Skocz do zawartości

Dokończenie Edukacji Wyższej W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

To ze jestes obywatelem wiele nie zmienia. Amerykanie maja malo dofinansowania i juz. Studia tu kosztuja, i wszyscy musza sie z tym liczyc. Oczywiscie, jezeli przyjedziesz do USA, pobedziesz rok w jednym stanie i zdobedziesz rezydencje, to bedziesz placil mniej. Ale placic bedziesz.

Biedni amerykanie maja dofinansowania na studia undergraduate (do bachelor's) chociaz jest znacznie mniej dla transfer students - a ty tym bedziesz bo juz studiowales.

Ale na poziomie graduate jest znacznie mniej pomocy, zwlaszcza na publicznych uczelniach, no chyba ze dostaniesz sie na studia doktoranckie ktore czesto sa dofinansowane przez uniwersytet.

Dodam tez, ze lepiej byloby przyjechac z dyplomem magistra, zaczac pracowac, i ewentualnie dostac dofinansowanie przez pracodawce. Wiele firm dofinansowuje studia pracownikow jezeli zdecyduja ze to jest im na korzysc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kzielu: Myślę, że nie każdy pracodawca honoruje tytuł z Polskich uczelni. Z tytułem z uczelni w stanach zjednoczonych na pewno było by łatwiej znaleźć dobrą pracę. Poza tym podszlifował bym język. Tak myślę.

Moj pracodawca nie mial zadnego problemu z dyplomem z MEiL i raczej mu generalnie zwisalo skad ten dyplom byl, byle by byl. 1000 razy bardziej liczy sie co czlowiek wie + ewentualne doswiadczenie niz to skad dyplom jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za pomoc. Chyba zdecyduję się jednak dokończyć studia w Polsce.

No i to chyba dobry wybor. Jesli powaznie podejdziesz do studiow, to dyplom z Polski nie powinien byc problemem. Mam magistra z Polski i wiekszosc rzeczy, ktore mnie uczono minus kupe zbednych, ma przelozenie na realia amerykanskie 1:1. Zalezy tez jaki kierunek studiujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeR: studiuje Mechanike i Budowę Maszyn. Specjalność Programowanie i Automatyzacja Produkcji, czyli w wielkim skrócie programowanie maszyn CNC.

Moj kierunek, inna specjalnosc. :) Gdzie?

W USA nie powinno byc problemu z praca po tym kierunku. Programowanie CNC czy PLC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeR: Politechnika Rzeszowska :) Programowanie CNC.

Mam ofertę pracy w Cali lub w Texasie, dlatego myślałem nad przeniesieniem się do USA i dokonczeniem studiów tutaj.

Jesli programowanie CNC to tak naprawde nie potrzebujesz magistra. W USA to sie zalatwia w community college. W tej dziedzinie liczy sie doswiadczenie a nie dyplom. W wielu miejscach ludzie na maszynach to oderwancy od kasy w Walmarcie po krotkim szkoleniu. Pomysl o przeniesieniu sie do USA do pracy i sobie rob po drodze magistra, bo na start nie bedzie Ci koniecznie potrzebny. Zrobisz rezydenture stanu, bedziesz mial in-state tuition, bedzie taniej.

Oczywiscie pozostaje pytanie jak Ci zakwalifikuja licencjat, jesli bedziesz szedl na magistra w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo chciałem napisać. Programowanie CNC to nie jest żadna wyższej klasy praca. Chcesz zrobić sensowną karierę to skoncz studia i atakuj stanowiska trochę bardziej wymagające w manufacturingu niż CNC - szczególnie że w produkcji nim zdaniem poziom ludzi jest trochę niższy. Goście którzy w engineeringu nie dawali rady w mfg zostali executives.

BTW - też konczylem Mechanikę i Budowę Maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...