Jump to content

Powrót Do Kraju I Rzeczy Znalezione Przez Tsa


Recommended Posts

Witam

Pakując sie na "szybkiego" przed wylotem z usa schowałem pędzel który był używany (miał ślady farby) oraz koszulkę ubrudzoną białą farbą. (były w osobnych przegrodach w torbie bagażowej )

Po powrocie do domu już w polsce gdy przyleciałem otworzyłem walizke i znalazłem karteczke o kontroli przez transportation security administration(tsa) .

Jakiego celu są to kontrole ? wydawało sie że wszystko miałem na swoim miejscu ale czy przy znalezieniu takich rzeczy mogę mieć problem z powrotnym wjazdem do usa ?

Posiadam 10letnią promesse wizy b2(turystyczna)

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 27
  • Created
  • Last Reply

Pracownicy TSA nie stanowia zadnej "inteligentnej komorki kontrolnej", co najwyzej sa to w wielu wypadkach zlodzieje ubrani w mundurki, ktore daja im poczucie autoryzacji.

A swoja droga po co wkladam do walizki uzywana brudna z farby koszuke i pedzel?

Link to comment
Share on other sites

w sumie teraz też sie zastanawiam na spokojnie pewnie bym tego nie zrobił ale teraz to już czasu nie cofne ;/

zastanawiam sie tylko czy oni po znalezieniu czego podejrzanego mogliby poinformować jakieś służby imigracyjne i czy coś bym o tym wiedział w takim wypadku.

faktem jest że rzeczy miałem ładnie poukładane tak jak ja je włożyłem a torba ciężko sie zamykała :D wiec mam nadzieje jeszcze że było to bardziej takie rzut okiem a nie wyciąganie każdej rzeczy osobno i przeszukiwanie jej

Link to comment
Share on other sites

To nic nie znaczy.

Włożyli Ci ta kartkę, żebyś (w razie, jakbyś miał inaczej poukładane rzeczy po kontroli) wiedział, że walizki nie przetrzepali Ci złodzieje ;)

Ja też miałam taką kartkę, bo miałam w walizce transformator.

Jesteś pewny, że kontrolę miałeś przez ten pędzel i brudną koszulkę? Może miałeś w niej coś innego, co wydało im się podejrzane.

A to był pędzel do malowania ścian (sugerujący, że mogłeś w Stanach pracować)? Czy taki mały, do malowania obrazów?

Link to comment
Share on other sites

tak taki średni do malowania ścian . W środku miałem jeszcze jakiś metalowy bryloczek z ny :D jakieś plastkiwe miski dla psów cukierki czy gumy do żucia .

mogło to właśnie to sugerować ale nie wiem pod jakim oni kontem sprawdzają wyrywkowo te walizki ? i czy w razie jakiś podejrzeń byłbym wzywany albo coś bym wiedział?

Link to comment
Share on other sites

To nic nie znaczy. Albo 'wylosowali' twoja walizke na kontrole, albo przeswietlili i cos ich zaciekawilo. Sama sporo podrozuje, i znajduje takie kartki po przynajmniej cwiartce lotow. Maz czesciej, bo on podrozuje z malym sprzetem terapeutycznym ktory dziwnie wyglada w przeswietleniu. Gdyby znalezli by cos naprawde powaznego to twoja podroz skonczylaby sie w kajdankach ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...