Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dzis kolejnych kilka pytan. Mianowicie jestesmy w trakcie zalatwiania wizy narzeczenskiej, ale zaczal przytlaczac nas fakt wziecia slubu w tak szybkim czasie jakim sa 3 miesiace. Choc znamy sie juz od ponad roku to wiekszosc czasu oprocz wakacji w europie (ja nigdy jeszcze nie bylem w USA) spedzamy na innych kontynentach, ja w polsce ona w stanach. Z wiza jestesmy juz daleko, czekamy na papiery z ambasady, by umowic sie na rozmowe.

Pytanie, wiec jest nastepujace - czy moge w tym momencie zlozyc podanie o wize turystyczna, zeby dac sobie wiecej czasu na spedzenie go razem? lub czy mozna jakos przedluzyc czas wizy narzeczenskiej, np o kolejne 3 miesiace i jakie sa z tym zwiazane problemy, lub czy po przekroczeniu danego czasu czyli bede tam juz nie legalnie dalej mozemy wziasc slub?

Chodzi nam tylko o to by nie postepowac pochopnie, a malzenstwo to dla nas decyzja na cale zycie, nie wazne skad i z kim sie jest.

Szczerze mowiac kombinowanie w tym momencie wizy turystycznej nie jest mi na reke, bo to zajmnie pewnie wiecej czasu niz kontynuowanie tej wizy, a pozatym dokumenty, ktore zgromadzilem straca waznosc a na przyklad mam sprawe w sadzie za jazde pod wplywem na rowerze ;), ale zaswiadczenie o niekaralnosci juz mam (wspominac o tym przy rozmowie z konsulem?)

Dzieki z gory za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, piszę, że zdarzały się przypadki, że celnik zawrócił na granicy osoby, które podróżowały na wizie turystycznej do USA, a były również w trakcie załatwiania wizy K-1. Teoretycznie mógłbyś obie skrócić czas oczekiwania na wizę i zostać już wtedy w Stanach i o to się boją...

Piszesz o tej karalnosci? Narazie jestem dalej nie karany, a po za tym to strasznie blacha i glupia sprawa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...