Skocz do zawartości

Kelner W Kanadzie


marcing14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Teraz ten co pozjadal wszystkie rozumy sie odezwal. Az szkoda slow. Jak najbardziej ci zycze powrotu do restauracji w ktorej nie zostawiles tipa ! Ha ha ha ( podejrzewam, ze praktykujesz to wszedzie skoro nazywaja cie cheap ass)

uga wroci ale z przezornosci tylko do tych "buffet style" .....hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie zostawiam napiwki w USA bo taki jest zwyczaj, ale bynajmniej nie obowiazek. Zdarzylo mi sie nie zostawic, no ale trzeba przyznac, ze jedzenie bylo paskudne.

Zastanawia mnie tylko jedno, skoro, zostawia sie napiwki w restauracjach "dinerach" to dlaczego nikt nie zostawia w McDonalds, Arbys, czy innym fast foodzie?

Malo tego, "zwyczaj" ten widac rozprzestrzenia sie na wiele innych zawodow, od zakladow fryzjerskich, taksowkarzy, stacje benzynowe.

A gdybym chcial byc zlosliwy to zapytalbym: dlaczego mam barmanowi zostawic napiwek za otwarcie butelki piwa? Co innego jak zrobi jakiegos wymyslnego drinka...

Wpominalem nie raz, ze mam wielu znajomych, ktorzy pracuja w restauracjach i niektorzy w calkiem drogich i czasem slysze jak skarza sie na klientow, ktorzy zostawili 15% napiwku zamiast 18%. Moze ktos ocenil ten serwis na "tylko" 15%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki niewdzieczny ...co dostal "tylko 15%" powinien nie dostac nic, to tylko uswiadcza mnie w przeswiadczeniu ze slusznie czynie nie poddajac sie dyktatowi wiekszosci.

Ci ludzi po prostu traktuja to jako integralna czesc wyplaty i uwazaja ze im sie to swiecie nalezy, a nie ze to jest to nagroda za dobra obsluge.

Slowo "tip" nie ma juz sensu, powinno byc zastapione slowem "tax".

Zwyczaj przenoszenia tego na taksy, nails salons etc to juz jest totalna aberracja. Jak place karta w Kanadzie to praktycznie kazdy terminal oprocz tego w supermarkecie wyswietla opcje "add tip" na koncu i musisz wcisnac "0$".

Niech im zaczna normalnie placic albo doliczyc to jako obowiazkowy "service charge", wtedy nie bedzie nieporozumien.

Byc moze tez pojawia sie restauracje ktore beda chcieli przyciagnac klienta i beda sie oglaszac "we don't charge for service"

Obecny system jest chory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu widzenia. Gdybym ja był kelnerem i zarabiał dosłownie kilka dolarów na godzinę to też bym się wściekał gdybym dostawał mniejsze napiwki niż "jest to przewidziane". Ktoś musi wyrównać tę nędzną stawkę i oczywiście powinność ta spada na klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...