powiedziec ile by to trwalo bo zalezy od tego ile kredytow bys musiala dorabiac a ile by Ci zaliczyli.MA srednio trwa 2 lata,sa tez takie ktore trwaja rok,jezeli masz np tzw "advanced standing"

- co do stawek psychologa to roznie to wyglada w zaleznosci od stanu.Podam Ci przyklad z mojego szpitala- klinicysta z PhD,PsyD,LCSW pracujacy z doroslymi zarabia w przedziale od 43k do 52k ale musi miec licencje i doswiadczenie.A aby zdobyc licencje to tez to trwa( srednio dwa lata)

-program MFT trwa srednio 2 lata+2 lata aby zdobyc licencje- ale dlugosc tez zalezy od wielu czynnikow,stanu itp( musisz wtedy pracowac na FT pod okiem wyzszego stazem terapeuty z odpowiednimi uprawnieniami i uzbierac jakies 3000 godzin do licencji).Tutaj wiecej info na temat licencji w stanie IL:

http://www.allpsychologycareers.com/therapist-licensure/illinois-therapist-licensure.html

Troche krotsza sciezka jest pojscie na BSW(BA of Social Work) wtedy idziesz na program MSW z tzw"advanced standing" i studiujesz tylko rok i potem 2 lata superwizji aby zdobyc licencje i pracowac jako terapeuta(LCSW).Czyli jakies 7 lat zamiast 8.Ja wybralam ta ostatnia sciezke bo jest wiecej mozliwosci pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę jestem podłamana, że muszę ten rok czekać chciałam odrazu, żeby tu nie musieć wracać..oh:) No ale na zwykłego psychologa w sensie takiego po studiach bez dodatkowych kursów specjalizacyjnych to chyba będzie krócej trwało;) chyba, że praca w usa po zwykłym mgr się w ogóle nie opłaca?

-MSW z tzw"advanced standing- tego nie znalazłam mogłabyś rozwinąć skrót ?.

-teraz tak załóżmy, że kończę tutaj 3 rok jadę tam pytanie moje brzmi idąc do CC robiąc różnice czy oni wystawią mi dyplom BA?(licencjat) - bo wiadomo w polsce nie ma licecjatów z psychologi bo to jest nie douczony psycholog.

- te zarobki są rocznymi zarobkami :)

- kiedy zaczynają się tam te szkoły studia i CC? bo wiem, że inaczej niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-teraz tak załóżmy, że kończę tutaj 3 rok jadę tam pytanie moje brzmi idąc do CC robiąc różnice czy oni wystawią mi dyplom BA?(licencjat) - bo wiadomo w polsce nie ma licecjatów z psychologi bo to jest nie douczony psycholog.

CC nie daje BA. Po CC ludzie się transferują do 4 year univeristy.

- te zarobki są rocznymi zarobkami :)

Mam nadzieję, że roczne, bo inaczej, źle wybrałem karierę. ;)

- kiedy zaczynają się tam te szkoły studia i CC? bo wiem, że inaczej niż w Polsce.

Czasem zależy od szkoły bo znajomi w różnych szkołach mają w innych dniach początki semstestrów, ale generalnie to: semestr wiosenny pierwsza połowa stycznia, semestr letni pierwsza połowa maja, semestr jesienny koniec sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę jestem podłamana, że muszę ten rok czekać chciałam odrazu, żeby tu nie musieć wracać..oh:) No ale na zwykłego psychologa w sensie takiego po studiach bez dodatkowych kursów specjalizacyjnych to chyba będzie krócej trwało;) chyba, że praca w usa po zwykłym mgr się w ogóle nie opłaca?

-MSW z tzw"advanced standing- tego nie znalazłam mogłabyś rozwinąć skrót ?.

-teraz tak załóżmy, że kończę tutaj 3 rok jadę tam pytanie moje brzmi idąc do CC robiąc różnice czy oni wystawią mi dyplom BA?(licencjat) - bo wiadomo w polsce nie ma licecjatów z psychologi bo to jest nie douczony psycholog.

- te zarobki są rocznymi zarobkami :)/>

- kiedy zaczynają się tam te szkoły studia i CC? bo wiem, że inaczej niż w Polsce.

Do pracy jako psycholog musisz miec licencje.Po zwyklym BA czy MA masz male kwalifikacje do pracy w zawodzie.Zawsze jednak mozesz pracowac w zawodach pokrewnych ale wtedy sa nizsze zarobki.W Usa zawod psychologa / terapeuty jest regulowany,musisz miec licencje.

Advanced standing-nadprogramowe kredyty zrobione na innej uczelni.Czyli np robiac Bsw mam juz kilka klas zaliczonych na poczet MSW i wtedy MSW trwa krocej.

Mysle ze wystawia Ci BA,ale nie w CC.CC maja przewaznie tylko dwuletnie programy,wiec zaliczysz tam tylko GER a potem transfer na 4 letni uniwerek.

Tak to roczne zarobki,ale tak jak napisalam to tylko przyklad.Duzo zalezy od stanu,doswiadczenia itp

W styczniu i w sierpniu zaczynaja sie semestry,semestr letni zaczyna sie pod koniec maja.

Mam nadzieję, że roczne, bo inaczej, źle wybrałem karierę. ;)/>

Moge zapytac na ktorym roku jestes?I w czym dokladnie chcesz sie specjalizowac?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zapytac na ktorym roku jestes?I w czym dokladnie chcesz sie specjalizowac?

A nie, ja już po od prawie roku. Mam stopień terminalny i więcej nie zamierzam. :) Zareagowałem tylko z uśmiechem na pytanie czy to roczne zarobki, bo jak nie roczne, to miesięczne a takimi bym nie wzgardził. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, ja już po od prawie roku. Mam stopień terminalny i więcej nie zamierzam. :)/> Zareagowałem tylko z uśmiechem na pytanie czy to roczne zarobki, bo jak nie roczne, to miesięczne a takimi bym nie wzgardził. :)/>

:)

Zarobki sa niestety male w porownaniu do lat nauki,szkolen itp.

Fajnie ze juz jestes po:)moze jakies rady dla przyszlych psychologow/terapeutow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba bardziej i najlepiej opłaca mi się skończyć studia w Polsce, a potem dopiero wyjechać i działać, niestety nie tak jakbym chciała ale chyba nie ma innej lepszej możliwość.

To BA myślisz, że mi wystawią ale na studiach rozumiem, znajdę je dopiero jak przyjadę na miejsce bo tu stąd to nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat nie wiem, czy "wystawia" ci BA tak od razu. Prawdopodobnie przeczytaja twoj transcript z Polski, i ocenia czego ci brakuje wedlug norm danej uczelni/stanu. Sadze, ze bedziesz musiala przerobic dodatkowe kursy... to moze trwac nawet powyzej rok. Potem zapiszesz sie albo na program magisterski, albo na jakis program ktory da ci licensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...