Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje, że będziesz mogła aplikować o SSN jeśli będzie do tego powód - czy to praca czy konieczność wyrobienia ID lub prawa jazdy. Nie wiem jakie są zasady SSN i to pewnie też zależy od stanu, ale zakaz pracy na wizie studenckiej przecież nie jest równoważny z zakazem posiadania SSN... Jeśli do wyrobienia ID jest potrzebny a ty kwalifikujesz się do posiadania stanowego ID, to SSN powinni Ci wydać jak o niego zaaplikujesz. Albo powinni wydać ID bez SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy moze aplikowac o SSN jesli poda powod tego ;)

tak tez jest teraz napisane na stronie rzadowej ze wydadza SSN jesli....to nie te czasy ze kazdemu sie wydawalo a do tego kazdy mial latwo ze zmiana status w USA..bo to tez nie zostalo napisane,to co bylo kiedys to minelo,,,to sa juz fajne opowiadania ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze zmiany sa zwiazane z tym, ze wiele studentow znika po zmianie statusu, dostaniu SSN i prawa jazdy.

Cytujac karine (prawnik imigracyjny) ktora o tym pisala kilka dni temu: "Coraz wiecej szkol typu college/university w ogole nie wydaje I-20 jesli ktos chce zmieniac status w USA.... wiele osob zmienia status i jak tylko go dostanie to przedluza prawo jazdy i tyle go w szkole widzieli."


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sadze, ze zmiany sa zwiazane z tym, ze wiele studentow znika po zmianie statusu, dostaniu SSN i prawa jazdy.

Cytujac karine (prawnik imigracyjny) ktora o tym pisala kilka dni temu: "Coraz wiecej szkol typu college/university w ogole nie wydaje I-20 jesli ktos chce zmieniac status w USA.... wiele osob zmienia status i jak tylko go dostanie to przedluza prawo jazdy i tyle go w szkole widzieli."


DOKLADNIE TAK :)

Dlatego wlasnie, wymyslili cos takiego, jak Miedzynarodowe Prawo Jazdy w Polsce, ktore (o ile mi wiadomo), aktualnie jest wydawane na okres 2 lat.

Jest uznawane w Stanach, wiec wyrob sobie takowe i zapomnij o kombinowaniu z SSN celem uzyskania amerykaskiego prawka.

No chybaze krecisz...to ty juz to wiesz najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...