Skocz do zawartości

Dokończenie Edukacji Wyższej W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sa plusy i minusy konczenia w Irlandii... wielkim plusem ze taniej, i ze masz to juz za soba. Ale jak konczysz w USA, to masz z tym niezbedne tu kontakty wyrobione przez uczelnie w ramach intershipa, znajomosci z innymi studentami ktorzy potem moga ci pomoc w znalezieniu pracy, itp. Masz dyplom ktory od razu wszyscy 'rozumieja' i docenia. I masz uniwersyteckie biuro - career center - przez ktore mozesz zaczac szukac pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa plusy i minusy konczenia w Irlandii... wielkim plusem ze taniej, i ze masz to juz za soba. Ale jak konczysz w USA, to masz z tym niezbedne tu kontakty wyrobione przez uczelnie w ramach intershipa, znajomosci z innymi studentami ktorzy potem moga ci pomoc w znalezieniu pracy, itp. Masz dyplom ktory od razu wszyscy 'rozumieja' i docenia. I masz uniwersyteckie biuro - career center - przez ktore mozesz zaczac szukac pracy.

Dokładnie. Osobiście starałabym sie skończyć studia w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo jest częściowo związany z tym. Przepraszam za odgrzewanie starego kotleta :P

Mam podwójne obywatelstwo i studiuje w Polsce. Właśnie zamknąłem trzeci rok i po wakacjach zaczynam ostatni semestr studiów inżynierskich. Po obronie chciałbym kontynuować studia w stanach zjednoczonych.

Jak wygląda cały proces przeniesienia się na uczelnie w US? W innym temacie doczytałem, że po przetłumaczeniu dokumentów z Polski u tłumacza pezysięgłego nie powinno być problemu z zaakceptowaniem dokumentów w US, tylko czy będą one traktowane jako 1:1? Na jakim poziomie będę z tytułem Polskiego inżyniera i ile studiów jeszcze by mnie czekało?

Czy są jakieś dofinansowania dla rodzin z nie wielkim dochodem? Samo opłacenie czesnego i podręczników było by dużą pomocą.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuowanie studiow w US wiążących się z koniecznością wydalenia wydalenia kilkudziesięciu tysięcy $ na czesne zamiast dokończenia ich w PL to pomysł dosc interesujący mówiąc szczerze - jaka konkretnie masz motywację ? Lubisz spłacać student loans przez lata czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski magister przewaznie jest przeliczony jako amerykanski bachelor's. (Ale nie zawsze, naprzyklad wielu pracodawcow traktuje magistra jako master's... na uczelniach moze byc roznie.) Radzilabym ci skonczyc magistra w Polsce, bo z licencjatem bedziesz musial studiowac jako transfer student na poziomie undergraduate - a ci nie dostaja financial aid, a wrecz musza placic wyzsze czesne bo nie sa rezydentem danego stanu. (Zeby dostac rezydenture przewaznie trzeba mieszkac rok w danym stanie.) A to moze kosztowac dziesiatki tysiecy dolarow na rok.

Jest malo dofinansowania na studia magisterskie - sa konkurencyjne stypendia dla tych najlepszych na niektorych uczelniach, zwlaszcza tych elitarnych. (Wiekszosc studentow na tym poziomie bierze pozyczki.)

Studia doktoranckie sa czesto - ale nie zawsze - "funded" czyli nie placisz czesnego, i zarabiasz troche na uczelni. Nie jest latwo dostac sie na takie studia: licza sie swietne stopnie, "letters of recommendation" i egzaminy GRE.

Ja bym radzila pomyslec w jakim stanie chcesz mieszkac, rozpoznac sie jakie stanowe (publiczne) uczelnie maja studia inzynierskie, i sprawdzic na ich stronach internetowych - albo napisac bezposrednio do wydzialu - czego wymagaja i jakie sa sposoby zaplacenia za nauke.

Ale ja ci powiem -- studia w USA to bardzo droga bajka, chyba ze sie dostaniesz na program doktorancki ktory jest funded. Zawsze radze polakom i europejczykom zeby korzystac ze stosunkowo niedrogich studiach w Polsce/EU.

Wiecej info tu: https://goo.gl/MQwPTn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu: Myślę, że nie każdy pracodawca honoruje tytuł z Polskich uczelni. Z tytułem z uczelni w stanach zjednoczonych na pewno było by łatwiej znaleźć dobrą pracę. Poza tym podszlifował bym język. Tak myślę.

katlia: Ja jestem obywatelem. Mam paszport, social security, prawo jazdy, od wielu lat konto bankowe, w tamtym roku rozliczałem się z dochodów itd.

Czy jako obywatel z niskimi dochodami nie mam szans na dofinansowanie? Czy to indywidualna sprawa, która zależy od prawa stanowego albo statutu uczelni?

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...