Skocz do zawartości

Studia W Usa


Olka123

Rekomendowane odpowiedzi

Oludomi-a dowiadywalas sie ile Ci na tym uniwersytecie zalicza?Moze to bedzie sie oplacac?Tutaj jest inny tryb,moze wyjsc tak ze masz wiecej kredytow niz myslisz.No i mozesz tez sie zalapac na rozne stypendia jako posiadaczka zielonej karty,,moze nie od razu ale taka szansa jest.Powodzenia:)

Ja mam wrażenie że ona ma jeszcze dużo do odkrycia w kwestii studiowania w US - szczególnie jak pisze o "przeniesieniu się" na studia do Chicago..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czytam i czytam powyższe posty i z szoku wyjść nie mogę. Poziom niewiedzy jest wręcz zdumiewający. Jakie przenosiny na studia? Dwa undergraduate degree, to kwoty nawet nie pięcio a sześciocyfrowe! Pomyślcie dwa razy o tym ile będziecie musieli pracować, żeby te kwoty zwrócić.

btw. Może dla psychologii jest inaczej ale nostryfikacja dyplomu z dziedzin ekonomicznych tak naprawdę nie istnieje. Jeśli chcesz pracować w zawodzie to rozumiem, że j.angielski znasz perfekt?

O osobie, która temat założyła się nie wypowiadam. Marzenia swoją drogą ale świat się rządzi swoimi prawami. Jak nie masz pieniędzy to o studiach medycznych w USA możesz... no właśnie.. .tylko pomarzyć.

Rozumiem ludzkie chęci i marzenia ale naprawdę, odrobina zdrowego rozsądku i rozeznania w temacie jeszcze nikogo nie zabiła.

@c4r0 - moje żale nie odnoszą się do Twojej dyskusji oczywiście ;) Przynajmniej ktoś w tym wątku ma głowę na karku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

o sory całkiem zapomniałam o forum i moim poście :) no może źle to ujęłam tak wiem kzielu jakie to są koszty ale tak czy siak te studia chce skończyć a mam dość polski i polskich warunków jest coraz coraz gorzej po za tym tutaj też nie studiuję za darmo też płace 2500 semestr. Po za tym jak skończę tutaj to i tak tam musiałabym nostryfikować dyplom, no chyba, że czekałabym i czekała i zrobiła w Polsce doktorat (nauk humanistycznych). To wtedy w USA z marszu możesz wszystko. A tak to chce jechać, zresztą sprawdziłam do jak na uniwersytecie w Chicago wszystko prawie jest na stronie. Bardziej się opłaca moim zdaniem dalsze studiowanie tam niż kończenie tutaj i potem nostryfikowanie, jestem w połowie studiów 3 rok oni mają tam prawie taki sam program tylko kilka innych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze w twojej sytuacji bedzie mialo sens konczenie studiow w USA. I tak jest trudno dostac prace po psychologii, nie mowiac juz o psychologii z uniwersytetu ktory nic w USA nie znaczy. Konczac tu, masz dyplom ktory amyerykanie od razu rozpoznaja, no i okazje na wyrobienie niezbednych tu znajomosci i kontaktow profesjonalnych. Ale fakt - przygotuj sie na wysokie koszty, no i dodatkowe kursy ktorych w Polsce nie ma na psychologii (jak naprzyklad historie, matematyke, literature, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt - przygotuj sie na wysokie koszty, no i dodatkowe kursy ktorych w Polsce nie ma na psychologii (jak naprzyklad historie, matematyke, literature, itp.)

Zgadzam sie,pierwsze 2 lata na psych maja z psychologia malo wspolnego bo trzeba odbebnic wlasnie te przedmioty o ktorych piszesz...

Oludomi,

Moge sie zapytac czym chcialabys sie zajmowac po psychologii?

Piszesz ze w Polsce jest coraz gorzej i zgadzam sie z tym bo mam znajome studentki tego kierunku i mowia ze zdobycie fajnych praktyk jest b trudne w tym zawodzie.

Tutaj tez sie robi niezbyt ciekawie,coraz wieksza jest konkurencja ,ale wydaje mi sie ze caly czas lepiej niz w Polsce jezeli chodzi o ten zawod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie da się prywatnie napisać do Ciebie. W Polsce chciałam zawsze być psychoterapeutą czyli robić dodatkowy kurs 4 letni po studiach za bagatela ok 28 tys. Mogę jeszcze liczyć na jakąś pomoc co i jak? Bo przeglądam to wszystko i przeglądam i nie wiem dokładnie jak się zabrać do załatwiania szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie da się prywatnie napisać do Ciebie. W Polsce chciałam zawsze być psychoterapeutą czyli robić dodatkowy kurs 4 letni po studiach za bagatela ok 28 tys. Mogę jeszcze liczyć na jakąś pomoc co i jak? Bo przeglądam to wszystko i przeglądam i nie wiem dokładnie jak się zabrać do załatwiania szkoły.

Zablokowalam prywatne wiadomosci z powodow osobistych.Ale chetnie odpowiem na pytania tutaj(moze komus jeszcze sie przyda)

A jakim chcesz byc dokladnie terapeuta?To jest wazne zeby dokladnie sprecyzowac.Bo tutaj kazda sciezka ma nieco inne zasady glownie zalezne od stanu. Ja Ci np powiem zasady dla stanu Colorado a w stanie IL moze byc zupelnie inaczej.Ale ogolnie terapeuta ma MA(psychology,social work,counseling)-ktore trwa srednio dwa lata)+ licencja+ duzo godzin praktyki.W niektorych przypadkach mozna tez byc terapeuta tylko z BA-robi sie wtedy kurs +praktyka.

Na jakim etapie jestes jezeli chodzi o kontakt ze szkola?Pisalas emaila do advisor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowalam prywatne wiadomosci z powodow osobistych.Ale chetnie odpowiem na pytania tutaj(moze komus jeszcze sie przyda)

A jakim chcesz byc dokladnie terapeuta?To jest wazne zeby dokladnie sprecyzowac.Bo tutaj kazda sciezka ma nieco inne zasady glownie zalezne od stanu. Ja Ci np powiem zasady dla stanu Colorado a w stanie IL moze byc zupelnie inaczej.Ale ogolnie terapeuta ma MA(psychology,social work,counseling)-ktore trwa srednio dwa lata)+ licencja+ duzo godzin praktyki.W niektorych przypadkach mozna tez byc terapeuta tylko z BA-robi sie wtedy kurs +praktyka.

Na jakim etapie jestes jezeli chodzi o kontakt ze szkola?Pisalas emaila do advisor?

Napisałam dzisiaj meila na tego co pisało że to kontakt główny do University o Chicago. Mam nadzieję, że szybko mi odpowiedzą co i jak. No właśnie w Polsce jestem na 3 roku studia jednolite magisterskie na UJ w Krakowie, psychologia stosowana. Nie wiem jak właśnie dokładnie jest z tym w stanach, mi chodziło Psychoterapeutę dla dorosłych, nie wiem w Polsce tak sprecyzowane wystarczy, wiadomo, że w USA będzie mi dużo ciężej uzyskać taki status ale jak narazie psycholog by mi wystarczył w stanach, żeby w ogóle to skończyć co już zaczęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...